Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prebrzo naseljen akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Formirao sam novi akvarijum pre 12 dana. Oko 100l vode sa spoljasnjim filtdrom. Filter masa su bio kugle, sundjer, keramicki prstenovi, opet drugi sundner, pa opet treci sundjer i skroz na vrhu perlon vata. U filteru je bi aktivni ugalj nedelju dana ali sam izvadio da bi stavio preventivno algexit. Podloga je kupovna aqva soil. Imam dosta anubius nana 10-15 komada i nesto mahovine. Za pripremu vode sam koristio easylife ffm valjda za pripremu cesmuse koju pustim da odstoji dan pre nego sto je uspem. Za tih dvanaest dana dvaput sam menjao po trecinu vode. Pored ovog svega sam dodavao sera nitrovec i sera korisne bakterije, ne znam kako se bese zove preparat.
I to je sve super bilo ali sam juce dobio 20ak rodosbore ili kako vec, velicine oko 3cm i stavio u akvarijum.
Znam da akvarijum nije jos iscikliran ali kakve su sanse da ribice prezive. Sta bi jos mogao da uradim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 11:42 am Snimi Poruku Nazad na vrh

cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prezivece. Ja nista od toga nisam koristio pa mi prezivele ribice..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok,

sad mi malo lakse. Za sad izgledaju super. Ne znam da li bi mozda pomoglo da na 3 dana menjam 1/3 vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 2:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

100% im je šansa da prežive ako malo pročitaš šta piše na forumu a manje slušaš ludake na youtube u suprotnom ako nastaviš tako mnogo ćeš se riba nakupovati.

Što si stavljao to protiv algi mi je veliki rebus. To od easy life se koristi da se prečisti voda u već aktivnom sistemu a ne za start i za odklanjanje hlora.... po meni nista nisi uradio kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- Za pripremu cesmuse koristio sam Easy-life filter medium (conditioner-tonic-prophylatic)
- Preventivno protiv algi sam stavi odgovarajucu dozu Easy-life Algexit

-dodatno sam koristio:
Sera filter biostart - korisne bakterije
Sera bio nitrivec - valjda sadrzi isto neke bakterije za stvaranje bioloske ramnoteze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]C:\Users\Vlado\Desktop\akvarijum[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se postavljaju slike, zaboravio sam? Sta da stavim kao image URL?

[img]http://C:\Users\Vlado\Desktop\akvarijum\IMG-572[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
nekoristim nista nikada nisam ni koristio hemiju Embarassed nisam ja hemicar ja sam akvarista Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Okt 08, 2017 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
[ nisam ja hemicar ja sam akvarista Bravo


Bravo


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene nema ta opcija. Ima samo gore da attachujem sliku sa linkom ali ne uspeva. Jel ima negde na forumu uputsvo ne mogu da ga nadjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 8:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i slike akvarijuma kako sve izgleda, hvala drugu članu Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo skockano, prelep panj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto i sam primecujes rodostomusi nemaju jos izrazenu crvenu glavu, kad pocnu da se crvene znaces da su se parametri vode stabilozovali, iako se rodostomusi stavljaju u vec formiran akvarijum u kojem je vec bilo riba nece im nista skoditi u drasticnoj meri sto su oni kao prve ribe u akvarijumu, tacnije ukoliko im nije nista bilo do sad nece im nista ni biti i sve ce da prezive. Jedino sto mogu da ti kazem je da smanjis fotoperiod na minimu ~6h dok ne prodje jos jedno 7-10 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze li ovaj filter na drugu stranu iza ovog panja bode oci ovde nane neidu u podlogu cini mi se da su ove napred posadjene
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorce
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 46
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje svetlo koristis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License