Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Izbor riba - pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tomica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Sep 2017
Poruke: 3
Lokacija: Blizna

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam teleskopa i dve lisice koje koliko sam primetio stalno po staklu kao da grickaju ne odvajaju se od stakla
a teleskop posto dobijam uskoro biljke ide u petshop kao poklon necu taziti ni hranu za uzvrat jer imam 500gr lisnate hrane

e sad moje pitanje u pet shop od riba ima kraljevske neonke, gupike i to koliko sam primetio odlican izbor gupika, zatim albino ancitruse
albino ksifo, moly black yellow, Skalari beli i neka vrsta koliko sam mogao da primetim neke bele malecne stuke sa ustima na dole donja usna im je duza mada su manje od gupike i lisice bi njih garant pojele Very Happy.

Recite mi uz lisice sta je najbolje uzeti? p.s dve lisice i svaka ima svoju teritoriju napravljeno skloniste od kamena i duzine su od prilike 2cm valjda toliko ne znam tacno da vam u mm kazem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 6:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tomica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Sep 2017
Poruke: 3
Lokacija: Blizna

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih akvarijum je 50L
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad kazes lisica na koju ribu mislis?

Da li lici na jednu od ovih..?

Image

Ukoliko je kao dole desno jeste lisica i one znaju da narastu do ~15cm i iskljucivo su algojed, tako da za to ne moras da brines da li ce pojesti neku od navedenih sto si nabrojao.

Sa njima mozes sve vrste pomenute da ubacis, na tebi je da odlucis, jer ja da ti kazem uzmi ~15 neonki i par skalara, a tebi se svidjaju gupike, ne ide, zar ne.. Wink Samo nemoj da uzimas dve ove tri one odluci dobro pre nego sto bilo sta pazaris..

..jos jedna stvar te stukice sto spominjes su zivorotke i mogu da izledaju lepo u pojedinim akvarijumima, ali nisu tliko aktivne, makar kod mene nisu bile, tako da ako zelis neke staticne..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se ti nisi malo zeynuo Lisac pa mislio na levu gore, Crossocheilus oblongus. Epalzeorhynchos kalopterus - Flying fox će preferirati druge ribe kad pređe 10cm a i umeju da budu teroristi. To ti nije riba za 50l.

Crni i žuti moly su odlični algari uzmi ili jednog ili tri dve ženke i mužijaka a i cool su ribe, kad zamočiš ruku u akvarijum sve ribe beže samo moly trči među prste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Ukoliko je kao dole desno jeste lisica i one znaju da narastu do ~15cm i iskljucivo su algojed, tako da za to ne moras da brines da li ce pojesti neku od navedenih sto si nabrojao.


Recenica treba da glasi:
Ukoliko je kao dole desno jeste lisica i one znaju da narastu do ~15cm i jako su prgave kad porastu, ukoliko je kao gore levo to nije lisica i iskljucivo su algojedi, tako da za nju ne moras da brines da li ce pojesti neku od navedenih sto si nabrojao.

Hvala Serene Sky sto si mi ukazao na gresku, pojelo sam deo usput. Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tomica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Sep 2017
Poruke: 3
Lokacija: Blizna

PorukaPoslao: Pet Sep 29, 2017 6:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Da se ti nisi malo zeynuo Lisac pa mislio na levu gore, Crossocheilus oblongus. Epalzeorhynchos kalopterus - Flying fox će preferirati druge ribe kad pređe 10cm a i umeju da budu teroristi. To ti nije riba za 50l.

Crni i žuti moly su odlični algari uzmi ili jednog ili tri dve ženke i mužijaka a i cool su ribe, kad zamočiš ruku u akvarijum sve ribe beže samo moly trči među prste.


Bas kao ova dole desno. jos video sam sta radi svaki dan dodje kod stakla i ne stoji vodoravno vec uspravno i gricka po staklu a sta gricka pojma nemam znam da alge nemam , kod stakla se ponaasa ko ancitrus uspravno to mi se svidja da vidim .

moly su lepe i lako odrzive ribe bar su kod mene pre par godina bile kada sam imao i ksifo secam se kupim ksifo jedno 4 riba i krenulo razmnozavanje ko ludo jedna ksifo je toliko porasla da joj rep bio dugacak pa preko 5cm bez zezanja i ostar kao mac i dole kod maca crna linija dugacka tada sam je dok bila mala platio da ne lupam ali cini mi se 70 ili 80din i kad sam imao obaveza pa sam morao da pauziram sa akvaristikom odneo u pet shop nju kad su je videli pitali me iz koje zemlje si je uvezo, hahaha prodali je za 210 dinara Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Sep 2017
Poruke: 3
Lokacija: Blizna

PorukaPoslao: Pet Sep 29, 2017 6:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Kad kazes lisica na koju ribu mislis?

Da li lici na jednu od ovih..?

Image

Ukoliko je kao dole desno jeste lisica i one znaju da narastu do ~15cm i iskljucivo su algojed, tako da za to ne moras da brines da li ce pojesti neku od navedenih sto si nabrojao.

Sa njima mozes sve vrste pomenute da ubacis, na tebi je da odlucis, jer ja da ti kazem uzmi ~15 neonki i par skalara, a tebi se svidjaju gupike, ne ide, zar ne.. Wink Samo nemoj da uzimas dve ove tri one odluci dobro pre nego sto bilo sta pazaris..

..jos jedna stvar te stukice sto spominjes su zivorotke i mogu da izledaju lepo u pojedinim akvarijumima, ali nisu tliko aktivne, makar kod mene nisu bile, tako da ako zelis neke staticne..


donja desno bas ta Bravo zivorotke su zakon, mada nikad nisam probao skalare , e da ima i platike crveno telo samo po perajima ima crno videcu sta cu uzeti cim uzmem stavljam slike ovde .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomica
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Sep 2017
Poruke: 3
Lokacija: Blizna

PorukaPoslao: Pet Sep 29, 2017 7:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neonke ako budem uzimao one najmanje 7 u jatu idu

za lisicu znam da je 50L za nju kad poreste mali akvarijum, otac je bio na jednom putu i kada je dosao kuci kaze e idi u auto izvuci ribe koje sam ti kupio, ja pomislio wau ko zna koje uzeo kad ono 2 lisice hahaha tako je to kad ti drugi kupe kao poklon ribe iz petshopa , imao sam srece a sta da je kupio ajkulice haha u roku od 7 dana teleskop bi zavrsio karjeru jer sam imao nekad i ajkulicu.


Od riba u zadnjih 7 godina imao sam: Ksifo, moly, gupike, koi, japanke, ancitrus, muljase, kuli kuli, tetre, suncice, nigro, karleuse

Naravno nisam spajao japanke i koi sarane sa ostalim ribama mada ih nisam drzao dugo jednu godinu dok nisu porasle jer mi dao covek da ih cuvam. Sto se tice ciklida i njih sam imao.

Jedini strah bi me bio kad bih kupio veci akvarijum , da kupim diskuse e to vec bi cupkao pored njih svakih 5/min oko vode, temp itd haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License