Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik i akvarijum od 80litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Muzijak gupike, deluje mi sasvim zdrav, kudise (u reproduktivnom smislu) na sve osim kozica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 1:15 am Snimi Poruku Nazad na vrh

voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja ce se prva mrestiti i kad da ocekujem ako znate
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupy izbacuje male na 25-30 dana, ali pod uslovom da ima povoljne okolnosti,
tj. da joj nesmetaju druge ribe i da je ometaju da se okoti (u pitanju je živorotka,verovatno znaš).

Inače gipika može da odlaže koćenje i do nekoliko meseci ako nema povoljne uslove za okot,
srna može da odlaže telenje i do 4 meseca za razliku od drugih životinja ,itd,itd

Tako da to što izgleda da hoće da pukne ,nemora da znači i da će se brzo okotiti,
osim ako nema dovoljno zaklona i skrovitih mesta, Ako hoćeš brzu reprodukciju
onda svaka ženka u zasebnu poveću kotilicu i nemaš problema (ali ne malu plastičnu
kotilicu iz radnje, već staklenu sa mrežom dole a možeš u tu svrhu koristiti i flašu ili balon),
estetski je najbolje da se uradi staklena kotilica sa mrežicom.

evo i fotke sa flašom ili balonom ,a i plastične kotilice iz radnje koju ne preporučujem iz niz razloga.
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

napravio sam je vec mrestilicu od flase i komarnika ali ne znma kad da ocekujem da se izmresti tj da li da je ubacujem unutra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Sep 21, 2017 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribu ubaci u mrestilicu ali ako je u zajedničkom akvarijumu desiće se da ostale ribe
pojedu malce, ako nema dovoljno površinskog bilja za skrivanje. Može se desiti
takođe i majka da jede malce. Ako želiš da sačuvaš određenu liniju gupija tada
ćeš trebati da odvajaš matičnu ribu u zaseban akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Sep 22, 2017 2:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavio sam komarnik kako malci ne bi mogli da prodju ali da opet voda slobodno cirkulise nakon mresta bih zenku vratio u grupni ak a malce drzao u mrestilici dok ne ojacaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam jos jedan mali aq od 20l, koristicu ga samo za mrest i za uzgoj malaca da li je potrebna filtracija i aeracij sobzirom da sam posadio i par biljaka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da je potrebna i filtracija i aeracija tim više ako je temperatura vode veća.
Kada su malci u pitanju hrana je sitnija, više masti i zagađuje vodu pa je neretko
potrebno i sifoniranje dna, jer trula i nepojedena hrana + nusprodukti malaca
stvara amonijak koji ih ubija, a oni su samo bebe ili ti nejaka stvorenja.

Dakle imao akvarijum 2o ili 2oo litara - treba da ima filtraciju i aeraciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostavi malce da odrastu u akvarijumu. Ne treba ti kotilica ništa. Pusti prirodu da odradi svoje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sredicu ima neki sundjer filter, nema jos malaca ali bice uskoro, one gupike sa slika su se udvostrucile a ono crnilo kod anusa je mnogo vece, cini mi se da ce svakog trena eksplodirati, da li je malcima potrebna infuzija u startu ili moze odma artemija listici i to?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Infuzija? Shocked

Mislis infuzorija.. Laughing

..ne nije potrebna, usitni lisnatu hranu da bude kao secer u prahu sasvim dovoljno za start hranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Sep 29, 2017 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz, da li neko moze da mi preporuci koje hrane da kupim, u akvarijumu trenutno imam gupike ksifo ancistruse neonke i kozice, imam listice i granula crvena pakuje ZooBarbus Pancevo. Ako mogu serini i tetrini proizvodi kako bi ih lakse pronasao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Sep 29, 2017 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tetra rubin,tetra pro color, sera vipan imas keaice 100 120 din.
Kesica ti je vise nego dovoljno za mesec dana, sta ostane bacis pa kupis novu. Tako imas uvek svezu hranu. Kutija je 20g kostaju 400+ kesica je 12 ili 15 pa vidi sta ti se vise isplati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Sep 29, 2017 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala skaj Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Okt 05, 2017 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz, pocela je gupuka da se mresti, za sad ima 7 malaca minimalno. kako da znam kada je zavrsila sa mrestom posto vidim da vec kidise na malce ali mnogo su brzi za nju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License