Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Boti ubica? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kratko pitanje , imama ribicu boti koja je star oko 4-5 godina , pošto više nemama puževa u akvarijumu , da li postoji pretpostavka da ona ubija i jede ostale ribice ??? Tu informaciju kao pretpostavku sam dobio u jednoj prodavnici akvarijumskih ribica i opreme . A i ja sam primetio da je jako agresivna da oće d anapaden i udari drugu ribicu , a i polako mi nedostaju jedna po jedna ribica i jednostavno nemanigd etela uginule ribice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 1:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da je ona botije se drze u jatu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li nekom treba boti ima šaru kao tigar veličine je oko 6-7 cm .Menjam ga za neke druge ribice , preferiram živorotke . Ja živim u Starčevu kod Pančeva .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je dovoljno veliki akvarijum, što je relativan pojam, u odnosu na broj i vrstu riba,
onda sve može da prolazi bez problema, svako ima svoj kutak - ne diraj me , ne diram te.

Dakle kad akvarista poznaje narav ribe ,obezbedi dovoljan prostor sa dovoljno mesta za skrivanje,
i ima umeren broj riba srazmerno zapremini, u tom slučaju čak i ribe koje se nepodnose
nemaju baš nekih problema ( jedino kad je neko baš,baš namćor pa se navrze na nekog .....)

Što se botie (makrakanta i ostale ) tiče u načelu znaju da budu problematične, ali ima i izuzetaka,
jednom sam imao mirnicu koja je uz uvek dovoljno granulisane hrane u malenom aq doživela 5 god.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boti ima svoj kutak , ima jedan veliki puž u kojem on provodi ceo dan izlazi samo noću . Mislim da je problem nastao pre par meseci kada sam formirao ponovo akvarijum i uspeo na neki način da anuliram sve pužiče sa kojima se on hranio . akvarijum je jedan od onih od oko 80 l u celom akvarijumu je bilo desetak ribica , sda je ostao čistač boti i još tri živorotke ? Nedeljno nestaje po jedna ribica nisam uspeo da neđem telo ni jedne od njih ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Okt 22, 2017 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da je poklanjas botije su jako skupe pogotovu odrasle jedinke zavrsice u oglasu onog momenta kad je poklonis. Bolje je sam prodaj i kupi ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Nemoj da je poklanjas botije su jako skupe pogotovu odrasle jedinke zavrsice u oglasu onog momenta kad je poklonis. Bolje je sam prodaj i kupi ribe.

Hvala na savetu . Ja sam ga dosta platio mogao sam tada da kupim nekoliko drugih ribica . Naznam da li bi pored njega uspele da prežive neke ribe kao što su skalari ili plavi borci ? Ili možda neki savet od vas koji imate iskustav sa ovakvim ribama ?

Usput jedno pitanej kako da smanjim svetlost pošto imama armaturu za obićnu cev od 10 w , vidim da mi se pojavljuju zelene alge i buja mi trava kao nenormalna i ima i zelenih algi po širokim listovima .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka "Ubica" u akvarijumu. DeksoN Početak u akvaristici 8 Uto Mar 17, 2015 5:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Clea Helena - puž ubica MiB Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Avg 07, 2014 11:25 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ubica staklenih ruza Laki Korali i ostali Organizmi 14 Pon Mar 03, 2014 5:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Helene-puz ubica na prodaju. Onix21 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Feb 02, 2014 5:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem puzeve Clea Helena ( puz ubi... zuja Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Nov 09, 2013 7:25 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License