Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Baiyun Shan - azijski biotop - priprema Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Sep 26, 2017 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proteklih par nedelja istrazujem neke hladnije reke sta bi bilo zanimljivo da se uradi kao biotop i trenutno mi je nesto ovako u glavi..

Dimenzije: 80x30x30cm otvorenog tipa mozda cak i 120x30x30cm, visinu cak razmatram da bude i 25cm i to se dvoumim samo zbog podloge
Podloga: plocasti kamen, ali jos se uzima za razmatranje, cak razmisljam i o pesku granulacije 0
Dekoracija: plocasti ili oblutak kamen i malo veca kolicina granja (minimum 40%)
Biljke: Blyxa japonica, Rotala rotundifolia, Limnophila sp Vietnam
Filtracija: duz cele zadnje strane tro ili cetvoro komorni iz kojeg ce rasti Ludwigia prostrata, ukoliko je duzi preko kanistera
Aeracija: preko biljaka i povratnog creva iz filtera
Rasveta: jos se ne zna zavisi od bilja
Ribe/Kozice/Puzevi: jato Tanichthys albonubes i par Macropodus opercularis ili jato Tanichthys albonubes i jato Barbodes semifasciolatus ili u krajnjem slucaju samo Tanichthys albonubes

..e sad sta mi je potrebno od informacija koje bih rado cuo od kolega akvarista je:

- Neko moje razmisljanje je da idem na 0.8 ukoliko je 80x30x30 ili ukoliko se odlucim za 120x30x30 minimum 1cm debljine.. da li gresim sa debljinom stakla?

- Da li iko ima iskustva sa ovakvim dimenzijama, otvorenog tipa, akvarijuma? Tacnije da li ima stomak i koliki je i na kojoj debljini stakla?

- Kakva su vam iskustva sa Blyxa japonica i Limnophila sp Vietnam, tj da li traze co2 i jace svetlo ili rastu kao korov u "low tech" bez hranjive podloge, jer pronalazim raznolike informacije pa ne znam sta je tacno?

- Molim akvariste koji imaju Tanichthyse da podele informaciju da li iskacu iz akvarijuma ili su retko vidjeni na povrsini, jer i ovde pisu ljudi svasta pa ne znam sta je za verovati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 26, 2017 5:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Sep 26, 2017 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

blyksa najviše traži jako svetlo i jaku podlogu,co2 bi bio poželjan ali mislim da nije neophodan
kod mene lepo raste sa co2,ali sam ga u poslednjih 6 meseci jako smanjio a ona isto raste...
pri presađivanju blykse biljka dugo boluje al kad krene,krene...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Sep 26, 2017 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali ti je to prostor za jato barbodesa, oni mogu poprilicno da narastu, kao i makropodusi. Tanichthys albonubes su, ako se ne varam, kardinali. Meni malo dosadna riba, da budem iskren. Imas razne vrste barbusa koje su odlicne za pravljenje azijskog biotopskog akvarijuma.
Za limnofilu vietnam ne znam, ali blyxa je jako nezna biljka i treba joj vremena da uhvati koren. Meni su je konkoniusi non stop iskopavali. Samojeizvuku iz podloge i vise je ne diraju. Od svih biljaka samo nju. I posle 2-3 dana ponovnog sadjenja, poklonio sam je. A barbodesi mogu da narastu dosta vise od konkoniusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 5:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dare021 ::
blyksa najviše traži jako svetlo i jaku podlogu,co2 bi bio poželjan ali mislim da nije neophodan
kod mene lepo raste sa co2,ali sam ga u poslednjih 6 meseci jako smanjio a ona isto raste...
pri presađivanju blykse biljka dugo boluje al kad krene,krene...


Hvala na informaciji. Nego na kojoj dubini akvarijuma kod tebe raste i da li je na strujanju vode ili je zavucena izmedju drugih biljki?

reventon ::
Mali ti je to prostor za jato barbodesa, oni mogu poprilicno da narastu, kao i makropodusi. Tanichthys albonubes su, ako se ne varam, kardinali. Meni malo dosadna riba, da budem iskren. Imas razne vrste barbusa koje su odlicne za pravljenje azijskog biotopskog akvarijuma.
Za limnofilu vietnam ne znam, ali blyxa je jako nezna biljka i treba joj vremena da uhvati koren. Meni su je konkoniusi non stop iskopavali. Samojeizvuku iz podloge i vise je ne diraju. Od svih biljaka samo nju. I posle 2-3 dana ponovnog sadjenja, poklonio sam je. A barbodesi mogu da narastu dosta vise od konkoniusa.


Dimenzije jos nisu ustanovljene tako da ako idem na duze 120x30x30 nije malo za grupu od 8-12 komada, cak sam nesto danas merio da moze da mi se uklopi i 120x40x30, tako da imam jos jednu dimenziju, tek skupljam informacije. Polako jos to nece biti minimum pola godine.
Sto se tice Macropodusa ne rastu veci od 6-7cm u telu jedino ako racunas sa repom moze da bude preko 10.. Nego na manje dimenzije moze jedan par, zbog agresivnosti skoro kao bette, dok na vecim moze par zenki i jedan muzjak to me opet tera na veci sistem ali opet jos se dvoumim da ne kazem troumim sa novom dimenzijom. Laughing
Inace Barbodes semifasciolatus prozvani i kineski ili zeleni barbus (pricam o cistoj vrsti ne o zlatno/zutim mesavinama) rastu isto koliko i Pethia conchonius iliti Rosy barb u zatocenistvu, ako si na njih mislio kad kazes konkoniusi.
Tanichthys albonubes jeste takozvani kardinali, hvala na iskrenosti, ali deo reke koji zelim da prenesem donekle verno mora njih da ima u postavci jer su glavni stanovnici tog sistema.
Hvala za informacije za biljku. Nego kad si je sadio da li samo u podlogu i koju ili uz kamen tj malo ispod kamena zavucena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, ne secam se, ali mislim da je bilo samo u podlogu. Za barbodese ti kazem jer je ortak (ovde u BGu) imao jednog koji je dogurao skoro 10cm, a ostali nisu manji od 5-6. Dok konkoniusi (rosy barb) rastu najvise do 5-6cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

blyksa jeste nežna biljka i zaista joj treba dosta vremena da se ukoreni ,
biljka traži širinu i nevoli da se stavlja uz staklo ili u ćošak...
kao ni da se puno premešta,secka...zato sam i rekao u prethodnom komentaru da dugo boluje kad se stavi u novi akvarijum
kod mene je na dubini od 40 cm ali mislim da to nema puno veze sa njenim rastom,svetlo i podloga su tu glavni igrači
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Priprema veće grane za akvarijum Slepi_Putnik Početak u akvaristici 3 Čet Jan 23, 2020 11:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubijanje dosade - Biotop Aquarium sim... Peku Razno 0 Sub Jul 27, 2019 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Priprema za predstojece praznike Lenji Lisac Razno 6 Ned Apr 15, 2018 10:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribice i biljke, za ancistruse i osta... Mark Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Nov 14, 2016 12:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak-biotop Pepi Početak u akvaristici 18 Čet Nov 10, 2016 6:14 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License