Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koja je ovo ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ivica74
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Okt 2016
Poruke: 3
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovani, hvala unapred na odgovorima. Deca su ih dobila kao poklon za rodjendan od drugara iz skole. Koliko sam uspeo da pronadjem mislim da se radi o chanda ranga, ali nisam siguran. Molim za pomoc i za informaciju oko ishrane, posto primecujem da ne jedu lisnatu i hranu u granulama.
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 9:52 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Parambassis ranga iliti Chanda ranga je potpuno prozirna ribica i ima drugaciji obik. Ova tvoja je Gymnocorymbus ternetzi u albino vrijanti mucena dodavanjem boje koja ce da izbledi tokom vremena, cisto da znas kad pocne da gubi boju nije bolesna vec samo boja nestaje. Nego koliko je proslo od ubacivanja riba u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Futurebreeder
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Maj 2017
Poruke: 8
Lokacija: Beograd, Braće Jerkovic 143

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 2:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, lepo je rekao lisac, Chanda ranga je potpuno prozirna ribica sem sto po ledjima isto ovako ima boju (roze, plavu, zelenu, crvenu) ali kao i ove ribice to im nije prirodna bolja vec ih farbaju specijalnom tehnikom i upotrebom hlora. Kod obe vrste boja nakon nekoliko meseci nestane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
Ivica74
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Okt 2016
Poruke: 3
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 10:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

proslo je 5 dana od ubaivanja, ova roze i pojede nesto malo, a ova sa plavom linijom nista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Plivac
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2013
Poruke: 15
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 2 ovakve ribice oko 2 nedelje i kod mene jedu samo lisnatu hranu. Granulirana hrana prodje pored njih, ali one ne reaguju na nju. Na internetu sam našao informaciju da preferiraju živu hranu - larve komaraca, crve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije jos strasno, ako je pet dana.. moze riba dugo da izdrzi bez hrane, nego kao sto Plivac kaze sto je nasao informacije da preferiraju zivu hranu jeste samo iz razloga sto kad im se ubrizga boja pod krljust imaju jake rane i hrane ih iz tog razloga sa zivom hranom, pa su na nju i naviknute, jer kroz tu ishranu dobijaju vise proteina, belancevina itd.. i time se ribe brze oporavljaju od onoga sto im rade, nego probaj da ih hranis osusenim larvama komaraca ili tubifeksom ako ne mozes da nadjes nekoga ko ima kvalitetniju zivu hranu u okolini, mozda ce to hteti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ivica74
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Okt 2016
Poruke: 3
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Pet Sep 29, 2017 8:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu s tim, hvala na savetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja vrsta je najlepsa? Mirela Početak u akvaristici 4 Uto Jan 31, 2023 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License