Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nov akvarijum - odmah problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 09, 2017 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam da napisem da je 3d pozadina u pitanju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 09, 2017 10:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Sep 10, 2017 7:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda i zanimljivo je (meni lično), e sad kako je ribama ........

U prirodi postoji svetlost koja ima boje i mi te boje baš ne zapažamo najbolje ili nikako
dok biljke ih zapažaju i te kako, od toga zavisi njihov napredak (rast,propadanje,stagniranje ....)

tako da ljudi koji se bave povrtarstvom to znaju dobro, čak i foliju za plastenike biraju
da li je mat ili ne,koje je debljine,baš zbog razloga tih boja koje prodiru kroz nailon na plasteniku.

takođe akvaristi koji imaju stakleni poklopoc na njega se vremenom nahvata kamenac
i kojugod rasvetu da koriste ona menja svoje karakteristike i različito utiče na rast bilja
ako se kamenac sa poklopca ne uklanja blagovremeno,jer to je mnogo važnije od uklanjanja
kamenca sa prednje strane akvarijuma (jer prednju stranu ulepšavamo radi nas a ne riba i bilja).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stasheetza




Registrovan: 09 Sep 2017
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 10, 2017 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze,mozes li slikati ili mi napisati kako si povezao razlicite led trake da li idu na jedan adapter ili....?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Sep 10, 2017 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ozdravise ribice? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 10, 2017 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stasheetza, ja sam ih razdvojio na dva prekidaca, da mogu zasebno da ih palim. Nije problem da spojis dve razlicite trake, samo plus na plus, minus na minus i ne nozes pogresiti, samo pazi na ukupnu snagu da stavis dovoljno jak adapter.

Vojo, nazalost evo danas se izvrnuo jedan Ocelifer... Oni su ocigledno osetljivi, ostale se za sada drze! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 12, 2017 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel neko moze da mi kaze zbog cega mi je ovakva voda, kada je gledas sa pola metra deluje skroz providna, ali kada se malo priblizis, vide se sitni mehurici i kao da malo vuce na belu boju.
Ne znam da li je to ustvari normalno, samo da je jako svetlo, pa da zato tako izgleda ili je nesto drugo u pitanju.
Trecinu vode sam promenio pre par dana.
Na videu se lepo vidi, pa koga ne mzri, neka baci pogled...

[youtube]https://youtu.be/PqPU2fX53g8[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Uto Sep 12, 2017 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi da je providna. Kakva ti je filtracija, imas li keramike? Belicasta boja je obicno u novim akvarijumima sa nedovoljnom kolicinom razvijenih bakterija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 12, 2017 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U filteru su mi dole bio kugle, pa keramika,pa ugalj, pa perlon vata.
Keramiku sam stavio pre par dana.
Posle menjanja vode sam sipao ffm.

Vrlo verovatno da je to u pitanju, s obzirom na sve sto mi se desavalo (ako si citao od cocetka temu, znas o cemu pricam).

Ajde da vidimo i ostali sta imaju da kazu...

P.S. Kada bih mogao da ocekujem da se stanje stabilizuje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Uto Sep 12, 2017 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

FFM isto beli vodu... Ali obicno se iscisti za najvise 24h i bude kristalno cista (bar meni).
Po meni je do keramike, jer kineska zna da ispusti belu boju u vodu jer se kruni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 12, 2017 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, uzmimo predpostavku da je do keramike. Jel postoji resenje za to i koje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sre Sep 13, 2017 5:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ima... Prodje samo od sebe sa par dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 13, 2017 8:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je tako, onda nema nerviranja...
Nadam se da si u pravu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 16, 2017 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo konacno se razbistrila voda, sama od sebe. Ocigledno je strpljenje najbitnije...

Konacno akvarijum deluje zdravo, a vidim da se i ribicama polako obnavljaju peraja.

E sada imam drugi problem, pa mi opet treba savet.
Naime, kada sam punio prvi put akvarijum, nisam znao da mi za biljke treba hranjiva podloga, pa je nisam ni stavio.
Sada bi naravno da ubacujem dosta bilja, ali nisam siguran da bi opstale samo u kvarcnom kamenju.

Pitanje je, da li ima smisla da izvadim sve iz akvarijuma, stavim hranjivu podlogu i opet sve vratim nazad, tu mislim i na vodu koju sam izvadio, kako bi mogao da mogao da sadim bilje. Plan mi je i da redovno dodajem neki fertilajzer (npr. Tropica plant growth), bez dodavanja CO2 jer za to nemam ni iskustva, ni mogucnosti.

Sta mislite o toj ideji, da li bi mogle biljke da rastu u tim uslovima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Sep 16, 2017 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke sa kojima sam eksperimentisao i koje su davale dobar rezultat u svezoj vodi bez hranjive podloge i bez ikakvog tecnog djubriva sa redovnim izmenama vode od 40% nedeljno su:

Sve vrste Cryptocoryne-a
Sve vrste Anubias-a
Rotala rotundifolia
Hedyotis salzmannii
Hygrophila polysperma
Nomaphila stricta
Nomaphila stricta compact
Ceratopteris thalictroides
Sagittaria subulata
Vesicularia dubyana
Vesicularia ferriei (Weeping moss)
Riccia fluitans
Monoselenium tenerum
Cladophora aegagropila
Limnobium spongia

Biljke koje su davale dobar rezultat bez hranjive podloge sa minijaturnom dozom Easy Life Profito-m (1/4 od preporucene) sa redovnim izmenama vode od 40% nedeljno su:

Sve navedene gore +
Myriophyllum aquaticum
Ludwigia palustris
Ludwigia repens
Ludwigia repens rubin
Heteranthera zosterifolia
Lobelia cardinalis
Cardamine lyrata
Micranthemum umbrosum
Hemianthus micranthemoides

Eksperiment je trajao priblizno 18 meseci, u akvarijumu od ~50L, sa rasvetom od 2x18W T8 BBlink (koje nisu za akvaristiku i imaju drasticno manji spektar boja), bez CO2, sa spoljasnjim hang on filterom, ni jedna biljka nije propala ali su sve redovno orezivane, treba priblizno izmedju dva do tri meseca da se sve stabilizuje da bi krenule nekim normalnom tempom da rastu, zato ukoliko nisi strpljiv da se akvarijum stabilizuje kroz period od 3 meseca vadi sve pa dodaj podlogu za brzi rast... Inace od riba je bilo 16 endler muzjaka u akvarijumu kroz period eksperimentisanja i par theodoxus puzeva.

Nadam se ta ce ti ove informacije donekle pomoci da se odlucis da li ces da dodajes hranjivu podlogu ili ne, tj sve zavisi sta zelis od biljaka..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 16, 2017 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na brzom i opsirnom odgovoru.

Nekako razmisljam dugorocno da mi je bolje da stavim sada podlogu ako ce to doprineti da biljkama bude bolje.
Ako to nece doneti neke drasticne rezultate, onda nema smisla da maltretiram ribice da bih postavio podlogu...

Potajno se nadam da cete me ubediti da ubacim podlogu, jer se za sada jos ne odlucujem na taj korak! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License