Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Slepljeno zadnje peraje na razbori Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dare021 ::
drugar,
previše nerviracije,
prebrzo žališ sve,
previše upotreba hemije--za startovanje ,za lečenje,za dezinfekciju za rast biljaka,za..................
previše čačkanja,uznemiravanja riba,previše unošenja bakterija preko ruku (jer su ti svaki dan u akvarijumu)
premeštaš,nameštaš,sadiš,dodaješ...
ribe su totalno stresirane !!
početnik si,nešto nekada mora i da crkne
neide to baš tako,tek si stavio ribe u novoformirani akvarijum a već ih lečiš

ako ti baš treba daću ti ja i manji akvarijum i bactopur da bi mogao da dezinfikuješ i iscikliraš ko svet svoj akvarijum ali bez hemije....
pa onda polako....
znaš gde sam,imaš broj....pomoći ću ti šta god da ti treba,samo bez žurbe


Bravo normalan odgovor

Ajmo sa logičke strane ovo da pogledamo tvoj slučaj. Da li će jedna doza antibiotik pomoći čoveku protiv bolest koja ubija u roku od 24 do 48h? Da li mu uopšte daješ antibiotik? Jok daš mu nešto da ne oseća bol, da se ne muči i staviš ga u tezak karantin.

Džaba bacaš pare na bact sta god već, neće ti pomoći. Slabe ribe će ti umreti pa umreti neke jače će preživeti sipao ili ne. Za malo jače od nedelju dana će stati. Sve su ti ribe zaražene. Na slici se vidi da je meso oko peraja pocelo da beli. Da si u startu bacio bolesnu ribu imao bi 2x manje problema ribe su umrle pa umrle pomogao im nisi samo si sistem još više kontaminirao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 7:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Ajmo sa logičke strane ovo da pogledamo tvoj slučaj. Da li će jedna doza antibiotik pomoći čoveku protiv bolest koja ubija u roku od 24 do 48h? Da li mu uopšte daješ antibiotik? Jok daš mu nešto da ne oseća bol, da se ne muči i staviš ga u tezak karantin.

Džaba bacaš pare na bact sta god već, neće ti pomoći. Slabe ribe će ti umreti pa umreti neke jače će preživeti sipao ili ne. Za malo jače od nedelju dana će stati. Sve su ti ribe zaražene. Na slici se vidi da je meso oko peraja pocelo da beli. Da si u startu bacio bolesnu ribu imao bi 2x manje problema ribe su umrle pa umrle pomogao im nisi samo si sistem još više kontaminirao.


Da sam ja znao da je riba bolesna i da treba da je bacim, stavim u karantin ili sta vec, ne bih trazio pomoc na forumu, vec bih brze, bolje to i uradio.
Sta sad treba po tebi da uradim, kada si napisao da dzabe sve radim? Da ih ostavim da sve pocrkaju?

Moja je greska sto sam kada sam uzeo akvarijum, dobio savete kako da sve uradim od ljudi koji ocigledno pojma nemaju (tada to nisam znao), umesto da sam se malo pre toga interesovao sta i kako.
Kada sam napravio problem, trazio sam resenje i naisao na ovaj forum i shvatio da ovde ima dobronamernih ljudi koji hoce da pomognu pocetnicima kao sto sam ja, pa sad pola dana provodim citajuci teme sa foruma kako bih sakupio neko znanje.

Ja se vodim onim, ako ne mozes da mi pomognes, nemoj mi ni odmagati. Ne treba niko da mi staje na zulj...

Da se vratim na slucaj, smatram da sam u obavezi da pokusam sve kako bih spasio ostatak ribica u akvarijumu, pa sam zato i poslusao Lenjog lisca i sipao lek.

Evo slike jedne razbore, pa neka mi neko ukaze ako na njoj vidi nesto sto ukazuje da je bolesna. Ja ne vidim nista, osim da je jos jako mlada i da nije poprimila svoj konacan izgled, a opet, za koji sat mogu da je nadjem izvrnutu...


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas je brojcano stanje isto kao i juce. Pratim i dalje desavanja.
Razbore su dosta aktivne drze se u jatu, ali neonke i oceliferi su dosta staticni, svaka vodi svoju politiku, ne drze se u jatu.

Razmisljam da li je moguce da je bolest krenula od kockica tubifexa? Ne mogu da se setim da li mi je prva neonka crkla pre ili posle davanja te jedine kockice crvića (kupio nove, neotpakovane)...

