Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 prvi akvarijum :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2017 1:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I hteo sam da pitam za ribe, posto sam hteo da ubacim barbus tetrazone ali evo svuda citam da one smaraju ostale ribe pa ne bih da mi se kolju tu po akvarijumu, pa bi da ih ne ubacujem uopste i sad sam u rebusu sta mogu da stavim unutra da mi budu kao glavna vrsta na osnovu koje cu da ubacujem ostale...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2017 1:35 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2017 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao glavne diskuse Very Happy uz njih tetre i udri Very Happy Very Happy
U filter od gore ka dole:
Vata(mehanicka filtracija koju menjas redovno)
sundjer
keramika.
Moze i bez keramike ili sundjera, samo da ima dosta. Ugalj nemoj koristiti bez potrebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2017 1:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a zar nisu diskusi veliki za moj aq tako mi barem neko rece negde haha
a gde se kupuje taj sundjer i keramika? jel to neki specijalni ili sta posto nemam blage veze haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2017 1:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da, ispeci zemlju u rerni za svaki slucaj. I koristi jako tanak sloj. Vidim da si sve pedantno odradio, kupio opremu i pripremio kako treba. Sad se igraj sa skejpom polako, da to ispadne najbolje sto moze. Nemoj sad da zuris.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2017 1:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sundjer i keramiku kupujes u radnji isto gde i filter. Rekao bih da moze i obican sundjer(za tablu ili kola), ali on brzo blokira protok. Mnogo je ,,gust". Ima bio sundjer, obicno plave boje, nije bas preterano jeftin. vidi ima li neko na forumu ili po oglasima. Keramiku isto kupujes u radnji, tu imas izbor izmedju kvalitetne i skupe (sera) i jeftine i ne bas tako kvalitetne (resun ili nesto slicno). Fora je obezbediti sto vecu povrsinu koju nastanjuju korisne bakterije. Dakle kvalitetnije imaju vecu povrsinu. Najbolje iskombinuj keramiku i sundjer, i naravno vatu koja ce se jedina menjati. Ovo ostalo ne diras.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2017 2:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

au brate ja natrpao 10 kila zemlje sloj je nekih 3cm pa sam mislio preko toga sljunak, jel to puno ili malo?... sutra cu to da izvadim i da ispecem pa da poubacujem sve ovo i da ga napunim ako sve bude kako treba Smile a panj i kamenje sam video po radnjama ali mi nekako bolje ovako sam da probam da nadjem negde pa da ubacim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Jan 11, 2017 3:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je previse i za jako ubiljen akvarijum. 1 cm ti je sasvim dovoljno i to samo na mestima na kojima ces da sadis biljke. Moj savet bi bio da pogledas po yt i po netu, odaberes neku postavku koja ti se svidja(naravno, ne neku sa ADA takmicenja Very Happy) I onda okaci ovde da pa ce saveti biti konkretniji. Ovako ja mogu da ti kucam do sutra za sve moguce varijante, za jako ubiljen high light ili za low light. Posto tek pocinjes ja bih ti preporucio da ides na neku low light opciju, bez co2, spore biljke, kojima cak, u vecini slucajeva, i ne treba zemlja.
Recimo redosled bi bio sledeci: prvo izvadi tu zemlju, ne treba ti toliko uopste. Dakle 1 cm samo na mestima na kojima ces da sadis. Sta ti vredi da postavis svuda i to tri cm, pa da posle prekrijes kamenom jednu trecinu npr. Samo ce ti zagadjivati vodu nepotrebno i izazivati probleme sa algama.
Drugo nadji neku postavku i jednostavno pokusaj da je prekopiras. U pocetku je i dobra kopija dobre postavke veliki uspeh. Jbg mnogi ovde nismo rodjeni skejperi pa moramo da se snalazimo i krademo ideje. Kasnije ces vec moci i sam da osmislis postavku, a za sad, moj ti je predlog da se drzis necega sto je vec napravljeno. Kad nadjes nesto, okaci slobodno ovde pa ce kolege dati komentar koliko je izvodljivo. Ta osnovna ideja ce ti pomoci u potrazi i za biljem i za hardom.
Trece, kad se opredelis za neku ideju kreni u potragu za materijalom za hard. Svasta u prirodi ima, samo treba naci. Sad doduse nije nikako pogodno za trazenje kamena i drveta, ali nece ni ovaj sneg padati doveka Very Happy A mozes i elegantnije to da resis, odes u radnju pokupujes sta ti treba, ima dobar izbor. Ali ce to onda biti jako skupo. Nije to tako mali aq, trebace tu dosta kg kamena i poveci panjevi, a to je sve skupo. Mada ne znam, mozda tebi nije. Ima ovde ljudi na forumu koji imaju dobre komade harda za normalne pare. Moram da preporucim kolegu HORUS-a, nadam se da se nece naljutiti, ali ja od njega uzimam panjeve, i prezadovoljan sam. I dosta jos kolega sa foruma uzima od njega, a cena ne moze ni da se poredi sa cenama u radnji. Sto se kamena tice, prvo vidi kakav bi kamen, oblutke recne(odes na savu nakupis) ili neko ostro, neku odredjenu boju. Sve se da naci, ako imas zelje i vremena.
Kad nadjes hard malo ga slazi na suvom, van akvarijuma, smisli neku kombinaciju kako ti odgovara. E tek onda vrati zemlju, kad vec znas gde ti ide kamen, gde panj i gde su ti zone za sadjenje. Na tim mestima ide zemlja, pa preko mreza za komarce ili fasadu(obavezno kako bi mogao kasnije da izvuces neku biljku a da ti se ne podigne zemlja), pa sljunak, pa naslazes hard i onda sadi biljke. Na kraju tek punis akvarijum, i naravno menjas vodu kao lud. Svaki dan ako mozes, ili sto cesce i sto vide, i ne dodajes ribe bar mesec dana. Postepeno pojacavas fotoperiod i smanjujes zamene vode, i bice ko bombona.
Dakle samo polako, nemoj nigde da zuris, sad je malo vreme lose za to igranje, ali bolje da sacekas nedelju, dve sad, nego da posle lupas glavu sto si na brzinu sve nabudzio. Kao sto rekoh, ako si vec sve do sad radio polako i pedantno, neka tako i ostane. Samo lepo isplaniraj, posavetuj se ovde na forumu i ovako sa nekim prijateljima koji se razumeju. U krajnjem slucaju, pozovi nekoga da ti pomogne u sredjivanju ako nemas poverenja u svoj talenat. Nije ni to sramota, sve se uci.
Zavrsavam roman Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2017 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

