Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kozice, da ili ne Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Thermodons
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2011
Poruke: 11
Lokacija: Vrbas

PorukaPoslao: Sub Sep 02, 2017 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

imam jednu nedoumicu i molim vas da mi pomognete. Imam akvarijum od 55 l sa pumpom i termometrom (24 °C) i u njemu od biljaka mahovinu, amazonku, nanu i od skora i plutajucu biljku. Od stanovnika imam 11 Harlequin raspora ukljucujuci jednu bolesnu/staru koja ce verovatno uskoro uginuti i 2 Ancitrus cirrhosusa (muzjaka i zenku od 4 cm u duzini). Da li je dodavanje 6 kozica (red cherry) dobra ideja, ili bi to prosto bilo preveliki broj stanovnika u ovakvom akvarijumu, posto vec imam dva ancitrusa sto je vec dosta za ovu zapreminu?

Akvarijum izgleda ovako:
Image

Unapred, hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 02, 2017 9:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Sep 02, 2017 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

raspitaj se samo razbore i kozice ali ja mislim da moze ako ces kozice uzmi 10 min
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 03, 2017 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kozice su lepi i interesantni stanovnici. Biće im lepo u tom akvarijumu jer imas dosta biljaka.
Obožavaju mahovinu. Neće ti biti prenastanjen akvarijum.
Moj svet je " DA "
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 03, 2017 4:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ja Razbore i kozice već 3god, bez problema mogu. Verovatnoća da Razbora uhvati mladu kozicu je jako mala specialozovane su za hvatanje hrane sa površine i kraj površine vode ne u vodenoj koloni.

Kozice su ti super dodatak akvarijumu. Bioload im je jako mali. Njihov izmet se raspada jako dugo, lagan je i lako se iz akvarijuma vadi. Detrivori su po prirodi super čistači i komunalci. Što više staviš kozica u staru to bolje i pre ćeš videti mlade.

Ne znam kakav ti je filter al u 55l može 20 Razbora lagano. Kozica koliko ti je mila volja 100 200 preko jadne bi šetale jedna po drugoj.
Razbore su ti najlepše kad sunce ujutru bije u njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Thermodons
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2011
Poruke: 11
Lokacija: Vrbas

PorukaPoslao: Ned Sep 03, 2017 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam na odgovorima! Onda kupujem kozice Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License