Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 theoduxus danubialis puzevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Avg 10, 2017 7:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.picresize.com
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 10, 2017 7:36 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 10, 2017 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juče ubačeni danubialisi u akvarijum gde je pozadina od stiropora, reljefna i sva zelena od algi. Jutros sam se smejao kao lud kad sam ustao i video da je na pozadini 5-6 pužića i svaki jeolizao oko sebe oko 4-5 cm kvadratnih, lai tako temeljno da sam posle dugog perioda ponovo ugledao pravu boju pozadine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 12, 2017 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, obozavaju zelene tepih-alge. Smile Samo se trudi da im obezbedis dovoljnu kolicinu ovih algi, buduci da se samo sa time hrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 12, 2017 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za tri dana očistili su oko četvrtinu pozadine od stiropora. Svaki puž se zalepio tamo gde mu je zgodno i tu jede, tu spava, tu ćuti i ne šeta se okolo. Kad nađe zgodno mesto sa algama, on to mesto ne napušta dok ima hrane, samo se pomeri onoliko koliko pojede. Vole da se kače na čvrstoj površinii kao što je staklo i stiropor, a na biljkama ih slabo viđam. Po podlozi (beli kvarc 3mm) ne vole da se kreću. U prirodnom staništu su imali krupan šljunak kao podlogu, a ova sitna podloga u akvarijumu im ne odgovara jer kad se prvrne na kućicu pa pokuša da stopalom uhvati kamen, taj sitan kamen mu se zalepi za stopalo i podigne ga gore, a pužić se ne okrene, pa mu je potrebno da nalepi više kamenčića na stopalo i da se zaljulja da bi uspeo da se okrene. Da je podloga od krupnog šljunka, bilo bi im lakše da se okrenu na stopalo, ali i ovako uspevaju, samo sa velikom mukom. Anubije su pune algi, a neće na njih da idu. Na kripte se par njih popelo, prošetali se i skliznuli dole. Ne sviđa im se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 13, 2017 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ukrao sam sliku od kolege Lenjog Lisca koju je on postavio na ovom forumu. Nadam se da se neće ljutiti. To su ti pužići koje sam pored danubialisa našao na adi. Liče na malezijske, ali nisu malezijski. Na kućici imaju jajašca kao i danubialisi pa pretpstavljam da se razmnožavaju kao i danubialisi, a ne kao malezijski. Da li je neko ubacivao u akvarijum ove pužiće što liče na malezijske i kakva su iskustva sa njima.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 02, 2017 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danubialisi ipak jedu biljke. Kad su sljuštili sve alge pojeli sui kriptokorine. I braon i zelene. Ostale su samo anubije i ehinodorus.Pojeli su kripte sve do korena. kako one listove koji su imali na sebi alge, tako i one koji su bili čisti. Eto tek da razbijemo zabludu. Idu napolje ovih dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 04, 2017 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre bih rekao da su ti se možda kriptokorine istopile od temperature, imam dunavce i kripte naravno i nisam nešto primetio da ih jedu i to u dva akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 05, 2017 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu se istopile. Temperatura je konstantna godinama u tom akvarijumu. Prvo su krenuli da ližu alge po pozadini od stiropora. Kad su to olizali prešli su na listove biljaka. Lepo su napravili rupe i pojeli, nema govora o topljenju, jer to sasvim drugačije izgleda. Možda nema dovoljno algi pa su iz nužde prešli na kripte, jer dok je bilo dosta algi, biljke nisu dirali. Očima ih gledam kako jedu. Nemoj neko da me ubeđuje da ne jedu biljke, kad vidim da jedu. Ako neko reklamira ove puševe ovde da bi ih prodavao, pa ih previše hvali, to je nešto drugo. Ja ih držim iz hobija i kao hobista kažem ono što vidim. Oni jedu biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 05, 2017 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa tobom, i ja sam imao takvo iskustvo sa njima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Sep 06, 2017 7:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nešto mora da jedu, a jedu ono što im u datom trenutku više odgovara (kao i mi ljudi).Jasna stvar:
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danubialisi počeli da se razmnožavaju. Danas primećena 4 mala dunavca na listu anubije kako ližu alge. Veličine su kao glava od šibice. Ubačeni u akvarijum u Avgustu, a već sad imaju male.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tibor
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2014
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Dec 14, 2017 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali Danubialisi mogu sa Botiama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sub Jan 06, 2018 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Botia moze sa puzevima, puzevi sa Botiom ipak ne.. Sad zavisi sta zelis postici Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Okt 16, 2019 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,da li neko ima puza theoduxus danubialis,ubacio bi u akvarijum 2 drugara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
borisque9




Registrovan: 06 Feb 2018
Poruke: 1
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 12, 2020 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Поздрав свима, имам 2 језерца са воденим биљем и златним карашима, али од прошле године сам приметио појаву кончастих алги.
Чуо сам да theoduxus danubialis пужеви сређују то ко од шале.
био бих презахвалан на информацији - где их купити, или добити пар комада.
Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Cherry kozice i Helene puzevi nikouro Ponuda 9 Pon Maj 31, 2021 1:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License