Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kanister od burenceta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dimca
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2017
Poruke: 24
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Okt 01, 2017 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i slike

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 01, 2017 2:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 01, 2017 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da su ti usisna creva suviše malog protoka. Na spojnicama je mala rupa i na njima dolazi do redukcije količine vode koju pumpa usisava (smanjuje količinu vode).
Trebao bi nekako drukčije rešiti spojke da imaju veću rupu.
Moguće je da ti zbog potpritiska u crevu dođe i do skupljanja creva pa ti i to smanjuje protok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Okt 01, 2017 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serija 300 nisu povratne pumpe jer ne stvaraju neki pritisak i ne trpe veće suženje cevi. Treba ti bar nešto iz serije 100 od atmana (zato su i 3x skuplje) ili još bolje povratna pumpa(sump pumpa). Ta 304 je pravo čudo da uopšte i gura vodu,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Okt 01, 2017 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajde da se javim i ja posto vidim da se ljudima svidja i da prave kako tako svoj filter po uzoru na moj.problem ti je sto ti je pumpa preslaba.bez pumpe od 1000-1200 l na sat neces nista dobiti.moguce je da si i gusto stavio filter materijal ako zanemarimo pumpu pa ti zbog toga slabo gura.i jos jedna bitna stvar uvek ozraci filter pre pustanja u rad.kad za zatvoris odnosno zavrnes poklopac povuces vodu na crevu da bi ga pustio u rad muckaj ga levo desno da izadje vazduh koji je zaglavljen u filter materijalima.upali posle toga pumpu i tako dok radi ga muckaj i videces u crevu koje vraca vodu da izlaze mehuri. eto mislim da sam ti pomogao sad. pumpu obavezno stavi neku da ne bi morao da otvaras filter svakih par dana kad se zaprlja i oslabi protok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Okt 01, 2017 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo je veoma dobar filter jer ima vecu zapreminu od fabrickih i mozes da stavis dosta jacu pompu od fabrickih.ja sam sa njim cistio vodu do kristalno ciste.sad mi stoji to sve u supi jer imam sad veci akvarijum i napravio sam isto ovo od vodovodne cevi za akvarijum od 500 litara i isto radi savrseno.ne otvaram filter i ne cistim ga po 5-6 meseci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Ned Okt 01, 2017 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimca ::
Evo i slike

Image

sad vidim da si ti pumpu prikljucio na slavinu (na crni deo gde ima navoj na matici) a to je jako mala rupa i to si morao ici sa manjim promerom cevi .to odseces skalpelom ravno sa maticom da rupa bude velika kolika je matica i onda uzmes jacu pumpu gde ti treba i deblje crevo koje uvuces kroz maticu direktno u narandzastu slavinu.nadam se da si me razumeo.pregledaj moje slike jos jednom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dimca
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2017
Poruke: 24
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Pon Okt 02, 2017 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum za koji pravim ovaj filter je dimenzija 80x35x37, nekih 100l. Mislio sam da bi pumpa od 1200 l/h bila previše za njega, zato sam uzeo ovum od 800l/h. Probu sam vršio bez filter materijala tako da to nije uticalo na protok.


tigar ::

sad vidim da si ti pumpu prikljucio na slavinu (na crni deo gde ima navoj na matici) a to je jako mala rupa i to si morao ici sa manjim promerom cevi .to odseces skalpelom ravno sa maticom da rupa bude velika kolika je matica i onda uzmes jacu pumpu gde ti treba i deblje crevo koje uvuces kroz maticu direktno u narandzastu slavinu.nadam se da si me razumeo.pregledaj moje slike jos jednom


Razumeo sam te. Da li misliš da bi jača pumpa sa izmenom koju si predložio mogla da gura kroz sve ove spojnice i ventile, jer ne znam kako bi drugačije spojio crevo od 3/4 sa slavinama i PVC cevim od 3/4 osim ovim spojnicama.

Koju pumpu bi mi preporučili?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dimca
Akvarista



Registrovan: 12 Avg 2017
Poruke: 24
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Pon Okt 02, 2017 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako bi stavio pumpu od 1200l/h da li bi bila bolja ATMAN AT-103 ili SOBO WP-3500? Samo su mi one trenutno dostupne Sobo je nešto jeftinija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Okt 02, 2017 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jeste nesto jeftinija ali kupujes jednom i imas na kupujem prodajem da nadjes polovne.njima nista ne fali ni kad su stare 5 godina.ja tu sto sam stavio sam dobio od jednog coveka iz fontane.stara je ne zna se koliko.mislim da bi odmah video poboljsanje ali razmisljam se zasto si stavio te brze spojke trebao si spojiti direktno.zagrejes creva u kljucavu vodu natesno navuces na slavine na burencetu i jos stegnes selnama i ko bog
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tigar
Akvarista



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 277
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Okt 02, 2017 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako hoces mozemo se cuti na viber da ti pomognem ako nesto treba.kad sve namestis da radi i da imas protok odusevices se sta si napravio i onda ces skontati kako ovi kupovni ustvari prosta stvar
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Malina
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2019
Poruke: 117
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Okt 02, 2019 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam problem oko spojki na samom buretu jer te slavine narandzaste vise nema.Ne znam sta da uzmem a da pravi vakum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter curi na slavinama brz... Zivadin Uradi Sam (DIY) 7 Pon Avg 30, 2021 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kanister filter sa grejacem SanjaP Filteri i pumpe 6 Sub Jul 03, 2021 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License