Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 HOB Sobo WP 606h curi kod pumpe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sstanko78
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2013
Poruke: 16
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 11, 2017 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari akvaristi,

Imam mali problem. Imam SOBO WP 606h, kupljen nov, pre par dana.

Problem je u tome, sto kaplje na mestu gde se spajaju pumpa i gornji plasticni tank.

Image

Na slici je oznaceno gde kaplje, jako jako malo.

Pregledao sam plasticni navoj i ne vidim da je ostecen bilo gde. Pokusao sam da ga namestim 5-6 puta, ali bezuspesno.

Da li je neko imao slicna iskustva ? Neki savet ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 11, 2017 8:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 11, 2017 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rastavi pumpu od postolja i lepo operi i očisti gumenu brtvu (dihtung) između pumpe i kućišta.
Polako je isperi nemoj razvlačiti, da je ne istegliš.
Kada budeš ponovo vraćao namesti je lepo i polako zavrni pumpu.
Vodi računa da guma lepo legne i ne deformiše se.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav M.




Registrovan: 30 Apr 2017
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pon Sep 11, 2017 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam i ja isti problem pre mesec dana sa novokupljenim sobo hang on filterom. Problem je resila obicna bela teflon traka za zaptivanje. Jedan ili dva kruga teflon trake oko navoja i to je to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sstanko78
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2013
Poruke: 16
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 11, 2017 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@plovak

Probao sam bas polako da namestim i nije uspelo. Nikako.

Bratislav M. ::
Imao sam i ja isti problem pre mesec dana sa novokupljenim sobo hang on filterom. Problem je resila obicna bela teflon traka za zaptivanje. Jedan ili dva kruga teflon trake oko navoja i to je to.


Pozdrav, upravo to sam uradio i uspelo je.

Hvala svima na brzoj pomoci, jer ne bih voleo da tako ostane preko noci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe za veci akvarijum Yaesu Filteri i pumpe 5 Uto Apr 27, 2021 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamena kabla kod potopne pumpe nikouro Uradi Sam (DIY) 12 Pet Nov 20, 2020 7:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Wave maker tj. stream pumpe Jande Filteri i pumpe 2 Čet Nov 12, 2020 12:23 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License