Drugo pitanje je, da li je moguce da mi potopna pumpa (Atman 304) dize temp za 2 stepena? Grejac mi je iskljucen, a temp mi vec dva dana stoji na 27 i nikako da se spusti... Led-ovke sigurno ne dizu, jer su tu od pocetka maltene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde da pogleda neko i ovu neonku, deluje mi sumnjivo, nesto mi deluje da joj je jako veliki stomak...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

304 sam drzao u sistemu od 50l i nisam imao problema sa temperaturom. Povecaj aeraciju i temperatura ce pasti brze.
Neonka deluje kao da je se prejela. Da li joj j s pao stomak?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druže pa kod tebe definitivno postoji problem...
Oladi LAVA pa dare i ja da svratimo, ali samo ako ćeš da nas poslušaš šta ti kažemo ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

becke021 ::
Razbore su dosta aktivne drze se u jatu, ali neonke i oceliferi su dosta staticni, svaka vodi svoju politiku, ne drze se u jatu.


Nemas velikih riba i osecaju se sigurno zato je svaka na svoju stranu ukoliko bi ubacio i jednu da je veca od njih drzale bi se u jatu. To je sasvim normalno ponasanje.

becke021 ::
Razmisljam da li je moguce da je bolest krenula od kockica tubifexa?


Moguce da je tubifeks bio zarazen, ali moras da budes bas baksuz da u susenom tubifeksu zakacis neku od bolesti.

becke021 ::
Drugo pitanje je, da li je moguce da mi potopna pumpa (Atman 304) dize temp za 2 stepena? Grejac mi je iskljucen, a temp mi vec dva dana stoji na 27 i nikako da se spusti... Led-ovke sigurno ne dizu, jer su tu od pocetka maltene.


Pumpe same po sebi greju, ali ne toliko da mogu da zamene grejac. Vidi da se nesto nije zaglavilo na rotoru pa glavi i ujedno napreze samu pumpu pa greje malo jace usled tog naprezanja, a mozda u startu nije bila ispravna. U poslednih pola godine dve pumpe sam zamenio, Atmman 302, jer su im pukle izolacije na samom kablu za struju gde ulazi u motornu glavu pumpe (one su iz jedne serije), nove pumpe koje sam dobio za zamenu ispravnih koje nisu za upotrebu (usled pukle izolacije) obe su imale rotor koji ne pasuje na tu pumpu i cule su se kako gule zid rupe dok rade (druga serija). Opet sam menjao, ali sam trazio prethodnu seriju proizvodnje jer ova nije to to. Tako da prvo vidi da li je nesto zaglavljeno, ukoliko nije proveri da li rotor guli zidove tj da li je "sipka" koja drzi rotor iskrivljena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze nije lav problem, problem je sto ce nas zena izbaciti zajedno sa sve akvarijumom napolje, dosta sam joj ja, sto me gleda po ceo dan pored akvarijuma! Laughing Laughing Laughing

Salu na stranu, borim se, pa valjda ce nesto ispasti dobro do kraja, jedino one tvoje kozice bas briga za sve, one ocigledno jedine uzivaju....

Pored te pumpe, radi mi sada i vazdusna pumpa samo za aeraciju na max, pa i pored toga ne pada temp.

Sto se tice neonke, ispraticu sutra stanje, ugasio sam svetlo, pa da ih ne maltretiram sada. Imam i jednog ocelifera koji ima isto tako izbacen stomak od kada sam ga ubacio, a to je od pocetka i on se sasvim normalno ponasa, sa njim nije nikada bilo problema.

Inace ribice lepo jedu, opsta jurnjava je kada se ubaci hrana.

Pratim stanje, pa javljam sutra sta se desava...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Pumpe same po sebi greju, ali ne toliko da mogu da zamene grejac. Vidi da se nesto nije zaglavilo na rotoru pa glavi i ujedno napreze samu pumpu pa greje malo jace usled tog naprezanja, a mozda u startu nije bila ispravna. U poslednih pola godine dve pumpe sam zamenio, Atmman 302, jer su im pukle izolacije na samom kablu za struju gde ulazi u motornu glavu pumpe (one su iz jedne serije), nove pumpe koje sam dobio za zamenu ispravnih koje nisu za upotrebu (usled pukle izolacije) obe su imale rotor koji ne pasuje na tu pumpu i cule su se kako gule zid rupe dok rade (druga serija). Opet sam menjao, ali sam trazio prethodnu seriju proizvodnje jer ova nije to to. Tako da prvo vidi da li je nesto zaglavljeno, ukoliko nije proveri da li rotor guli zidove tj da li je "sipka" koja drzi rotor iskrivljena.


