Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko pozadine! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DejanNO
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Sep 2017
Poruke: 3
Lokacija: Stokmarknes, Norveška

PorukaPoslao: Sub Sep 16, 2017 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo sam citao teme u vezi pozadine i resio sam da uradim 3D pozadinu koristeci stiropor, dosta se toga moze naci i na youtube kako sam odraditi e sada ono najvaznije moj akvarijum od 125l je vec formiran kako je sada najlakse tu 3D pozadinu zalepiti a da pri tom ne moram sve da formiram iz pocetka ili je to sada nemoguce odraditi....???? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Hvala puno!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 16, 2017 10:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Sep 16, 2017 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbezbednije resenje da se pozadina ne pomera jeste lepljenje, tj vadjenje pa lepljenje na suvo sa silikonom namenjenim za akvarijume, drugo resenje moze biti da se za tu podlogu zalepi neki teg na dnu u vidu kamena koji ce je povuci u akvarijum i lepljenje samo gornjeg dela pozadine (akvarijum je na pola vode na minimum 24h dok se lepak ne osusi) ali to dovodi do pojave taloga iza same podloge (donjeg dela) posle nekog (kratkog) vremenskog roka, treca stvar je da se zalepi podvodnim lepkom tipa (Münster Orca) ali tu nastaje problem da dok se lepak ne osusi mora pozadina da se pridzava da ne ispliva,, opet se radi na polu praznom/punom akvarijumu.

Ukoliko se odlucis za prvu opciju nadji neku kadu od minimum 60 litara i prebaci vodu iz akvarijuma sa ribama i biljem u nju dok lepis pozadinu, u kojoj ce se nalaziti makar rasprasivac vazduha ili bolja opcija sundjer filter/i ukoliko nisi u mogucnosti da instaliras svoj vid filtracije koji je trenutno na akvarijumu za ta dva-tri-cetiri dana koliko ce ribe biti van akvarijuma, kad se pozadina osusi slobodno vrati sve unutra i dolij vodu kao da si zamenio 50% u toku nedelje i sve je vec po starom pozadina ce kroz dve nedelje biti poktivena svakakvim pozitivnim bakterijama.

U svakom slucaju srecno! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DejanNO
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Sep 2017
Poruke: 3
Lokacija: Stokmarknes, Norveška

PorukaPoslao: Sub Sep 16, 2017 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti Puno na brzom odgovoru, javljam i slikam cim se odlucim za neki od tvojih predloga Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Sep 16, 2017 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad kad procitah jos jednom vidim da sam zaboravio najbitniji deo. S oprostenjem sto je sa zakasnjenjem, ali mislim da jos nisi krenuo da radis..

Ukoliko se odlucis za prvu opciju obavezno isperi akvarijum sa mlakom vodom u dve tri ruke po zavrseku susenja lepka, a u drugoj opciji, naravno ukoliko se odlucis za nju, je potrebno zameniti svaki dan makar po 20-30% vode u narednih 4-5 dana po lepljenju.

Jos jednom se izvinjavam sto kasnim sa ovim delom vezano za lepljenje, koji je ujedno i najbitniji. Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DejanNO
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 06 Sep 2017
Poruke: 3
Lokacija: Stokmarknes, Norveška

PorukaPoslao: Sub Sep 16, 2017 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema problema jos uvek nisam krenuo sa poslom Very Happy
Hvala jos jednom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 17, 2017 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zar te diy varijante ne bi trebale da stoje u vodi jedno duze vreme jer remete hemiju vode i mogu biti opasne po stanovnike akvarijuma?

Prvi put kad sam video 3D pozadinu i meni je pala fiks ideja kakvu 3D pozadinu da pravim al sam sebi poztavio pitanje: Da li mi je zaista potrebna 3D pozadina?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Sep 17, 2017 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cementno mleko (ceresit cm 16) menja Ph vode tj podize ga nekih dve nedelje dok ga bakterije ne kolonizuju zatim drasticno opada i na mesec dana od ubacivanja je vec stabilizovano (menjanje vode jednom u 6 dana 30-40%), dok akrilne boje (Čarbet) spustaju Ph vrednost i traje proces stabilizacije oko dva meseca (spustanje je u odstupanju, od tvoje osnove koju imas, oko minus 0.4), to je neki eksperiment koji je prosao sasvm dobro kod mene u akvarijumu od ~50L od zivog sveta gupi, kori, anci i zbog nedostatka mesta 4 skalara (2.5-3 cm u toku trajanja eksperimenta), s tim da ne bih preporucio bilo kakve "sisavce" tj "algojede" jer znaju da skinu po neki deo pozadine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License