Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum u cosku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Apr 02, 2017 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram veliki akvarijum, ali posto cu njega natenane, morao sam da nadjem u medjuvremenu neku zanimaciju. Kupio sam polovan akvarijum, trouglastog oblika za cosak sobe, v50 d70 s50, zapremina 45l, unutrasnji korner filter standardne sadrzine keramika, sundjer, vata, osvetljenje je obicno sijalicno grlo i stakleni je krov. Polica za cosak je u izradi i krov cu uraditi od iverice jer zelim da promenim osvetljenje, pronasao sam u radnji neke led panele 12w i 16w, pumpu sam dobio uz akvarijum Atman air pump hp-1000.
Ja zelim nesto ovako:

Image

A ovo sto imam izgleda ovako:

Image

Image

Image

Image


Na poslednjoj slici je pozadina koju sam dobio uz akvarijum, kako da napravim nesto nalik na prvoj slici, pretpostavljam da se lepi kamen silikonom za staklo, u ovom sredjenom akvarijumu nema biljaka, a ja bi ipak ubacio nesto pa me interesuje sta bi ste mi predlozili, obzirom da nije velika povrsina nesto sto ne raste veliko za prvi plan, eventualno ubacim mozda neki manji panjic jos. Pisite mi sta mislite da bi trebalo da izbacim ili eventualno ubacim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 02, 2017 10:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Apr 03, 2017 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iskreno ja bi u ove pukotine izmedju kamenja zavlacio neku sitniju mahovinu mikrosorijum sitniji i dole tepih biljke !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Apr 03, 2017 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ova mi se svidela, da li ima neko ovde ili zna gde moye da se kupi:

Taxiphyllum sp. ‘Spiky’
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Apr 16, 2017 9:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Apr 16, 2017 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cikliranje je u toku, svetlo nemam, ovo je neka lampa samo za slikanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Apr 17, 2017 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prepakovao malo panjeve, kamen mi drzi veci dok se ne natopi i ubacio par biljaka, nana napred, a pozadi ne znam kako se zove
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Apr 17, 2017 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druga je rotala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Apr 20, 2017 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update:

Juce ubacena sera florea i sera nitrivec, danas dodato nesto biljaka, rotala, ludvigia, richia i jos ponesto ne znam imena.
Od stanovnika:
4 zelena barbusa
3 barbusa tetrazona
3 albino barbusa
1 ancitros
1 zuti ancitros
2 koridora
i na tome ce ostati jer na 45 litara i ne treba vise
bilo je u planu 10 zelenih barbusa, ali cerkica birala, pa za pocetak je to, to.


Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Apr 20, 2017 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rizom od nane (ono stablo) otkopaj iz peska, samo zile ispod stabla trebaju da su zakopane. nije lose sa svim ovim biljcicama Smile ova kamena pozadina je bas interesantna, lici na gomilu kolaca ili na alvu, mmm Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Apr 22, 2017 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ehehe, podseca na kolace stvarno, meni se licno ne svidja preterano, ali sam je dobio uz akvarijum pa kad je vec tu, a i ancitrusi je obozavaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Apr 23, 2017 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze ovom akvarijumu po meni fali jedna grana duza a tanja koja bi isla od vrha do dna mislim da bi mu dala neku posebnu notu nane neidu u podlogu nego se vezuju na panj kamen !inace lepo sipaticno izgleda svaka cast !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Apr 28, 2017 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

update:
novi stanari
1 zuti ancitros
2 panda koridora
2 kuli kuli
Od biljaka sam dodao Taxiphyllum 'Spiky mahovinu, hvala Shonetu iz Panceva za to i nanu sam izvadio iz peska i privezao je za panj kako su mi i savetovali ljudi sa foruma. Mucim malo muku sa algama na nani, menjam 50% vode svaki drugi dan i usisavam dno i ubacicu Co2 sistem za koji dan, valjda ce se to srediti, kao sto sam i pisao vec narucio sam novu haubu sa novom rasvetom, 2 T8 15W natural daylight i tropic sunlight.


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 6:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slike su iz daljine jer sam hteo da se vide i drvene ribe na zidu koje su tu zahvaljujuci Horus-u
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 7:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što bre ne reče da formiraš akvarijum? Mogao sam da ti pošaljem i neki lep panjčić za akvarijum. Naravno, gratis. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License