Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik i akvarijum od 80litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Okt 06, 2017 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko zna razlog zasto su kod malih gupija starih 2 dana slepljena zadnja peraja, inace nalaze se u malom akvarijumu od 20l imaju filtraciju aeraciju grejanje osvetljenje biljke podlogu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 06, 2017 7:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Okt 06, 2017 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je cirkulacija prejaka za njih trenutno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Okt 06, 2017 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iskljucivao sam filter i isto se ponasaju, ledjno peraje slepljeno u spic ali ne kod svih, dodao sam 2 kasicice soli u vodui promenio pola vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Djordj
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2017
Poruke: 19
Lokacija: Ledinci

PorukaPoslao: Pet Okt 06, 2017 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali su im mama i tata brat i sestra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 07, 2017 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne slepljena peraja su znak stresa ne genetike. Nemoj gasiti filter zato što se male ribe obično puno hrane da bi brže poraste Smile

Jesi siguran da su slepljena a ne prozirna il samo jako mala?

Moj ti je savet da ne odvajaš posebno gupike već da pustiš prirodu da odradi svoje. Uvek ćeš imati 4 5 najjačih koje prežive i bice kao šasija od Fapa izdržljive a uvek lepe
Za godinu dana ćeš ih imati 10x više da ništa e uradiš po pitanju malaca.. Manji stres po ribe manji po tebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Okt 07, 2017 10:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih znao da li su iz incesta malci, kevu sam im skoro uzeo

Siguran sam, kod 2 3 malca su peraja okej dok kod ostalih zadnje peraje ide bukvalno u spic > ovako. Inace nisam video da je i jedan malac umro. Bojim sa da nije panj zasluzan za ovo stanje, inace sam sam ga napravio od kruskinog drveta, otkuvavao sam je i drzao u vodi 2 nedelje da ispusti tanin.

ako mi fatalno zavrse malci mislim da cu akvarijum isprazniti i od dekoracije ubaciti samo mahovinu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Okt 09, 2017 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svi malci su preziveli, danas su i rasirili peraja, nisu vise u spic mozda jos kod 2, 3 ali vidi se napredak, menjao sam 2 puta vise od pola vode i dodao dve kafene kasicice soli, to je ceo trtetman.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Okt 10, 2017 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigla prinova 4 skalara i 5 zebrica

Image
Image
Image
Image

I mali akvarijum 20l sa malcima gupike


Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li da kupim barbuse, zanima me vasa preporuka, bojim se da mi ne terorisu gupike i skalare
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Okt 14, 2017 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kontao sam da ubacim jos ovo i to je to
BARBUS ALBINO
x 2 100.00 RSD Ukloni
BARBUS ALBINO BARBUS ALBINO
x 2 100.00 RSD Ukloni
BARBUS ZELENI BARBUS ZELENI
x 3 150.00 RSD Ukloni
BARBUS TITEJA BARBUS TITEJA
x 2 100.00 RSD Ukloni
KORIDORAS/MULJAR/ČISTAČ KORIDORAS/MULJAR/ČISTAČ
x 3 150.00 RSD Ukloni
NEONKA PLAVA NEONKA PLAVA
x 5 300.00 RSD Ukloni
TRIHOGASTER TRIHOGASTER
x 3 180.00 RSD Ukloni
ZEBRICA CRVENA ZEBRICA CRVENA
x 4 200.00 RSD Ukloni
SERPA SERPA
x 3 240.00 RSD Ukloni
SKALAR SKALAR
x 3 240.00 RSD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali ti je akvarijum nemoj pretrpavati polako dodaji ribe na mesečnom nivou. Za skalare nije tvoj akvarijum vec si 4 ubacio nije ni za trihogastere mali je. Barbuse kad kupujes uzimaš po 10kom iz vise razloga. Sa skalarima i trihogasterima su loša kombinacija tetrazone. Po meni je ružno da ih uzimaš po 2 3 samo zato što su druge pigmentacije. Najbolje ti je da uzmeš jato titeja sa 3 ne dobijaš ni ponašanje ni boje. Isto vazi i za neonke 10kom, koridorasa moze 5.