haha hvala na romanu bas takva uputstva su mi i trebala, sad znam kako ide ceo proces Very Happy
povadio sam onu zemlju danas i ispekao je, sad cu da odem da kupim mrezicu negde ako je ne nadjem kuci i da ubacim sve to da stoji...
procesljacu posle po netu da nadjem neku sliku kako bi to najvise voleo da izgleda pa da ubacim, a sto se tice kamenja i panjeva ne bih to bas da kupujem posto imam u selu dole na vlasini toga koliko hocu.
Da sipam vodu ja bez biljki da krene da cirkulise ili mora sa biljkama da se obavlja ta cirkulacija?


juce sam kupio neke keramicke perle i vatu, obisao sam 5 radnji i jedino sam ove nasao pa ne znam da li je to to?



Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Jan 12, 2017 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, nema potrebe sad da punis, jer nema sta da trosi elemente iz zemlje. Ne bi smeo da palis svetlo, niti da ti bilo kakvo svetlo stize do akvarijuma. A uz to, otezao bi sebi posao, posto moras isprazniti akvarijum kad budes postavljao hard i sadio biljke.
Moj ti je savet, nadji ideju, obezbedi materijal, pripremi materijal, obezbedi biljke pa onda namesti to sve, pa puni. Neka zemlje u akvarijumu a ti trazi dalje materijal. Biljke i podloga idu skoro uvek u isto vreme jer se podloga i stavlja zbog njih. Ako se one ne hrane, tj ,,trose" zemlju, ona ce samo pustati u vodu i zagadjivati je.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FFJW7nbPdjY[/youtube]
Evo ti jedan primer postavljanja akvarijuma, ima ih milion na yt pa pogledaj kako rade. Ovaj sam prvi nasao, ali je procedura slicna. On na snimku koristi kupovnu podlogu, a ti je pravis od zemlje i peska. Uz to on dodaje neke aditive koji su skupi i vise za profi skejpere, ali primeti da radi na praznom akvarijumu, dodaje jedno po jedno, namesta hard pa onda tek kvasi podlogu, sadi biljke pa tek posle svega toga puni akvarijum. Time sto bi ga sad napunio ne bi nista ubrzao, jer ce ti trebati mesec dana da natopis panj, mesec dana da se voda stabilizuje za ribe, i mnogo ces vode za to vreme morati da promenis. Pogledaj par akvih snimaka, vidi sta ljudi rade pa polako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2017 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kapiram nesto ovako kad bi bilo bilo bi ful... samo koje bi to biljke trebao da kupim?


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2017 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovaj akvarijum na slici deluje toliko vestacki, biljke kao da su plasticne, ne znam da li je zbog osvetljenja ili neceg treceg.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Ned Jan 22, 2017 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih rekao da su to plastične biljke naročito ove napred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 23, 2017 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma mislio sam na kolicinu biljaka, ne bih da pretrpavam a ne znam koje da stavim... a sad da li su ove plasticne to nemam blage veze Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Jan 23, 2017 1:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja msm da su prave ali izgledaju vestacki. I cela postavka izgleda vestacki, i ako hoces iskreno ne svidja mi se ni malo. Ako se tebi svidja to je naravno ok, ali kad sam mislio da pregledas net, mislio sam na ozbiljne skejperske radove. Ovo ti mozes levom rukom sastaviti za 10 min. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefan.xo
Akvarista



Registrovan: 12 Dec 2016
Poruke: 32
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 16, 2017 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle duzeg vremena evo me opet na forumu Smile punjenje akvarijuma sam odlozio zbog zime jer mi se stvarno nije ceprkalo po vodi u to vreme Very Happy skoro sam iz sela nabavio kamenje neku lozu i cup pa ce ovako otprilike izgledati akvarijum, bilje cu dodati ove nedelje verovatno i napuniti ga Smile
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License