Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomozite mi da pronadjem ubicu u akvarijumu... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brcilo
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2015
Poruke: 21
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam bio kući sedam dana, moje ukućne sam zadužio da hrane ribe i da povremeno obiđu akvarijum. Kada sam došao kući, primetio sam da mi fale tri barbusa (albino). Sva tri su bila zdrava i normalno su se ponašali kada sam zadnji put pregledao akvarijum.

Pri sledećoj promeni vode nisam našao ni jedan ostatak od tih nestalih riba. Na akvarijumu imam stakleni poklopac, tako da nisu mogle ni da iskoče. Sumnja je pala na pleka i na amonijera, ali ni jedan od njih nije dovoljno veliki da tek tako pojede tri odrasla barbusa.

Danas sam primetio i da je nestala jedna tetra.

Danima posmatram akvarijum, nisam uspeo da uočim ništa neobično. Barbusi se kao i uvek jure, ne smiruju se. Možda je jedan mužjak (zeleni) previše dominantan, pa juri bukvalno sve ribe po akvarijumu.

Ne znam šta da radim sada? Da li je možda taj agresivni mužjak poubijao ove četiri ribe, ili je ubica neki od ove dvojice na koje sam prvo sumnjao?


Trenutno u akvarijumu imam:

- 12 odraslih barbusa (tetrazona 5 kom, albino 2 kom i zelenih 5 kom)
- 2 ancistrusa (odrasli mužjak i jedan manji kome još ne znam pol)
- 2 mala koridorasa
- 1 plekostomusa (veličine je odraslog ancistrusa)
- 1 albino amonijera
- 1 tetru
- tu je i gomila malezijskih puževa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 7:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogli su da uginu od previse stresa, nocu ih amonijer sigurno stresira, jer zna da se lepi na ribe i da jede sluz sa njih ukoliko nema dovoljno hrane. Plekostomus se lepi na japanke non stop ukoliko je temperatura vode veca od 24C jer tada pocinju da se "znoje", a na diskuse i skalare u nedostatku hrane u toku mresta diskusa ili skalara, barbuse ne registruje kada su zajedno u istom akvarijumu, tako da nije on sigurno.

Na pitanje gde su nestale te sto ti fale to je pojedeno od strane ancistrusa i plekostomusa kao i od strane puzeva. Inace nemoj ni da pokusavas da pronadjes skelet, jer puzevi i to pojedu. Ukoliko je 30+ puzeva u akvarijumu riba od 4cm nestane u toku noci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tri navrata sam imao amonijera (po jednog u aq) i čim pređe 10cm,
bude rizičan po svakoga, valjda oseti da je dominantan i spasavaj se ko može,
odluka je - više nikad. Tako da mislim da ih je on načeo a ostali možda dokusurili.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Loša genetika doslo im vreme. Lisac je u pravu pleko je strvinar u prirodi se hrani mrcinama a i ancistrusi ne odbijaju meso zato ne nalaziš ostatke. Meni je mužijak ancistrusa pojeo nekoliko platika gupika i 30tak molija, znači zaleteo se na njih zalepio se oborio ih i pojeo. Al barbuse i razbore nikada nije uspeo da stigne. Nemaš ti u akvarijumu šta da ubije barbusa sem te jedne tetre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brcilo
Akvarista



Registrovan: 26 Okt 2015
Poruke: 21
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pon Okt 30, 2017 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima. Amonijer će da leti ovih dana, pa ću pratiti dalje šta će da se dešava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i ja sam danas primetila da mi fali jedna neonka.

imam 2 chaetostoma thomasi
9 neonki bilo ih je 10
6 otocinklusa
2 colisa lalius
2 colisa chuna
4 garnele
2 puza

ugasila sam pumpu posto je voda preglednija kad ne radi pumpa sve sam procackala, i cak sam u filter zavirila iako je crno nista se ne vidi nisam je nigde nasla. plasim se da ako je negde sakrivena da ce njen trulez rszboleti druge ribe ili da li je moguce da je pojedena? ne verujem da je ziva pojedena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne brini ,poješće je samo tako. To je kao u opstanku. Ali ako se nastavi sa nestajanjem
onda traži ubicu i rešavaj problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci moguce je da su je colise pojele? ja verujem da je uginula i da su je onda pojele. ne verujem da su je ubile ne obracaju paznju na neonke . ali opet mi je cudno nisam primetila da se neka neonka cudno ponasa i da joj nije dobro. meni je ovo misteriozni nestanak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iako su trihogasteri svastojedi po prirodi veca verovatnoca je da je pojedena od strane chaetostoma jer su oni veci lesinari, ukoliko su je oni jeli necete naci ni skelet..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License