Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć oko funkcionisanja unutrasnjeg filtera sa taložnikom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Sep 05, 2017 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav dragi akvaristi,
dobio sam jedan akvarijum sa unutrasnjim cetvorokomornim filterom koji mi je malotesko razumeti, mislim na samo funkcionisanje.
Postoje 4 komore gde je jedna od njih citavom visinom akvarijuma povezana sa ostalim delom akvarijuma kroz montiranu mrezicu.
Ako je neko imao ovakav filter, bio bih mu vrlo zahvalan ako bi mi dao objasnjenje (u koju komoru ide preliv iz akvarijuma, posto kontam da je povrat kroz komoru sa mrezicom).

Image

Image

Image

Image

Unapred hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 05, 2017 8:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Sep 05, 2017 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu gde je zazor ulazi voda iz aq u filter, iz zadnje komore se vraća prečišćena voda u aq (obično neka Atman glava
to prebacuje u suprotan kraj akvarijuma od filtera).Imao sam takav akvarijum od 70l i nisam bio zadovoljan jer je
filter zbog male širine bilo teško održavati.Poz...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 05, 2017 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam sličan akvarijum.
Nevidim neku bitnu funkciju četvrte komore, mislim da je trokomorni filter najfunkcionalniji.
Iz akvarijuma "prljava" voda se preko prelivne cevi dovodi u taložnik.
Taložnik je po mom mišljenju kod tebe komora sa mrežicom.Njena funkcija bi trebala biti da grube (veće) nečistoće zadrži. Po mom mišljenju je mrežica nepotrebna. U taložnik se taloži prljavština koju možeš posle crevom uzvaditi.
U sledeću komoru možeš staviti bio kugle.
U veliku ide sundjer, perlon vata, keramičke perle ili siporeks.
U zadnju bi išla potopna pumpa (bilo koje marke) iz koje bi se prečišćena voda vrećala u akvarijum preko prelivne cevi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Sep 05, 2017 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesto poput ovoga ili skroz u suprotnom pravcu? tj. da nije ulaz vode u filter kroz deo sa mrezicom?


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Sep 05, 2017 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ludimir ::
Nesto poput ovoga ili skroz u suprotnom pravcu? tj. da nije ulaz vode u filter kroz deo sa mrezicom?


Image




Skroz obrnuto. Kroz mrežicu ulazi voda u filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Sep 06, 2017 7:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko mm je zazor ili razmak filter stakla od prednjeg stakla akvarijuma ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Sep 06, 2017 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekih 20-25 mm max. Nema mesta za vracanje vode motornom glavom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Sep 06, 2017 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda prva (uska) komora nek bude taložnik ,u drugoj komori filter materijali ,u trećoj komori motorna glava
za povrat vode ,a četvrtu zanemari kao da nepostoji - kao što ti je i preporučio plovak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 06, 2017 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda je najbolje da prelepiš komore da bude trokomorni filter, i pri tome komoru za taložnik i pumpu malo šire napraviš. Npr. 10cm-Xcm-10cm.
Nije to puno posla.

Ide naopako u odnosu na tvoju sliku, kako su već napisali.
Ako se ne varam, trebalo bi kroz mrežicu u taložnik pa ta prva komora ide sunđer-vata na primer, za mehaničku filtraciju (taj deo pereš. menjaš vatu...).
Odatle u komoru sa materijalom za biološku filtraciju, pa u komoru sa pumpom. Nije mi jasno jedino da li može neka pumpa tu da stane, deluje tesno komora.

Uglavnom, mislim da je najbolje da prelepiš u trokomorni. Postoji potencijalni problem kod tog 4-komornog, ako ti se začepi filter materijal, pumpa ostaje bez vode ili može da prelije negde... mada je slaba šansa za to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sre Sep 06, 2017 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugari hvala na savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko redanja materijala - Atman ... obarhar Filteri i pumpe 3 Sre Okt 28, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License