Ne kontam jel 1 zebrica 200din ili 4?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 7:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo, ko ti je savetovao da ubaciš zebrice i skalare zajedno? Barbusi tetrazone i skalari ne dolaze u obzir.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 9:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne ne 1 ribica je 50 dinara Very Happy evo link http://www.zooshop.rs/index.ph.....path=20_86

ne znam koje vrste ribica se lepo ponasaju medjusobno pa sam zato vas pitao, pa zar barbusi iako su razlicite varijacije se ne ponasaju kao ista vrsta i druze se?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam potpuni pocetnik, verovatno mi i nije mesto da ti pricam ali eto dacu ti predlog iz mog ugla.Mislim da je bolje imas manji broj vrsta a da im bude lepo.Ako su jatne onda da imas jato a ne pet vrsta po jedan komad, uzmes malo ribica, manje zahtevnih pa dodajes polako, na taj nacin ti oprastaju greske i mozes da ucis.
Kazem ti zato sam verovatno kao i ti gledao sarenilo.I tudje akvarijume uzivo i sve ostalo.Ni pamet mi nije palo da pogledam crne tetre zato sto ne izgledaju nesto narocito.Uzeo sam ih 6 zato sto su jedino bile dostupne u tom trenutku.A one su izdrzale idiota (jer citas citas i opet uradis po svome jer si nestrpljiv) koji ih je stavio u necikliran akvarijum do kraja i eno ih jos su zive zdrave i mogu ti reci imaju vise licnosti od vecine sarenijih i zvucnih riba koje sam gledao.

Veseljaci su, nikad ne staju i zezaju se po akvarijumu kao male formulice, krenu, stanu, sve rade u jatu (bas je lep prizor kad se njih sest zaleti u istom trenutku da isplivaju uz tok koji stvar izlivna cev akoji je malo jaci) a mislim da je to zato sto imaju dosta prostora i u jatu su svoje vrste, ne diraju nikog drugog osim carki izmedju sebe.Da sam ti ponudio bih prodavnici uz neki dogovor visak tvojih ribica i poceo sa malim jatom necega i dodavao polako.I slusao ove ljude ove koji se trude oko nas a mi ih retko kad saslusamo do kraja (prvi ja) Na primer tetrazone koliko sam ja gledao i istrazivao ne idu sa velikim brojem riba, umeju da grickaju peraja velikih riba (tipa gupi, skalari, borci) i da napadaju sporije ribe kao trihogaster (opet ispraviice me neko iskusniji), sa njima mozes platike, molije i muljare (imas i lepe boje od ovih vrsta pa da ti da malo zivotk akvarijumu) i minimum desetak da bi se bockale izmedju sebe i ostavile ostale na miru i da bi dobili taj grupni zabavni faktor.Pozdrav od brata pocetnika i da ucimo zajedno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Okt 15, 2017 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brate pocetnice to mi je i cilj da imam manje vrsta ali vise ribica trenutno imam 6 vrsta a 28 ribica neonki sam omanje jato ali su izginule mojom nepaznjom i ostalo je svega 3 tako da moram da im dodam drugara, uzeo sam zebrice da probam da ih izmrestim ali mi se cini da su muskarci pa moram uzeti par zenki, skalari su jos mali pa msm da im nesmeta aq 80 l i h akvarijuma od 40cm, problem je sto i pored toliko ribica akvarijum mi deluje prazaniz daljine se vide samo neonke i ksifo zbog upadljive boje pa sma kontao da to jos malo napunim barem sto se tice neonki i zebrica iz vec navedenih razloga

barbusi su mi zanimljivi ali nisam znao kako i sa kim mogu da se drze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License