Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 hitno Bele tackice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova na zadnjoj slici od nje nema nista, ostecenje je preveliko da bi joj rep porastao. Ubaci je i neku vecu posudu da tamo umre, ne mora da ti zagadi akvarijum. Na prvoj , ne vidi se, ako nije puno belo oko oštecenog dela peraja ili slepljeno onda ce se oporaviti.

Fin rot je bakterijska infekcika. Ne prenosi se sa ribe na ribu. Dovoljno je da riba ima osteceno peraje ili da je pod velikim stresom da nastane infekcija. Zdrava i jaka riba će lako podneti infekciju, slaba i bolešljiva će podleći.

Te neonke sto si uzeo su sumljivo bolešljive. Rekoh ti nekad je jeftinije ribe baciti nego leciti. Možeš li ziv tubifeks da nabaviš. To bi im diglo imunitet dosta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 12:27 am Snimi Poruku Nazad na vrh

voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Sep 24, 2017 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ova prva sa predstavila bogu a drugu sam i sam odvojio u kanticu, verovatno mogu ali ne znam gde i kako da ih nabavim, ako znas resenje rado cu ih nabaviti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ozdravile su ribice, ostalo je samo 3 neonke. Hvala svima koji su pomogli Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na kraju te kostalo skuplje još se 100% osećaš loše što nisi mogao svakoj da pomogneš. Ribe samo od iskusnih akvarista i odgajivača kupuješ. Bolje je ribu platit duplo više od nekoga ko zna šta radi nego duplo jeftinije od nekoga ko priča da su ribe navikle u Srbiji na hlor u vodi.
Neonke japanke gupike borci tj japopularnije kupuješ sa najvećim oprezom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Sep 27, 2017 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ispekao sam zanat na jacoj vatri cini mi se, prirodna selekcija je ucinila svoje. da sam se bolje pripremio verovatno bih veci postotak preziveo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Sep 28, 2017 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sumnjam dosta riba sto prodaju po "petshopovima" su jednim perajrm u grobu. Vecina ljudi misli da ribice zive jako kratko i to neki zloupotrebljavaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iako sam hranio ribice sa 5 razlicitih vrsta suve hrane, raznim kuvanim povrcem i zivim larvama komaraca redovno menjao 1/3 vode pazio na filtraciju temperaturu i aeraciju zli ICH se probudio iz dubokog sna. srecom sam primetio u samom startu i znam kako mu se suprostaviti bolje nego prosli put. zarazeni su samo 1 skalar i 2 ksifo ali lecim ceo akvarijum jer gde ima dima ima i vatre Wink ovaj put tretman obavljam nedelju dana uz rigorozno pridrzavanje pravila jer moram dokrajciti i poslednju cauru cim se ispili da ne bih imao problema ponovo za mesec 2 5
(retko zilav ****** parazit) a taman pomislih da sam "uspesan akvarista"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da nisi slučajno "malo" peterao sa količinom hrane ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u principu mislim da nisam. fora cele price je da sam ih hranio 3 puta dnevno ali tako da u roku od minut sve bude pojedeno, povrce sam poceo davati jes sam se uplasio da anci ne gladuju mogu ti reci da obozavaju bareni krastavac papriku i kupis, jabuku nesto ne gotive al je zato gupike pojedu "sa ljuskom" sargarepu sam probao da dajem ali niko ni da je pipne koliko stavim u vodu toliko i izvadim ;D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci im koji mangrov panj ili neko drugo drvo. Grane od vrbe isto obozavaju. Dovoljno veliko drvo ako stavis nikada nece biti gladni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Okt 16, 2017 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To mi je i plovak rekao u samom startu, imam ja neki panj al je jako star, 15ak godina je njemu to jos cale koristio, sta mislis za kruskino drvo, obradio sam ga i u akvarijumu je sa gupikicama vec 12 dana sve je okej
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Okt 17, 2017 5:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je panj i korenje onda je ok ako je grana neće dugo trajati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Okt 17, 2017 9:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e vidis to nisam znao, ja presekao gde je bila cvora i nikla grana i iscepao na 4 dela, samo jedan je bio iole zanimljiv ;D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz, da li serin costapur smeta tek rodjenom gupikicama, danas sam dobio jos minimum 20 gupika medjutim ak od 80l je zarazen i trenutno ga tretiram lekom pa ne bih sa gupikicama da prebacim i ich u akvarijum gde su mi mali, znaci ribice moraju ostati u velikom aq, one su izolovane u flasi kroz koju cirkulise voda ali oni ne mogu da izadju. msm da sam objasnio lepo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko se pridrzavas doziranja po uputstvu nece im nista biti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 59 Ned Avg 09, 2020 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 8 Ned Avg 09, 2020 9:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License