Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ribice mi jedu biljke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 17, 2017 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jelena1986 ::
Takodje imam problem sa biljkama. Preko noci ih ribice sve izgrickaju,dobro nije bas jedna noc u pitanju rade to i preko dana Very Happy , imam 1 skalara, 4 molike, 5 gupike,4 zebrice,1 trifugastera, narandzasto belu ajkulicu,ogromnog cistaca i jednu skroz providnu sa nekim pink saricama (stvarno neznam kako se zove), i jednu crnu ajkulicu sa crvenim perajima, aj mi sad kazite koja je kriva? Wink


Dimenzije akvarijuma, kolike su ribe (~cm), koja je podloga i koja rasveta? (moze i link ka vasoj temi, ukoliko je ima) ..sto se tice ovih riba - narandzasto belu ajkulicu, ogromnog cistaca i jednu skroz providnu sa nekim pink saricama - najpozeljnije su slike ukoliko ne znate naziv da bi mogli da vam dgovorimo sta je uzrog nestajanju bilja (blo bi lepo reci i koje je bilje). Sve u svemu najbolje je slikati ceo akvarijum u frontalnom planu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 17, 2017 10:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 7:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika govori vise od hiljadu reci, nije dovoljno napisati samo koje su ribe Jelena, kao sto rekose ostali, dajte malo preciznije podatke, podloga, filtracija, osvetljenje, vrste biljaka i stanovnika...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jelena1986
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2017
Poruke: 20

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e pa ovako malo sam googlala pa sam pronasla i nazive ribica izvinjavam se za predhodno malo sam zurila Very Happy, dakle akvarijum je od 120l, podloga kvarcni pesak i sljunak filter videcete po slikama a osvetljenje su neonke jacine 230v, jedna mala od 4.0w i dva reda led diodica 70cm od 4,5 w (valjda sam te jacine lepo upisala to je nesto sto sam ja sama mogla da procitam sa samih sijalica) a ribice su:
- 1 skalar
-4 molike
-5 gupike
-4 zebrice
-1 trifugaster
-1 barbus zeleni
-1 frenatus albino
-1 epalzeorhynchos frenatus
-1 canga ranga
evo i malo slika:

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jelena1986
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2017
Poruke: 20

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam jos i dva ovakva:

Image
Image
i jednog :

Image
i tri :

Image

imam i jednog velikog cistaca ali ne mogu da ga slikam sakrio se ispod ovog velikog drveta ima oko 15 sm duzine

ovo su slike ovih najvecih cisto da biste videli velicine ribica:

Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jelena1986 ::
podloga kvarcni pesak i sljunak


Nema hranjive podloge pa biljke same sebe hrane tako sto propadaju i obezbedjuju hranu za nove i mlade listove.

Ali u ovom slucaju nije to, jer je bilje koje moze bez hranjive podloge, niti je svetlo u pitanju, vec sledece ribe:

-4 molike (to su xiphophorus ne moly) znaju da grickaju trulo lisce ukoliko ga ima kao i sitno i iglicasto (npr ta biljka u sredini sto lici na cerathophyllum demersum, ne mogu da odredim da li jeste ili nije) i pojedine mahovine, konce kojim je to vezano itd...
-1 triHOgaster (kojoj je izgrizeno gornje peraje od strane barbusa) zenka pred mrest kad pocne da pravi ikru jede sve sto stigne i sto joj je i period sad vidi se po njoj ali je izubijana i po glavi i po telu (najbolje je da je odvojitie i poklonite zemenite u nekom od pet shop-ova)
-1 barbus zeleni (nikada se ne drzi solo vec od 6-8 minimum) isto kao i za xiphophoruse vazi da jedu iglicasto bilje. Ukoliko ode trihogaster napadace skalara, ukoliko ode skalar, napadace nesto trece sve dok nema svoje jato, najbolje je pokloniti ga ili zameniti za jos limun tetri, one tri, ili mu dodati jos 5-7 drugara da ima svoje jato ali u tom slucaju ce samo skalar morati da se izvadi jer ce mu barbusi sve jedno bilo 2-3-5-20 opet izgristi sva peraja)

Ove donje slike su corydoras paleatus albino i kineski algojed (pod velikim stresom, moguce je da je i on izgrizao trihogastera) i tri limun tetre.

Ni jedna riba nije na velicini da moze da slomi biljku plivanjem (sem algara od ~15cm), zbog toga pitah na kojoj su velicini, inace moj dobronameran savet je pokloniti kineskog algojeda iz razloga sto ce jos malo kad poraste da pocne sve da maltretira po akvarijumu i pocece jedna po jedna da nestaju usled stresa.. Isto vazi i za frenatuse da ce postati agresivni jer ce im akvarijum u jednom trenutku postati mali.

I jos jedna stvar, algar koji je na ~15cm duzine je moguce da busi listove u toku noci i to samo na sirokolisnim biljkama da ne bi to radio hranite ga spirulinom tj svako vece pred spavanje kad ugasite svetlo ubacite po 3-5 tableta spiruline i pratite stanje ukoliko je nestalo do jutra dobro je ukoliko nije smanjite kolicinu koji dajete, ukoliko ima i dalje busnih listova pojacajte dozu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jelena1986
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2017
Poruke: 20

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa hvala puno na ovim savetima, kako sam shvatila najbolje je da izbacim ovog kineza i zelenog i onda su mi i trifugaster i skalar ok? A ostale ribice su ok za ove uslove? Sta mislite za filter a je ok za ovu litrazu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jelena1986 ::
E pa hvala puno na ovim savetima, kako sam shvatila najbolje je da izbacim ovog kineza i zelenog i onda su mi i trifugaster i skalar ok?


Molim i drugi put, da tako bi bilo najbolje ukoliko hoce da vam izadju u susret u pet shop-u zamenite za par limun tetri koje vec imate.

jelena1986 ::
A ostale ribice su ok za ove uslove? Sta mislite za filter a je ok za ovu litrazu?


Jesu, za sad dok frenatusi ne porastu. Solidan je za ovaj broj riba, sve dok su redovne zamene vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License