Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 26, 2017 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi kako iz kog pet shop-a npr. uzet iz jednog od sponzora morao sam da prokuvam jer je bilo i neke zemlje u samom kvarcnom pesku, dok kod drugog sponzora kada sam uzimao bilo je dovoljno samo isprati sa mlakom vodom, u trecem kao poznatom pet shopu nije bilo dvoljno ni jedno ni drugo plus sto se pretvarao u pesak granulacije 0 dok se kuvao i s tim je na kraju zavrsio u nekim saksijama za cvece. Tako da kada ti stigne videces da li je dovoljno kroz mlaku vodu ili ces morati da ga prokuvas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 26, 2017 9:23 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Sasa111




Registrovan: 18 Okt 2017
Poruke: 1

PorukaPoslao: Čet Okt 26, 2017 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj sto je stigao pise made in germany i na njemu pise oprati u toploj vodi pre upotrebe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 26, 2017 12:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nevezano to sto pise odakle je i sta da radis sa njim, kad ga ubacis u toplu vodu ukoliko posle ispiranja od 3-5 minuta (kad se slegne posle 3-5 minuta) voda bude mutna, prospi vodu i ponovi postupak. Iskreno mislim da nema potrebe za kuvanjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sasa111




Registrovan: 18 Okt 2017
Poruke: 1

PorukaPoslao: Čet Okt 26, 2017 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ispirao sam 20 puta, ali samo po minut jedno ispiranje. Kasnije sam prokuvao oko 15 minuta. 6 kilograma ima sljunka. Voda je mutna nije kao ono prvi put sto je bilo... Da li ce filter da procistii vodu? Nije to jos uradjeno kako treba, zato se vidi zica...
evo nekih slika
https://postimg.org/image/5d67t8rb23/
https://postimg.org/image/55dh5gopmj/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 26, 2017 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mora da se slegne, za dva-tri dana usisaj dno slobono i zameni polovinu vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sasa111




Registrovan: 18 Okt 2017
Poruke: 1

PorukaPoslao: Čet Okt 26, 2017 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok, samo zaboravio sam da napomenem da sam vodu uzeo artersku sa cesme (znaci nesto slicno kao bunar) u njoj nema hlora, a zdrava je za pice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sasa111




Registrovan: 18 Okt 2017
Poruke: 1

PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam uzeo beta ribicu i sipao malo soli u akvarijum na nagovor prodavacice. Voda mi je zuckaste boje da li je to normalno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto si sipao so u akvarijum? Da li ti je prodavac napomenuo da se sipa so za akvarijum a ne obicna so?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sasa111




Registrovan: 18 Okt 2017
Poruke: 1

PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekla mi je obicna so
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sasa111




Registrovan: 18 Okt 2017
Poruke: 1

PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sipao sam jednu ravnu kafenu kasicicu soli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sasa111 ::
vodu uzeo artersku sa cesme


Ne mogu da ti garantujem da je dobra i da je za akvarijum ali ukoliko sam mislis i vidis da moze onda menjaj odatle, sto se tice soli ne ubacuje se jodirana (sto mi koristimo za upotrebu) nikada sem kod pripremanja sljunka, kamenja, granja.. u akvarijum ne. Zameni deo vode pa ponovi postupak i sutra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License