Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Opsta tuca u akvarijumu!!!! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jelena1986
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2017
Poruke: 20

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi pomozite vec gubim strpljenje i ne znam sta da radim. Ako treba prebacite na neku drugu temu,ja sam trazila i nisam mogla da nadjem odgovor za moj problem. Naime sve tigrice se izmedju sebe biju,imam ih tri. Gupike jure ksifo jedan je malopre zavrsio. Gledam vec sat vremena i nemam pojma sta im je. Cak neke gupike imaju malo veci stomak i sve je nekako crn. Ako treba nesto jos od informacija ja cu napisati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 7:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliki ti je akvarijum koliko l moze neka slika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te gupy što imaju veći stomak su buduće majke, kad budu imale povoljne okolnosti biće malih.
Ako nemaš još neki aq za odvajanje ,pusti nek prirodna selekcija odradi svoje (nisam za to, ali šta ćeš ?),
pa nadalje biraj stanovnike za akvarijum u skladu sa zapreminom i drugim okolnostima koji će voditi do
boljeg sklada i tvog uživanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tigrice su predpostavljam zabrice, kod njih je normalno da se jure, ako se nekad malo pokace nista strasno.
Predpostavljam da je akvarijum neke manje litraze i mizda nije najbolje sredjen kad se ribe tako ponasaju.
Slika akvarijuma bi dobro dosla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jelena1986
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2017
Poruke: 20

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jesu zebrice ja stalno to mesam izvinite, akvarijum nije mali 120l. Evo slika:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jelena1986
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2017
Poruke: 20

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko vidim ovaj akvarijum se gleda sa dve strane dodje ko pregradni zid !? pa ovako netreba ti rasprsivac i ovaj filter sa rasprsivacom dotokom kiseonika posto je u sobi mislim da bi i bez greaca imala 24c tem vode tako da je i on dz tu ! kad kupujes ribe kupujes ono sto jedno sa drugim moze a ne ono sto se tebi svidja !gupike ksifo (1 muzjak na 3 zenke ) skalar je tu visak zebrice neka ih obicni muljari i mali ancistrusi po 2 kom vrse posao na panj nana ili mahovina ova biljka na 2 slici kod panja stavi je da malo zakloni filter a ovu na sredini iza panja po tnu bi kripte sadio patuljaste kamenje grupisi na jedno mesto ili povadi napolje ovako .....koliko ti je jako svetlo tj sta imas od svetla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda gresim, ali tesko da ovde ima 120l... Mada to sada nije ni bitno. Za zebrice je vec receno, one su takve. Vole da se jure, ali nisu agresivne. To da gupiji jure ksifu mi je takodje cudno, obicno bude suprotno, jer ksifo naraste veci i daleko je bolji plivac od gupija. U svakom slucaju, i te mirnije ribice umeju nekada da se pojure, nista strasno. Nekad se jednostavno "ne mirisu" iako bi po nekom pravilu te dve vrste bez problema mogle zajedno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jelena1986
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2017
Poruke: 20

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa akvarijum je dimenzija : 70*35*55 to je cak nekih 135l kako sam ja racunala. grejac mi nije ni ukljucen koristim ga zimi ovako je temp. uvek oko 25-26c. na filteru sam stavila ventil kojim sam onemugucila izlazak vazduha, vise mi se svidjaju ovi mehurici. i meni je bilo cudno ali jeste tako, danas mi je nastradao jedana ksifa i to od strane gupike koja je mnogo manja od nje. cudila sam se!!! skalara cuvam iako sam cula da znaju da budu agresivni, jer je on bas dobar nikoga ne dira a dosta je porastao od kako ga imam. kad sam ga kupila bas je bio mali. u jednoj od tema bas sam pisala da imam problema sa biljkama preko noci ih pojedu, dosta sam iskupovala ali oni ih uniste za dan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 24, 2017 5:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora da znaci da je nastradao od gupike mozda je dugo bio pod stresom od amonijera (kineza) i barbusa, pa ga je gupika kljucala (sigurno je zenka, jedna od onih sa crnim donjim delom, ispravite me ako gresim) i nije imao vise snage kao ni gde da se sakrije, pa je...
Sto se zebrica tice sigurno imate muzjaka i zenku u akvarijumu pa se vrte u krug i cackaju non stop, po prirodi su takve, ali moguce je i zbog mresta (jedna je mnooogo "debela", zar ne?).
Resnje je da se nabave plutajuce biljke sa jacim korenom npr pistia da bi se gupike odmarale (zenke sakrivale od muzjaka), da ne bi bile agresivne prema dugim ribama od stresa.

Bilje koje bi uspelo u vasim uslovima koje ne bi jele, a pomogle bi ribama da se rese donekle stresa:

Hygrophila corymbosa compact - Sirokolisni Limun (poznatiji kod nas)
Hygrophila corymbosa - Sirokolisni Limun
Hygrophila difformis
Hygrophila polysperma
Ludwigia repens
Ludwigia repens 'Rubin' - Sljivica
Anubie - sve vrste
Microsorum - sve vrste
Cryptocoryne - sve vrste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jelena1986
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2017
Poruke: 20

PorukaPoslao: Uto Okt 24, 2017 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa hvala puno na svima na odgovorima!!!!Bacam se na sadjenje Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jelena1986
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2017
Poruke: 20

PorukaPoslao: Uto Okt 24, 2017 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kineza i barbosa sam izbacila kao sto si mi rekao,poklonila sam u pet sopu,hteli su da prime sa malim ubedjivanjima,ali mozda su je oni pre toga povredili a ja nisam primetila. Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License