Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 40-50L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sre Avg 16, 2017 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz i dobrodosao.

Dacu ti samo par saveta iz nekog mog licnog iskustva pa sad dali ces ih usvojiti na tebi je. U pocetku gledaj da ubacujes sto vise bilja i na taj nacin suzbijes razvoj alge. To mozda deluje lako ali nije, naročito ne na relativno malim litrazama jer ako se sve prenatrpa malo ce mesta ostati za ribe. Meni licno kod ovakvih low tech akv (slabo osvetljenje, bez hranljive podloge, co2) najbolja varijanta je vijati neki manji razgranat panj i ici sa dosta mikrozoruma, anubija. Pozadina akv gde I je deblji sloj podloge ici sa valsinerijom i ludwigiom. Prednji plan moze da se odradi sa pljosnatim kamenjem i mahovinama poput monosoleniuma, java fern, cak i riccia dolazi u obzir.

Sto se tice tehnikalija hang on filteri su ok ali moj topli savet je da uskoro gledas neko bolje resenje jer manjkaju filter materijala.
Osvetljenje, diy varijante su ok. Vijaj t5 osvetljenje 6500k i bice ok. Pazi da ne preteras. Puno svetla, a malo bilja bum algi.

Sve u svemu uzivaj u tome sto radis jer upravo to je smisao akvaristike. I veruj mi na rec pravices greske, ali jedino tako ces savladati i svatiti neke stvari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 16, 2017 5:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Avg 16, 2017 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Strahinja025 ::
Poz i dobrodosao.

Dacu ti samo par saveta iz nekog mog licnog iskustva pa sad dali ces ih usvojiti na tebi je. U pocetku gledaj da ubacujes sto vise bilja i na taj nacin suzbijes razvoj alge. To mozda deluje lako ali nije, naročito ne na relativno malim litrazama jer ako se sve prenatrpa malo ce mesta ostati za ribe. Meni licno kod ovakvih low tech akv (slabo osvetljenje, bez hranljive podloge, co2) najbolja varijanta je vijati neki manji razgranat panj i ici sa dosta mikrozoruma, anubija. Pozadina akv gde I je deblji sloj podloge ici sa valsinerijom i ludwigiom. Prednji plan moze da se odradi sa pljosnatim kamenjem i mahovinama poput monosoleniuma, java fern, cak i riccia dolazi u obzir.

Sto se tice tehnikalija hang on filteri su ok ali moj topli savet je da uskoro gledas neko bolje resenje jer manjkaju filter materijala.
Osvetljenje, diy varijante su ok. Vijaj t5 osvetljenje 6500k i bice ok. Pazi da ne preteras. Puno svetla, a malo bilja bum algi.

Sve u svemu uzivaj u tome sto radis jer upravo to je smisao akvaristike. I veruj mi na rec pravices greske, ali jedino tako ces savladati i svatiti neke stvari.
Hvala puno na savetima pridrzavacu se toga..:)pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Čet Avg 17, 2017 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

malo desni cosak smo popunili biljkama
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Avg 17, 2017 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno sipaj jos vode, nece se ribe ljutiti Wink
Na tako malom akvarijumu, svaka kap ce im znaciti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Avg 18, 2017 9:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može biti to lep akvarijumčić, što kaže gotika.
Ja lično bih dodao još vode (čini mi se oko 5cm),termametar bih stavio na bočno staklo
čisto da ne bude baš toliko upadljiv, grejač bih zamaskirao nekim panjem postavljenim vertikalno,
a hranu za ribe stavio bih sa druge strane akvarijuma (podalje od tog šporeta) jer od
vruće ringle hrana se stalno greje i hladi i gubi svoje karakteristike,ko god da je proizvođač.
Imaš puno gupy mužjaka što je nepotrebno,gupy je milionska riba i množenjem ćeš samo
narušavati bio-hemijsku ravnotežu u aq ako malce ne odvajaš u drugi aq.

Tražio si sugestije i predloge, eto to bi bilo za početak.
Bitno je da ti stvari funkcionišu i da ti uživaš u svemu tome.
Pozdrav! Srećno !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Pet Avg 25, 2017 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Caooo.Posto nemam nista od hranljive podloge i preparata za biljke.Razmisljam se da uzmem {TRESET}zemlju za cvece sa vi mislite ? samo da stavim na mestima gde je valinserija i amazonka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pet Avg 25, 2017 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U vec formiran akvarijum ti to nije pametno raditi....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Strahinja025 ::
U vec formiran akvarijum ti to nije pametno raditi....

sto ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 6:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato što će ti se voda potpuno zamutiti. Moj ti je savet da pobodeš osmokot, ili one hranljive štapiće oko biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sto se podigne amonijak iz hranljive podloge i pobice ti sve ribe. To se radi samo onda kad se ciklira akvarijum, sto znaci dok nema riba u njemu. Moj ti je predlog da uzmes stapice ili osmokot.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su dimenzije akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sub Avg 26, 2017 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

igla ::
Koje su dimenzije akvarijuma?

duzina 45
sirina 30
visina 30[marq=up]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Uto Sep 26, 2017 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trenutan izgled akvarijuma uzeo sam jedn Nanu vezao je za ovaj brodic Smile
narucio sam osmokot kuglice treba da stignu za nedelju dana i 2lisice
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Uto Sep 26, 2017 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zaboravio sam da kazem uzeo sam preparat za alge Algexit kako se to koristi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Sep 26, 2017 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na kutiji se nalazi uputstvo, dozira se prema litraži akvarijuma u prve sedmično 10ml na 100lit vode akvarijuma u 4 sedmice.
Posle o potrebi, smanjuje se doza.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License