Uleteo si sa odgovorom dok sam kuckao. Smile

Provericu svakako, ali mislim da je ok, ne cuje se nista, lepo gura vodu i na 1/3 snage.
Btw, odmah sam skinuo onaj sundjercic kako ne bi gusio pumpu, ali ajde provericu da stvarno nesto nije upalo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde mali off...

Tek sada sam skontao da sam zvanicno postao akvarista! Shocked
Lepo pise ispod username-a! Laughing Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 12, 2017 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
U poslednih pola godine dve pumpe sam zamenio, Atmman 302, jer su im pukle izolacije na samom kablu za struju gde ulazi u motornu glavu pumpe.


Image
Image

Tako pukle? Ma to nije ništa. Evo ja zadnja 4 meseca još uvek živ. smeh
Kome bode oči može da zasilikonira, pumpa je zalivena u nju voda ne ulazi... valjda. Meni je puklo jer sam vukao kabal da bih izvukao pumpu. Radi bez problema jedino sto ima sitne tragove korišćenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 12, 2017 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Tako pukle? Ma to nije ništa. Evo ja zadnja 4 meseca još uvek živ. smeh
Kome bode oči može da zasilikonira, pumpa je zalivena u nju voda ne ulazi... valjda. Meni je puklo jer sam vukao kabal da bih izvukao pumpu. Radi bez problema jedino sto ima sitne tragove korišćenja.


Bas to samo ne zbog poovlacenja kabla vec okretanja pumpe. Nije nista ukoliko je ne pomeras, ali da li je rizicno jeste, moze da se silikonira, ali posle nekog vremena od pomeranja slikon spadne, sva sreca pa su ove moje bile jos u garanciji.

becke021 izvinjavamo se offtopic
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Okt 12, 2017 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas je nereseno... Jedna neonka i jedna razbora odose...

Cudno mi je da je neonka bila na dnu, da nije isplivala. Confused

Sve ukupno za sada odose 8 razbora i 6 neonki. Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Okt 13, 2017 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

:'(

Već sam pomislio da ti kažem šta da kupiš u apoteci al sam odlučio da vratim film i pogledam sta si još pisao. Ti od starta imaš veliki proble.

Da li su ti kozice još uvek žive?

Odakle ti pesak? Koji je? Kakva je to 3d pozadina pravljena? Možda i najvažnija stvar šta si stavio kao hranljivu podlogu koliko peska preko?

Ljudi da li ima neko voljan da mu istestira vodu kh, gh, nh3/nh4.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 13, 2017 8:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
:'(

Da li su ti kozice još uvek žive?

Odakle ti pesak? Koji je? Kakva je to 3d pozadina pravljena? Možda i najvažnija stvar šta si stavio kao hranljivu podlogu koliko peska preko?

Ljudi da li ima neko voljan da mu istestira vodu kh, gh, nh3/nh4.


Nisi procitao par postova iznad... Jedino kozice bas briga, one su ok, setkaju se po bilju.

Nemam pesak, vec sitan kamen 2-3mm, debljine jedno 5cm, a ispod je Tropicina hranjiva podloga.
Jedino nista ne znam o 3d pozadini, nju sam dobio uz akvarijum.

Ma sve vise sam ubedjen da sam kupio bolesne ribice, nema razloga da je drugacije, jer sve ostale ribice u akvarijumu su ok i stanje je mesec dana bilo stabilno dok ih nisam ubacio, cak sam i sepre dao Daretu, koliko znam za sada nema problema sa njima.

Ranije kada sam imao problem sa fin rotom, isto sam imao zarazenu zlatnu ribicu koju sam dobio uz akvarijum, gde mi je prodavacica lepo rekla kada je videla sliku ribice da je ribica bolesna i da ne ubacujem nove dok ne resim problem, ali ne, ja sam bio pametan i ubacio nove i naravno napravio problem i kod novih ribica.

Sve u svemu, resice se i ovo, a onda lepo kada stignu nove ribice, prvo karantin jedno dve nedelje, pa onda mogu u akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bolest ili ne? Leđno peraje kod Mollya CvijetinAq Na poklon 1 Čet Nov 25, 2021 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbus Tetrazona - repno peraje Amy Bolest 1 Ned Maj 16, 2021 4:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pozadina - zadnje staklo na morskom ticma Morska Akvaristika 3 Pon Mar 12, 2018 9:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skupljeno peraje kod ramireza vladimir simic Bolest 0 Pet Feb 05, 2016 1:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Razbora,bolest ili izgrickane peraje oqi Bolest 12 Sub Okt 12, 2013 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License