Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako povezati LED neonku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
medayu
Akvarista



Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 10
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 21, 2017 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam LED neonku od 10W - 60cm
Interesuje me kako se ona povezuje jer LED neonka ide bez prigušnice i startera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Avg 21, 2017 9:09 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pon Avg 21, 2017 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam za koji akvarijum/konzolu i koji je model led neonke. Ja sam za juwel dobio info putem maila da LED T5 koje oni nude mogu da se ubodu direktno u postojeca
lezista, bez ikakvih modifikacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
medayu
Akvarista



Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 10
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 21, 2017 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema konzole, nego dva grla za neonku i dvožilni napojni kabel, kako to povezati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Avg 21, 2017 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ima sta u nekom od tih nosača ili su prazni?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
medayu
Akvarista



Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 10
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Avg 21, 2017 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nismo se razumeli za nosače
Imam dva grla za neonke, oba su ista, bez mesta za starter, ta dv grla će da budu pričvršćena na letvu drvenu

LED neonka je V-TAC
VT-6072 SKU6231
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Pon Avg 21, 2017 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko vidim to je retrofit za T8 koji se direktno kaci na napon bez balasta:

http://v-tac.eu/led-lights/lig.....etail.html

Ono sto takodje primecujem da ovo nije LED za akvaristiku vec za generalnu upotrebu, usput ima slabu IP zastitu pa ne znam koliko
bi bila bezbedna u blizini vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
medayu
Akvarista



Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 10
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 22, 2017 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neonka nije u blizini sa vodom jer se kači na police iznad akvarijuma.
Tema je kako povezati LED neonku, a sve ostalo sam upućen vezano za neonku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 22, 2017 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isto kao što se povezuje sijalično grlo, dakle, jedna žica je faza, druga je nula. Ovo je neonka koja u sebi sadrži driver i vezuje se direktno na 240V. IP 20 ukazuje na to da je jako mala zaštita od vlage i da bi mogao da imaš smanjen životni vek neonke usled isparenja iz akvarijuma. Povezivanje LED neonke prepusti stručnim licima ukoliko nisi 100% siguran da znaš šta radiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Avg 22, 2017 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo se jedan nosač povezuje na struju. Drugi ostavljas kakav jeste. Ako ti nosači nisu vodotpori ili su obicni kineski(ne znam dal idu uz taj led stap) bolje direktno spoji zice za neonku pa oblozi izolir trakom i toplim lepkom a nosače sam napravi. Ima da se unakaziš i razbiješ akvarijum ako te tu protrese struja.

nebojsar ::
Ono sto takodje primecujem da ovo nije LED za akvaristiku vec za generalnu upotrebu, usput ima slabu IP zastitu pa ne znam koliko
bi bila bezbedna u blizini vode.


To je obicna led traka upakovana sa napajanjem. 800 lumena katastrofa. Jedina opravdana uptreba ovih led neonki je po firmama gde na svaka 2m imas armature sa po 4 neonke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Uto Avg 22, 2017 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim ja LED neonku u akvarijumu direktno je povezes na 220V i to je to
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License