Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 HC Cuba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Lisac.

Znaci da precrtam HC odmah iz liste koristio bih prosejan sljunak na granulaciu od 1mm a od soli ili kvalitetne podloge nista postavka je od viškova opreme + 1500din max.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 1:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pan za 60cm ti treba doata jače svetlo to je poprilična dubina za biljni akvarijum. Min 4 te od 24w sa reflektorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PAN ::
Interesuje me iz iskustva do koje dubene akvarijuma ima smisla pokušavati uzgajanje ove biljke?


HC moze da se gaji i na do 120 cm dubine akvarijuma nije nikakav problem ALI trazi MH rasvetu sa mekom vodom, sa konstantnim CO2 sistemom, prehranu kroz podlogu, vodenu koloni itd. prvenstveno se radi u Iwagumi tipovima akvarijumima gde je u vecini slucajeva i jedina biljka u akvarijumu koja moze redovno da se trimuje.

PAN ::
Imam t5 2x24w jedna plant-pro i jedna day-light i dubinu vode od oko 60cm. Podloga tropica aqva soil. Ima li nade?


Svetlo je slabo, ali je podloga vise nego dobra. Da li ima nade, uvek. Realnosti malo teze. Wink
Nisam isprobavao sa tim niti sam video takav primer (svetlo dubina), jedino sto mogu da ti kazem jeste da probas sa jednom saksijom pa ukoliko uspe uspe ukoliko ne nije steta jedne saksije.

Serene Sky ::
Hvala Lisac.

Znaci da precrtam HC odmah iz liste koristio bih prosejan sljunak na granulaciu od 1mm a od soli ili kvalitetne podloge nista postavka je od viškova opreme + 1500din max.


Molim i drugi put.

Sljunak prosejan na mm ili kvarcni pesak granulacije 1-2mm mu bi trebalo da dodje doneke i isto kao podloga tako da mozes da probas, nadji neki pelcer mozda se i primi, ali obavezno iz emerznog. Prebacivao sam kubu s mesta na mesto, iz slicnih u slicne uslove, jok nije htela propadala mi je previse puta tako da sigurno tvrdim da iz emerznog u 95% slucajeva bolje uspeva. U pojedinim akvarijumima sa pojedinom kombinacijom biljaka nije ni htela da raste kao npr sa Staurogyne repensom vodi rat i to ukoliko stavim vise HC od SR dobije HC uloiko je obrnuto SR dobije ukoliko je da kazemo 50-50 naizmenicno je nema pravila mada propadaju ili jedna ili druga tek kad im se korenje dodirne.. nesto slicno sagitariji i valisneriji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam u prosloj postavci MH 70w. Nije lose ali mnogo przi. Zbog skucenog prostora gde se nalazi akvarijum nisam mogao lepo da je namestim. Cimi mi se da je bila prejaka, smetala ribicama, pravila velike oscilacije u temperaturi vode. Biljkama je odgovarala dok je u podlozi bilo hrane, ali posle 8 meseci mislim da su potrosile. lisce je postajalo sve sitnije i brze je propadalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

PAN ::
Imao sam u prosloj postavci MH 70w. Nije lose ali mnogo przi. Zbog skucenog prostora gde se nalazi akvarijum nisam mogao lepo da je namestim. Cimi mi se da je bila prejaka, smetala ribicama, pravila velike oscilacije u temperaturi vode.


Kad se postavlja MH rasveta ide se skoro uvek na visecu varijantu, retko ko ide na nosace ali ima i takvih, bas zbog hladjenja iste i obavezno je postavljanje ~20cm i vise od iznad povrsine vode, naravno zavisno od jacine same rasvete.

PAN ::
Biljkama je odgovarala dok je u podlozi bilo hrane, ali posle 8 meseci mislim da su potrosile. lisce je postajalo sve sitnije i brze je propadalo.


Hranila je samu sebe, zato je bitno da se biljke redovno trimuju. Inace kuba kad hrani samu sebe pravi talog i raste preko tog taloga. Lepo je za videti taj proces kad izbacuje korenje na sve strane, ali nije lepo za oko imati u ukrasnom akvarijumu tako nesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje misljenje je da je 60cm previse visoko za to osvetljenje, tu bi pre islo mh osvetljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bucrphlandra Sp Blue, Prosperinaca Cu... boskonet Ponuda 1 Čet Nov 12, 2020 11:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Traznja - HC Cuba Lenji Lisac Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Feb 22, 2020 12:39 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem hc cuba ZoranC Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jul 27, 2016 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka blyxa, hc cuba boomiri Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Feb 16, 2016 4:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka HC Cuba vlajkoo.94 Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Nov 18, 2014 7:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License