Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ancistrus - mrest Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nercibald
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2016
Poruke: 59

PorukaPoslao: Pon Jul 10, 2017 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plovak ::
Svrati u neki mega market gde imaju kokosa na prodaju.... najbolja je pećina od njega...
Ancitrusi obožavaju da isisavaju njegovu koru, stavio sam dva čupava kokosa u akvarijum pre par meseci a sad su ispolirani kao staklo
Pročitah negde da je gorčina iz njega kao i iz panja dobra za lečenje crevnih parazita kod ribica...
Vrh kokosa samo isečeš krunskom pilom (testerom) da bude rupa nekih 4 do 5 cm, to mu je ulaz dovoljno širok da uđe unutra a dovoljno mali da uspešno brani ikru od drugih ribica.
Svod ( plafon ) mu je idealan za polaganje ikre, usput na nju nemogu da padaju otpadci i prljavština da je zagade...
Biraj manje i skroz suve kokose, jer su jeftiniji a tebi netreba unutašnost ( kokosovo mleko i brašno ). Idealan je onaj koji kad ga promućkaš daje zvuk kao da nešto lupka unutra.
Tad je mleko skroz isparilo a kokosovo srce se odvoilo od kore i lakše ga je odstraniti i očistiti.

Kod mene su u zemljanoj vazni, navukao je pjeska na ulaz da se samo moze provuci. Inace imam panj gdje je anci provodi po cijeli dan kostantno godinu... Otvrao sam cak i temu o tome... Uglavnom bice oni dobro Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 10, 2017 11:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Uto Avg 22, 2017 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam vec duze vreme maticni par ancistrusa koji ima potomstvo koje je sada takodje postalo maticno, tj poprilicno su porasli I razlicitih su velicina jer su iz
razlicitih mrestova. Problem je sada sto su poceli da se biju i sto kada ubacim hranu dno akvarijuma postaje bojno polje. Drugi problem je sto su mi
veliki i lep mangrov panj totalno izdubili i izrezbarili. Jel ima neko ideju ko bi mogao da otkupljuje ancistruse i koja je cena korektna za odredjene primerke (3-5cm) (5-7cm)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Avg 22, 2017 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze moj to ti je utopija prodati ancitruse.
Nazalost najbolja cena koju su meni nudili je za 3+ cm od 0.3e što je oko 35 dinara. Sramotno malo.
Pet šopovi te iste ancitruse prodaju po ceni od 150 do 250 dinara.
Od te cene nemogu platiti ni hranu koju su pojeli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsar
Akvarista



Registrovan: 10 Dec 2013
Poruke: 82

PorukaPoslao: Uto Avg 22, 2017 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za te pare ne isplati mi se da ih jurim po akvarijumu Smile a kamoli da ih nosim. Videcemo, sada ce dobiti 3x vece staniste, pa cu jedan broj da zadrzim a drugi ce na poklon.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Sep 12, 2017 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko imao iskustvo sa mrestom albino x zlatni ansistrus? Ovi moji su se omrestili i malecki su izgubili zumancanu kesu ali mi izgledaju sivkasto. Da li ce posle postati zuckasti kao roditelji?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 12, 2017 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene su i od para običnih ancitrusa izlazili obični, zlatni i albino beli.
Sve zavisi u kojoj liniji su ranije mešani. Geni svih predhodnih generacija su u opticaju.
Oni koji prežive prirocdnu selekciju će nastaviti te gene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pet Sep 22, 2017 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz, ne znam sta kod mene u Aq ne funkcionise kad nikako da upare Rolling Eyes
Inace imam muzjaka starog 3-4 godine i 3 zenke kasnije koje sam uzimalae bar 2 isto stare bar 2 god.
Imam 3 kokosove kucice, ali nikad se nisu parili. Inace imam i filtere i redovna zamena vode...
Sta bi mogao biti ovde problem Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Sep 22, 2017 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki je okidač za mrest hladnija voda, nekima dosta kiseonika (vazdušna pumpa stalno radi), nekima češća izmena vode (svežija voda).
Ali ako se nemreste nešto im nije po volji.
Kod mene svakih dvadesetak dana bacaju ikru i to jedan isti par, iako imam matične 4 ženke i 3 mužjaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Sep 22, 2017 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

njanja ::
Pozz, ne znam sta kod mene u Aq ne funkcionise kad nikako da upare Rolling Eyes
Inace imam muzjaka starog 3-4 godine i 3 zenke kasnije koje sam uzimalae bar 2 isto stare bar 2 god.
Imam 3 kokosove kucice, ali nikad se nisu parili. Inace imam i filtere i redovna zamena vode...
Sta bi mogao biti ovde problem Sad


preskociti dva menjanja vode, pojacati im ishranu u vidu kuvanog povrca, povecati rupu za mrest ukoliko je mala, pojacati aeraciju..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pet Sep 22, 2017 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Desavalo se i da preskocim redovno da menjam, hranim ih bas cesto povrcem, aeracija je mislim ok.
Jedino ako mi muzjak nije gej Cool
Ne znam sta drugo vise da radim...imam Ancitruse vec 4 godine i nikad male nisam imala Crying or Very sad Crying or Very sad
Doduse zenke su se menjale ali on je tu domacin...lenstina!

U prvom Aq mi je voda bila toplija, sad mi pokvaren grejac...da nije do toga, ali opet i ranije nije hteo, pa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sub Dec 02, 2017 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anci nesto rovi u kokosovoj kucicii sve izbacuje napolje, napravio je brdo...jel to u najavi mrest mozda? Il se uzalud nadam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Dec 02, 2017 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najverovatnije, još ako ubedi damu da dođe u kokos, to je to Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i ne mora da znaci, moguce je samo da cisti deo akvarijuma u kom se nalazi (da ne kazem zivi) pa izbacuje visak taloga koji se nakupio tokom vremena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ubaci jos jednog muzjaka konkurencija cini cudo !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Ned Dec 03, 2017 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno se cudno ponasa, to do sad nije radio. Sad stane ispred ulaza u kokos izbaci sve svoje brke (mislim i ono odole sa strana isto neki siljci Very Happy) i mlati perajima. Deluje mi kao da ih mami...ne znam. Ovo vidim prvi put.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus Vecha Razmena 0 Sub Mar 13, 2021 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License