Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 hitno Bele tackice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Sep 20, 2017 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, upravo sam kupio jato neonki, i kada sam ubacio kesu u vodu da se izjednaci temperatura primetio sam da imaju neke bele tackice po perajima i da cudno skupljaju i sire peraja veoma brzo kod jedne je cak i rep dosta kraca mozda su joj druge ribice pojele a mozda je i neka bolest, da li neko moze da mi pomogne ne znam sta da radim stvarno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 20, 2017 11:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Morao sam ih ubaciti u akvarijum sa ostalim ribicama, podigao sam temperaturu na 28 stepeni a njih sam drzao 5 minuta u pola litre vode i dve kasike soli, pocele su da plutaju pa sam ih brzo prebacio u okvarijum da ih ozivim. znam da sam sjebao stvar ali nisam mogao da ih ostavim u kesi da umru jer nemam ni jedan drugi prostor gde bi ih drzao osim akvarijuma, karantin nisam mislio da ce mi trebati jos dugo... kako da ih izlecim, provericu sutra u pet sopu da li ima taj fmc ili kako se vec zove ma da cisto sumnjam, da li ima neka alternativna metoda osim 28 stepeni i kasike na 10 l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj na netu (izguglaj) kako izgleda bolest ich. Ako su tackice vrlo sitne, kao so, onda je ich, to je parazit. Ako su tacke dosta vece i taj rep krzav, onda je mozda bakterijsko raspadanje peraja. A ako su tacke velike i lice na vatu onda su gljivice. Ili slikaj ili izguglaj sve bolesti a imas i u pretrazi, pa uporedi sa tvojim ribama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ich definitivno, sitne bele po 2 3 na svakoj neonci u predelu ledja i repa uglavnom, sve osim jedne imaju jarku boju bas lepu a jedna ima jedva pogmentaciju i primetio sam da su joj skrge malo pocrvenele
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nemas karantinski akv stavi ih u kofu s vodom, valjda imas specijalnu " akvaristicku" kofu koju koristis za menjanje vode. Za ich se ne koristi fmc nego ihtiomax ili tako neki naziv ( u zavisnosti od proizvodjaca) posto je fmc bas jak lek koji moze pobiti i korisne bakterije u filteru a i osetljivije ribe. A ich je parazit koji moze da se pritaji u podlozi pa da bukne posle par dana ponovo, i da iznuri ribe pa da pouginjavaju. Koridorasi slabo podnose so, ako ih imas u akvu izbaci ih bar u balon od 5 l jer od soli mogu da uginu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ima smisla stavljati ih sad u karantin
mogu improvizovati nesto u kanticu ali nemam grejac ni vazdusnu pumpu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam 6 Ancistrusa
6 mladih gupika
4 ksifo
10ak mladih kozica, to mi je pre par dana poslao plovak na poklon, i sad sam kupio gupike i neonke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa onda leci ceo akv, kad si ih vec stavio . Ako imas aktivni ugalj u filteru njega izbaci samo, a lek sto pre ubaci pre nego sto se ich razvije i zapati u vecem broju. Na svakom leku pise uputstvo, pridrzavaj se doziranja da ne preteras i srecno ti bilo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad mozda kozice da ubacis u kofu? Ne znam koliko su one osetljive na lekove, cini mi se da nisu bas mnogo izdrzljive :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prebacio sam ih u kofu ima 7 l vode ubacicu grejac na 28 pa sta im bog da, jel ima taj lek preko neta da se naruci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki pet sopovi po bg-u salju, ovi veci tipa gupi i akvarijum centar i tako ti, al mislim da porudzbina treba da bude preko 1000 din il tako nesto. Mozda ovaj ihtiomax od domaceg proizvodjaca " mis" ima i kod tebe u pet sopu ili u sm, sutra ranom zorom telefon u sake pa zovi , sta ces. Neko ce sigurno hteti da posalje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema druge, ko mi kriv kad prebrzo donesem odluke, jako lose odluke. vidim ja 70 din komad sledeca reakcija daj 9 komada ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sad, to je donekle i razumljivo, ko bi odoleo po toj ceni da ne kupi Very Happy al sta ces, poleci ih valjda ce se izvuci. Ako imaju po 2-3 tacke na sebi jos uvek nije strasno, ich kad se razvije moze da bude i po 100 tacaka na ribi, bas onako konkretno bolesna da bude. Nadam se da ces pobiti ich u toj pocetnoj fazi i da ce svih 9 neonki da plivaju u akvu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 1:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

malo sam skeptican sto se tice ozdravljenja a iskreno i razocaran kako u ljude tako i u moje "znanje" znao je da su ribice bolesne a ipak je resio da ih prodaje i time unisti neciji mozda cak i dugogodisnji trud, stvarno jadno na cega su ljudi spremni zarad licne dobiti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 1:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na dva mesta otvori teme. Pazi ovako i te gupike ih imaju samo su dosta jace od domaceg uzgajivaca koji im imunosistem izdrnda dok su male pa se i ne primecuju bele tacke.

Realno jeftinije je baciti ribu nego ne leciti. To kad imas skupe ribe ili veci br onda lecis. Kupi taj lek sto mozes da nadjes. Kozice povadi stavi ih u neku flasu od 5l, kofu, veci lavor...ubaci malo peska unutra i drzi ih negde gde se nece smrznuti, vodu promenis svaki drugi treci dan. Taj X lek moze da ih pobije.

Ako se odlucis samo temperaturom da ih lecis onda moras da usisavas dno redovno. Ne trebas da menjas ogromnu kolicinu vode al ako mozes usisavaj ga sto vise puta mozes. Jaka hrana dosta pomaze isto(proteinski jaka ne pola kutije na dan rinfuza)

Ichthyophthirius se ne pritaji u podlozi ni jednog momenta, osim ako ne gajis ribe na 10 stepeni pa celoj fazi razvoja treba 100 godina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 59 Ned Avg 09, 2020 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 8 Ned Avg 09, 2020 9:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License