Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 40-50L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 6:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trifke koliko reka ima u i okolo Surdulice? (stavi u profilu odakle si)

Prosetaj za vikend, obidji par mesta i nadji kamenje pored reke nesto ovog tipa..

Image

Image

..jednobojno izmedju 3-10cm i prokuvaj ga dobro, dok ga kuvas ubaci i dobru kolicinu soli unutra, jos bolje i da ga prethodno sa nekom cetkicom ili sundjerom protljas kroz mlaz mlake vode, zatim ga ostavi u cesmovaci na 24h. Kad to uradis rasporedi ga.. (gledano odozgo)

Image

Image

Image

..nesto ovog tipa, ukoliko se snalazis na skicama (svetlo zelena strelica je jedna vrsta biljke, tamno druga) ili nadji neku formu koja tebi najvise odgovara za oko. Obavezno dodaj jos kvarcnog slobodno i sitnije granulacije u pozadini gde su ti biljke i zgusni ih malo ovako je sve rastrkano. Ukoliko uradis nesto sa dosta kamena nisu potrebne grane, ali opet ne bi bilo lose i par grana da nadjes u okolini reka ne one sto plutaju, njih ces tesko i da potopis, vec one sto su malo u mulju, one se malo drugacije pripremaju, ali otom potom, tj ukoliko ih nadjes.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 6:49 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 9:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reka mi je pred nos ali nzm koje grancice da pokupim?a za kamen videcu kasnnije da prosetam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo naso sam ovo kamenje proverio kiselinom ne penu i imam ovaj panj ali jos nece da potone jednom sam ga prokuvao i sad stoji u vodi ali nece da potone i to je dajte neki nacin da sto pre potone

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

poz trifke. nece to drvo odmah da potone, poropi ga u neku vecu posudu (da bude celo pod vodom) i nek stoji tako, mozes i da ga kuvas i odmah posle toga stavljas u hladnu vodu, to bi trebalo da ubrza proces ako ti se malo zuri Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Sep 29, 2017 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da sam na tvom mestu uradio bih sledece:

U lonac/serpu/posudu u kojoj mogu da kuvam toliki panj ubacio bih i njega i kamenje da ga drzi na dnu, zatim stavio sve to na vatru da krcka dobrih sat vremena sa 50-100g soli. Kad iskrcka ostavio bih do sutra da se ohladi ili do veceri, zatim bih dolio vodu koja je isparila i ponovio bih taj postupak jos u par dana, sve dok drvo ne ostane na dnu.. bez dodavanja soli, so samo u prvoj vodi.

Ima i metoda da se drvo izbusi burgijom na mestima koja se nece videti u akvarijumu da bi se brze napilo vode, ali tu postoji verovatnoca ukoliko majstor koji busi nije dovoljno spretan pa probusi vise nego sto bi trebalo, a treca je da se zalepi kamen, silikonom za akvaristiku, na dno drveta koje ce ga drzati na dnu u akvarijumu. Moze drvo i direkt u akvarijum da se zalepi, ali imas gotov sistem koji vec funkcionise tako da ne bi bilo pametno da vadis sve samo da bi zalepio drvo..

Sto se tice kamena odlican, ukoliko neki komad bude prevelik kad ga ubacis u akvarijum, cekic u ruke ba ga usitni malo. Wink

Nemoj samo da zuris, polako to pripremi pre ubacivanja, jer ipak uzeto je iz reke u kojoj moze biti svacega sto bi moglo stetiti zivom svetu u tvom akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Sep 29, 2017 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice panja, ako te mrzi da kuvas ili busis..stavi kamen na njega I vremenom se drvo napije vodom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sub Sep 30, 2017 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto vidite slike akvarijuma odlucio sam da biljke slozim da nebudu ovako razbacane po akv.Cekam vase misljenje posto ja nzm sta i kako da slozim a da izgleda dobro.😐
Kupio sam jos kvarcnog peska i stigle su osmokot kuglice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Sep 30, 2017 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trifke98 ::
Kao sto vidite slike akvarijuma odlucio sam da biljke slozim da nebudu ovako razbacane po akv.


Ne vidimo nisu poslate sa porukom. Inace evo jednog od predloga, iseceno iz tvojih slika i ubaceno.. iako odstupa od realnih mera, ipak mislim da mozes da se snadjes..

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Okt 04, 2017 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao svima akvarijum sam bio rasformirao i prokuvao podlogu+dodao jos kvarcnog tako da mi sad podloga 5cm,akvarijum isprao,ostecene listove biljaka sam odstranio filter nisam prao.
Kad sam sve ovo uradio ribice sam vratio u akvarijum sa 100% starom vodom i nema problema vec 4-5dan sve je normalno.Akvarijum jos necu sredjivati nista dok se biljke nepocnu normalno razmnozavati ako je to uopste izvodljivo kod mene Laughing evo slicice kakvo je stanje trenutno u akvarijum kritike su dobrodosle...

Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License