Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Velicina podloge ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima...Zanima me kolika treba podloge kvarcnog peska da bi odgovaralo biljkama ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 9:42 am Snimi Poruku Nazad na vrh

plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 12:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi biljke mogle da se lepo ukorene i da ih ribe ne čupaju, potrebno je bar 5 cm.
Imao sam problem u početku sa podlogom od 3 cm taj da sam svakih par dana morao ponovo da sadim biljke jer su je ancitrusi redovno vadili iz peska. Kada sam povećao debljinu na 5 cm nisam imao više taj problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba ti 10tak cm gde ćeš saditi biljke prednjeg i neke srednjeg plana i nekih 15+ za biljke zadnjeg plana. 5cm može uz prednje staklo jer tu obično ne ostavljaš biljke da rastu. Ako ne staviš nešto da ti drži pesak vremenom će se poravnjati.

Ako ti nije u planu da juriš svakog dana idealne parametre onda stavi običan pesak ne treba ti kvarcni. Veruj mi kvarcni peask je idiotizam u biljnom akvarijumu. Ako ga nisi kupio idi na stovarište i kupi rečni šljunak. Kući ga proseješ ga, na granulaciju koja ti odgovara. Ako ga proseješ pod vodom mnogo manje ćeš morati da ga pereš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Debljina podloge jednim delom zavisi od zapremine akvarijuma (možda najviše od visine),
jer ako je visina 30cm, a ti staviš podlogu od 10cm - šta ti ostane prostora ?

Moja preporuka je da bez obzira na površinu dna i visinu akvarijuma unutra bude malo reljefa,
neke biljke se vezuju za panj, neke obikoliš kamenjem , negde ćeš stavljati hranljivu zamlju (ne svuda),
Sve u svemu prosek podloge oko 5cm, lako je akvaristi koji ima akvarijum 200+ pa može svašta
u pogledu podloge ,u pogledu biljaka prednjeg -zadnjeg plana itd.

Daj neke karakteristike svog akvarijuma ,možda dobiješ konkretne savete .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako god da napraviš,po nekim pravilima ...5cm napred,10 cm debljina podloge na zadnjoj stranici
za mesec-dva će se to sve izravnati pa ćeš imati svuda istu debljinu
ravno ko ploča Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oldwolf ::
Debljina podloge jednim delom zavisi od zapremine akvarijuma (možda najviše od visine),
jer ako je visina 30cm, a ti staviš podlogu od 10cm - šta ti ostane prostora ?

Moja preporuka je da bez obzira na površinu dna i visinu akvarijuma unutra bude malo reljefa,
neke biljke se vezuju za panj, neke obikoliš kamenjem , negde ćeš stavljati hranljivu zamlju (ne svuda),
Sve u svemu prosek podloge oko 5cm, lako je akvaristi koji ima akvarijum 200+ pa može svašta
u pogledu podloge ,u pogledu biljaka prednjeg -zadnjeg plana itd.

Daj neke karakteristike svog akvarijuma ,možda dobiješ konkretne savete .

Velicina akvarijuma je :
duzina 45
sirina 30
visina 30
=40L
od biljaka samo imam valinseriju i amazonku e sad me zanima biljke mi bas propadaju nahvati se neka alga crna po listovima i biljke prestanu da napredjuju sad nzm da li je zbog toga ili zbog neceg drugo....Otiso sam u mini petshop ovamo kod mene trazi nesto protiv algi ali nema nista u ponudi sem ribice LISICA nzm tacan naziv tako je zovu narucio sam 3komada i narucio sam osmokot kuglice...
imao sam zadnji plan podloge 3cm sad sam povecao na 5cm.
u petshopu mi prodavac kaze da mi je mozda previse svetlosti za ovu litrazu da smanjim za jednu neonku imam 2 neonke od 18w.
Filter imam Hang-on 300l/h
od ribica imam crne tetre,gupike,kralj.neonke
Ako jos nesto treba napisite
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za valisneriju ti je dovoljno i 5cm podloge. Amazonka nemam predstavu sta je.

Ako ti se zapatila crvena alga najbolje je sve povaditi biljke sterilises hidrogenom a podlogu temperaturom(rerna vrela voda). Nemaš brendiranu hemiju za ubijanje crvene alge. To nije neki posao za akvarijum od 40l. Nisi trebao uzimati sijamske lisice to je bas mali akvarijum za njih. Amano kozice su bile mnogo bolje resenje. Hvata se uglavnom u akvarijumu gde varira CO2 i voda je meksa. Kad se jednom zapatu buja ako se dosta poveca količina co2. Ja lično kidam list kad vidim da se na njemu dosta zapatila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Pon Sep 25, 2017 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Za valisneriju ti je dovoljno i 5cm podloge. Amazonka nemam predstavu sta je.

Ako ti se zapatila crvena alga najbolje je sve povaditi biljke sterilises hidrogenom a podlogu temperaturom(rerna vrela voda). Nemaš brendiranu hemiju za ubijanje crvene alge. To nije neki posao za akvarijum od 40l. Nisi trebao uzimati sijamske lisice to je bas mali akvarijum za njih. Amano kozice su bile mnogo bolje resenje. Hvata se uglavnom u akvarijumu gde varira CO2 i voda je meksa. Kad se jednom zapatu buja ako se dosta poveca količina co2. Ja lično kidam list kad vidim da se na njemu dosta zapatila.

Ja te alge skidam rukama...i posle nekih 3-4nedelje se opet pojave
uzeo sam sad AlgExit ona je protiv zelene alge nzm dali pomaze oko ove ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Sep 25, 2017 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fotosinteza je prirodan proces, gde alge bujaju mnogo više negoli vredne biljke,
to ti je nešto slično kao korov (ne sadiš ga ali on niče sam), ustvari prirodan izbor svetlosti
a možda i previše veštačke svetlosti može da pogura različite vrste algi na rast i širenje.
Dakle džaba hemija i ribe algari, kozice itd, ako je greška na drugoj strani.
Nađi uzrok, jer ako budeš isprobavao sve predloge trebaće ti podosta vremena,živaca a i novca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 25, 2017 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oldwolf BBA se unosi u akvarijum a kad se ukoreni ne mora da postoji neki priblem uspevaće i ka su savršeni parametrima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko odabira podloge i biljaka Anja96 Podloga 2 Uto Jan 26, 2021 8:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor podloge Salvatoree Početak u akvaristici 3 Uto Sep 22, 2020 11:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Velicina slika, forum engine Mladen Obaveštenja 8 Pon Mar 11, 2019 8:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebno par litara podloge Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 15, 2018 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License