Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Upotreba soli Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tomica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Sep 2017
Poruke: 3
Lokacija: Blizna

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitao sam na netu da je po nekad dobro staviti malo ne jodirane soli u vodi akvarijuma jer sprecava boolest kod riba, naravno sol ne moze spreciti sve bolesti ali neke moze.

Mene zanima sledece. Imam ribu Teleskop (black moor) i dve s.lisice, e sad uredu je za black moor ali pitam se sme li zbog lisica da se ubaci malcice ali ne bas ona kolicina koja je potrebna po litrazi vec vrlo malo ? Ne bih da zeznem stvar kod s.lisica , ribe su ok ali cisto po nekad recimo dva puta godisnje da se ubaci malcice soli?

S.lisice dal smeju biti u akvarijum tada jer tokom stavljanja soli zamenu vode ja vrsim obicno na nedelju dana najvise 10 dana od 20% do 30%.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 9:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koliko znam stavljaju so za akvarijum ne kuhinjske soli. Celokupna zamisao je da ubacivanjem soli nateras ribu da više luči sluz i na taj način otežaš parazitima da se nakače na ribe. 90% bolesti ne padaja sa neba već se unose u sistem za onih 10% kriv je akvarista.

Ako je sve OK zašto išta diraš? Nisi valjda od onih "Nema zdravih samo nepregledanih"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tomica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Sep 2017
Poruke: 3
Lokacija: Blizna

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Ja koliko znam stavljaju so za akvarijum ne kuhinjske soli. Celokupna zamisao je da ubacivanjem soli nateras ribu da više luči sluz i na taj način otežaš parazitima da se nakače na ribe. 90% bolesti ne padaja sa neba već se unose u sistem za onih 10% kriv je akvarista.

Ako je sve OK zašto išta diraš? Nisi valjda od onih "Nema zdravih samo nepregledanih"


hvala na informaciji. Ma ne nego sam pricao sa jednim veoma starim akvaristom koji sada ima 65 godina i koji je do pre skoro 20 godina kaze drzao akvarijum od 300Litara pa je po nekad ubacivao soli , pricao mi razne price neke poucne i korisne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Minerali - soli za kristale i druge k... Baia Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Mar 01, 2016 5:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka hitno potrebno 300g morske soli makich Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Okt 05, 2013 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka dodavanje soli u akvarijum sa gupikama gupy1997 Guppy fun club 8 Pon Okt 31, 2011 5:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko stavljam soli u avakarijumu? FcJagodina Podloga 32 Pet Apr 15, 2011 10:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Upotreba akvarijuma u naucne svrhe :D Djile Razno 2 Pon Okt 04, 2010 4:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License