Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa algama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aed
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Apr 2015
Poruke: 5
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojavile su mi se (prema slikama algi na netu) cladophora i crna bradata alga na kamenju i granama vinove loze (skoro su ih skroz prekrile alge), interesuje me posto bih cistio akvarijum skroz (vadio podlogu, itd), da li bih skidanjem algi mehanickim putem (cekticom) i mozda ciscenjem hipermanganom mogao da ih smanjim i da posle koristim algexit da ih eliminisem?

I da li bih trebao i bilje hipermanganom da "dezinfikujem"?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 1:05 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 5:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za tu sto lici na cladophoru ukoliko je izvadis protljas malo kroz prste i pocne da smrdi, vuce miris na trulo, to nije kladofora vec jedna podvrsta koja se nalazi i u nasim vodama, razvija se naglo u toplim sistemima, a prenosi se i vazduhom kroz prasinu, ukoliko je samo cetkicom uklonis moze da se vrati u novom sistemu cim otopli, jer neces je ukloniti skroz iz drveta sigurno, ima da ostane u nekoj pori zavuceno, jedino resenje koje je meni uspelo da je se otarasim skroz jeste vadjenje na suvo i trljanje cetkicom natopljenom hidrogenom, pa ostavjeno da se osusi 24h pa jos jednom ponovljeno, iskreno nisam stedeo na hidrogenu. Mangan nece imati nikakav uticaj na nju. Sto se tice biljaka, njih sam sadio emerzno pa te nove mlade izdanke po akvarijumu.

Za crnu cupavu ne mogu nista da ti kazem, jer je do sada nisam imao, jedino sto znam iz licnog iskustva o njoj je da je ne mozes stvoriti nikako ni pod jednim uslovima, sem da je preneses na nekoj biljci, panju, kamenu... iz vec postojeceg sistema u kojem je ima. Cak i kroz ribu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice crne cupave alge, jedino provereno sto je ubija je konstantan CO2, odnosno u mom slucaju Easy Carbo, postepeno povecavanje doze sve dok alga ne promeni boju u crveno.. E sad, da li imas biljaka u akvarijumu..nista nisi napisao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aed
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Apr 2015
Poruke: 5
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 8:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od biljaka imam kriptokorinu (pola akvarijuma pod njom), ludwigiu repens i Hemianthus micranthemoides, bilo je i mahovine ali sam je izbacio kad sam alge skidao sa drveta..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

onda kupi EC I kreni sa doziranjem, pola doze I postepeno povecavam dok ne vidis da je promenila boju u crvenkastu, prijace I biljkama tecni CO2..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

*povecavaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aed
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Apr 2015
Poruke: 5
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Vam na odgovorima! Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada pronadjes dozu koja je ubija, nastavi da I dalje dodajes EC, jel ce se u suprotnom vratiti posto je crna izuzetno tvrdoglava I dosadna ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izi karbo nije tečni co2 nego samo izvor ugljenika za biljke. Ako je kao i americki proizvod flruiš eksel on u sebi ima jedinjenje koje ubija mikorbe i alge. Ako bi dunuo kalsičan co2 buknule bi i to tesko je oposati kako jako i brzo podivljaju.
Čupati ih nemoj jer tako možeš biljku da oštetiš. Hidrogen ih razbijja kao od šale dekor pesak sterilises toplotom(potopis u prokuvanu vodu) tako je najlakše.

Gladan ramshorn puž će je pojesti. Kad su crvene ribe ih jedu ako ostanu duze vreme nedirane hoće čak i da se oporave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License