Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ponovni početak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo društvo. Duuuuugo se nismo videli. Davno sam napravio jedan manji akvarijum i to je lepo radilo nekih 2 godine. Medjutim kada sam isao na more ostavio sam akvarijum na cuvanje nestručnoj babi i... dalje znate i sami šta se desilo. Taj akvarijum je bio moj prvenac. Sada krećem odpočetka. Sada sam napravio malo veći akvarijum 90x50x55. To bi valjda trebalo da bude cca 240 litara. Slike su u prilogu. Akvarijum je sa svih strana obložen stiroporom i ugradio sam pumpu sa regulacijom protoka. E sad pošto je sve prazno platno, možemo slikati šta god. Ja nisam neki stručnjak pa zato bih voleo sa vama da se konsultujem i da date neke predloge. Šta bi u ovom akvarijumu bilo najzanimljivije da se ubaci. Samo je uslov da akvarijum bude biljni. Nekako mi se vise svidja nego koralni.

1. Koja kombinacija riba i koliko?
2. Koja kombinacija biljaka, panjeva itd
3. Kakvo osvetljenje
4. Da li grejač može da se skroz zaroni u vodu
5. I još po nešto šta se setite


Hvala na savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 8:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravih da postavim slike, a ne vidim nigde dugme za editovanje
http://www.picpaste.com/201710.....3p1ol1.jpg
http://www.picpaste.com/201710.....SkIyi2.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super spakovano,želim ti puno sreće i uspeha u formiranju.ja sam nov pa neću ništa da preporučujem šta i kako ali mislim da možeš sa tom veličinom šta hoćeš.pratim i dalje kako će se popuniti i razvijati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 30, 2017 7:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo odradjen akvarijum Bravo
Mislim da trebas malo procitati o biljkama i osvetljenju da se malo upoznas.
Od osvetljenja zavisi kakve ces biljke saditi jer neke vole jace svetlo pa recimo ako nemas dovoljno jako osvetnjenje nece ti lepo rasti. Bitna ti je takodje i podloga jer se biljka hrani iz korena pa u podlozi mora biti hranljivih materija pa zato i stavljamo zemlju za cvece kao prvi sloj podloge.
Panjeve i ribe ce se lako uklopiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 30, 2017 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala vam. Sto se svetla tice stavicu sve kako bog zapoveda ali mi treba pomoć od vas. Moraću T5 i zbog mesta a i zbog jačine. E sad da li tu ima nekih finesa oko nekih parametara ne znam. Voleo bih neki savet.
Takodje oko podloge. Ja sam planirao da stavim zemlju za cveće na dno pa preko sundjer sa krupnom rupom i onda pesak. sad koliko je to ok ne znam. Molim savet i oko toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak- Juwel Primo 60 roachdani Početak u akvaristici 2 Ned Okt 10, 2021 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovo početak marinko Akvarijumi 1 Čet Feb 25, 2021 4:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License