Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zaludan pop i gupike krštava Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 11, 2017 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo moje najnovije kreacije za ubrizgavanje CO2 u akvarijum. Ime je nešto našta podseća+matik+300.

Link


Kontam da ovako nešto samo meni može na pamet da padne. Tako da braćo Srbi koga interesuju sitni detalji da napravi neka me cimne na viber. Dozvoljavam da pravite al ne i da patentirate smejanje

Probao sam više varijanti, od mlaznice do modifikacije diy penduktora pa do još nekih kreativnih ideja al ova daje najbolje rezultate i lako se sakrije da ne bode oči.

Image

Upozorenja za one koji su lenji da me kontaktiraju obavezno stavite na venturi mrežicu ako riba samo pogleda šta se to dešava unutra blendiraće je pumpa dok se ne zaglavi skroz. Spasa joj nema jer je se u komori nalazi dobra količina CO2. Usisala je nekoliko riba dok se botijica nije zaglavila unutra, samo sam repić toaletirao.

Image
Prokleti mobilni telefon daje mi skraćenu verziju linka. Kad već moram da sednem za komp da okačim link onda ću i da editujem video na njemu bolja slika i nema prokletog logoa, jbg 200 din mesečno da se plati za napredne opcije bez logoa i u punoj rezoluciji. Ako zna neko dobar program za video edit na mobilnom nek mi pusti pp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 11, 2017 12:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile malo mi je zimnica za 6line vrasa počela da tukne pa sam napravio minifilter. Evo šta se desilo Shocked

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojesce ti zimnicu Smile
Logo ne smeta na snimku. Bitno da mi vidimo taj gan Smile Izgleda da su biljke zadovoljne
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko litara ima tegla? ima li neku filtraciju? od čega je podloga?
šta je od rasvete i ima li neki dihtung između poklopca i tegle (radi kapanja vode sa strane) ? ,
simpatično je , možda nekome da lepu ideju ..... čak može možda i spoljni filter na svemu tome,
naravno ko voli nano i da se igra ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 11, 2017 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tegla je od 5l. Nema ništa izmedju tegle i poklopca. Isparavanje je zanemarljivo i u najtoplijim danima. Filtraciju c
Čine redovna promena vode80% biljke i svetlo. Rasvetu čine dva grow leda 45mil na 300ma. Foto period 12h. Podloga je dunavac.

Ovo mi nije prva tegla niti najmanja Smile samo je na manjim rasveta i temperatura veliki problem.

Za rasvetu sam pre koristio 15w stedljive od 4800k. Najbolje je početi sa 5 6 kozica i pustiti sistem da se sam razvija. Paprati ne usmevaju zbog nedostatka cirkulacije, mahovine rastu u vis. Anubiji sagitarija napreduju bez smetnji. Hranjenje 1 nedeljno. Ramshorana isto ima u tegli.
Do sada nisam imao problema, po rastavljanu akvarijuma sam ubacio gomilu kozica i male molike pa sam bacao hranu 1 dnevno zato je se pojavila potreba za nekim filterom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Okt 12, 2017 6:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok ,probam jer imam teglu od 12 l, pa sam mislio da napravim neki dihtung između poklopca i tegle
,ubacim neki filterić koji ima najmanju moguću motornu glavu (a imam jedan od neke fontane
(dimenzije 2x2x2) ,čak bi i aeraciju ubacio pošto zamišljam dihtung skoro 1cm debljine bi rešio
pitanje creva i kabla, ali otom potom, ideja nije loša jer je nešto neuobičajeno .Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 12, 2017 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je tegla poput ove sa snimka sa velikim suzenjem pri otvoru isparenje je malo. Motorna glava je prejaka za tegle zbog oblika tegle pravi kruzenje vode vidi se na snimku kako jadne kozice prate struju uz staklo i vrte se u krug. Mozda 301atman na najmanje al ovde je vazdusna pumpa najbolje resenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 12, 2017 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image

Hladnjak sto sam koristio je od kineskih kulera za graficku, čep od flase 5l je maska. Gole zice zatopljene 2komponentnim lepkom za saki slucaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Okt 26, 2017 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako NE Lepiti akril?

Acetonom za nokte!

Image
Image

Razbio ga kao svinja masan džak, veza je doduše poprilično čvrsta. Kad ne piše šta je u bočici.

Sada opet moram da lomim sečem i poliram ivice greska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Okt 27, 2017 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm ima tu i do lošeg sečenja dobio sam ga isečenog sa brusilicom. Delove koje sam lomio nisu pucali pri dodiru sa acetonom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License