Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nov akvarijum - odmah problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Sep 16, 2017 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko neces da se igras i non stop da preturas biljke levo desno i ako nece biti redovnog dodavanja djubriva onda je bolje staviti hranjivu podlogu, ali u prvih mesec do dva dana treba voditi racuna i cesce menjati vodu i paziti na pojavu algi.. Biljke sa jacim korenom ce svakako bolje i brze rasti sa hranjivom nego bez.. tako da zasuci rukave, kofu ispod akvarijuma, mrezicu u ruke i... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 16, 2017 10:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Ned Sep 17, 2017 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moras sve vaditi iz akvarijuma. Napravi blato od zemlje koju planiras da stavis ispod biljaka i razvuci ga tanko i stavi u zamrzivac. Kad se zaledi onda tako zaledjeno uguraj ispod podloge gde su ti biljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 23, 2017 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Posle mnogo mucenja, konacno je ubacena hranjiva podloga i posadjeno bilje.

Sledece je kupovina tropicinog fertilizera, pa cemo da vidimo...

Jel previse na svaka 3 dana da menjam 1/3 vode sada u pocetku dok sve ne dodje na svoje?

Drugo, jel ima potrebe da krenem odmah sa fertilizerom ili da sacekam nedelju, dve?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Sep 23, 2017 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slobodno menjaj trecinu vode na nedelju dana, a sa djubrivom sacekaj bar 2 nedelje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izbaci cladophoru ukoliko ces dodavati djubrivo, nije biljka koja ce te oduseviti sa rastom pod djubrivom, jos ukoliko nosi spore drugih algi.. inace odlicna je to biljka/alga za mnogo sto sta, sem opet kazem za djubrivo..

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam dobro shvatio, ona moze da u sebi ima drugih algi koje bi dodavanjem djubriva mogle da pocnu da rastu? Ako je tako, onda je svakako bolje da je izbacim.

U kom smislu me nece oduseviti rastom, jako ce da poraste ili...? Meni je ona ovakva sasvim ok, simpaticna mi je da se mota po akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Stigli novi stanari! Smile
Za sada se drze po strani, ispituju koja je ribica koliko gladna! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Sep 26, 2017 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

becke021 ::
Ako sam dobro shvatio, ona moze da u sebi ima drugih algi koje bi dodavanjem djubriva mogle da pocnu da rastu?


Upravo tako.

becke021 ::
U kom smislu me nece oduseviti rastom, jako ce da poraste ili...? Meni je ona ovakva sasvim ok, simpaticna mi je da se mota po akvarijumu.


Sa djubrivom raste ne kruzno/loptasto vec se ravnja posle nekog vremena i gubi oblik lopte, dok unutrasnji deo rapidno propada. Ma koliko god djubriva joj davao neces je naterati brze da raste nego sto ona hoce..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam kupio 3 Ocelifera kako bi nabavio drustvo ovim 4 sto vec imam, jer mi se cinilo da se za razliku od serpi (imam ih 6) ne drze zajedno, vec da se svaki izdvaja na neku stranu i stoji tako sam.
S obzirom da sam imao u pocetku problem sa fin rot-om, obratio sam paznju na ove 3 nove i sve su bile ok, sa lepim perajama.
Danas ih gledam i sve 3 imaju iskrzana peraja. Vidim da se non stop svi vijaju, dosta su aktivniji, imam jednog za nijansu veceg Ocelifera od ostalih, koji mi deluje kao da uteruje strah po akvarijumu.
Iskreno se nadam da nije opet infekcija, jer cu poludeti, vec da ih je neko izgrickao.

Pitanje je, da li je moguce da su ih ostale ribice izgrizle za dobrodoslicu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

becke021 ::
Pitanje je, da li je moguce da su ih ostale ribice izgrizle za dobrodoslicu?


Veoma moguce, a ako je bolesna videces na tom delu gde fali rep/peraje beli film okolo nedostatka, tako da ukoliko ga ima onda je zaraza ukoliko je bez tog belog onda je "dobrodoslica". Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Sep 29, 2017 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakav dan... Dodjem kuci, kad imam sta i da vidim. Jedan Ocelifer se na dnu pracaka, ceo rep mu fali... I sad mi djavo ne da mira, gledam kako se ponasaju ribice, a jedna serpa, rekao bih da je muzjak posto je dosta intenzivnija boja, ide non stop za njim i gricka mu taj ostatak repa. Kako se ovaj malo pomeri, tako serpa na njega... Hteo sam da snimim to mucenje, ali sam odustao i jadnog ocelifera postedeo mucenja i izvadio iz akvarijuma. Jel moguce da su Serpe tako agresivne prema drugim tetrama?

Za sada na ostale dve nema belicastih krajeva, definitivno ih je neko izgrickao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License