Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa algama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Okt 30, 2017 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, u zadnje vreme nekad bezazleni crni koncici sve vise uzimaju maha i kace se po svoj dekoraciju u akvarijumu. vidjam ih po pozadini, kamenju, staklu, biljkama panju zeolitu znaci svuda to je jos u pocetnoj fazi ali ako ovako nastavi da se siri bice problema. Da li neko zna tacno o kojoj je algi rec. Ja mislim da je Chantransia, najvise mi lici na nju kad uporedim slike i napast u akvarijumu.

KVARIJ:
- dimenzije / litraža, 80l
- temperatura, trenutno 24
- parametri vode (ako se znaju), pH 7,8
- vreme od pokretanja akvarijuma, 2,5 meseca
- kad su useljene prve ribice, pre 2 meseca
- period i količina menjanja vode 30% tjedno

FILTER:
- 350l/h

OSTALA OPREMA:
- panjevi i kamenje DA
- grijač DA
- pumpa za vazduh NE
- CO2 sistem – NE
- hemija? do sad samo serin kostapur

STANOVNICI:
- popis vrsta riba i broj pojedinih primjeraka neonke 10, skalar 3, ksifo 4, gupi 12, ancistrusi 6
- starost ribica relativno mlade
- ima li potencijalnih „terorista“ NE
- hranjenje – koliko i sta: Dajana COLOUR Flakes, Dajana IMMUNAL, Dajana NATURAL MIX(racici), Suseni tubifeks, Duscus hrana tetramix obicni listici, crvena proteinska nedelja i cetvrtak samo bareno povrce u malim kolicinama.

PROMENE:
- promene u akvariju u zadnja 2 – 3 nedelje (nove ribice, biljke, oprema) dodato 7 neonki i zebrice prebacene u drugi akvarijum
- promena kvalitete vode (zamućenje, miris) NE


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 30, 2017 6:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Pon Okt 30, 2017 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve napisa osim rasvete Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedna neonka 8 vati obicna pijacarska i 2 led sijalice po 7 vati
fotoperiod od 10 do do 22
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 7:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda si je sa nekom biljkom doneo u akvarijum i sada se širi,
fotoperiod do 22h je mnogo, kad bi u prirodi bilo tako verovatno bi samo alge i postojale,
jer nebi imalo mesta za ništa drugo. Dan je dan, noć je noć.Mi ljudi smo pomerili granice
ali priroda nije, zato i postoje problemi.Što se tiče jačine svetlosti nije prevelika, samo je skrati,
ili uvedi pauzu fotoperioda od 13 -15h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To što si ubacio 6 Ancija ako misliš da će ti rešiti alge, neće ti rešiti nijednu algu, rešiće ti samo plesan na novom panju kog ubaciš u akvarijum, u principu i nema neku veliku svrhu osim da vrši veliku nuždu na svakih 10 sekundi Very Happy

Treba ti malo bolja artljerija za borbu protiv algi, Otocinclus, Stiphodon (crnu čupavu će uzeti malo da žvaće, al ono što je sigurno, nema šanse da ti očisti akvarijum, ma da ih imaš 10 komada), nerite puževi bilo koje vrste, amano kozice i ostale vrste kozica manjeg rasta.

U svakom slučaju koliko vidim ti imaš crnu čupavu, za nju nešto i nema nekog leka osim da probaš sa hidrogenom (malom količinom) u špric i direkt na algu, isto tako i sa EasyCarbom ili jednostavno da odsečeš taj list, najidealnije rešenje, al teško je se rešiti, uvek se vraća, ima tu dosta pogodnih uslova za nju, e sad kojih, to nisam baš stručan, može neko strčniji da ti pojasni.

Ja imam npr i CO2 iz boce i Tropicinu zelenu prihranu i ekstra rasvetu i brdo svih ovih algara što sam ti napomenuo, al alge su uvek tu, mada mene samo ta crna čupava zeza, ostale rešavaju algari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 9:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi sa tim hidrogenom, da ne preteras ..uzmi ti lepo EasyCarbo, kreni sa pola doze I polako povecavaj, dok crna čupava ne pocrveni, tada ce je algari pojesti ..ja sam probao razne varijante ali mi je samo ova pomogla ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato sam i napisao sa malom količinom, al moram isto da potvrdim reči od Senke, da sam isto imao uspeha sa EasyCarbo, al i tu isto nikako ne preterivati barem što se tiče direkt na algu, naravno ovo mislim na to ako je alga na biljci, da biljka ne bi propala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li znate o kojoj je algi rec i da li pomaze algexit ili neki slican preparat. isekao sam svo tesko zarazeno lisce ali to je samo trenutni efekat, treba mi dugurocno resenja ali da ne rasformiram akvarijum. citao sam o bakarnoj zici jecmenoj slami na forumu ali ne znam da li je to neko probao i kakvi su rezultati. uvescu tu pauzu od 13 do 15
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedelju dana da ti akvarijum bude u mraku neće ti ubiti cevenu algu. Ja sam se sa njom borio skoro godinu dana pa znam. Čudno je samo što uspeva na 7.8ph kakva ti je tvrdoća vode? One ne vole tvrdu vodu, kad je voda tvrdja jedu ih moliji i ramshorn puževi.

Variacije u CO2 su gorivo za ovu algu. Pošto ti se ukorenila nikako ne ubacuj co2 ima da poludi. Možeš da povećaš aeraciju i na taj način stabilizuješ CO2 malo.

Amano kozice su jedine životinje koje ih aktivno jedu. Takodje su i skup obrok za skalare. Da sam na tvom mestu ja bih stavio gomilu ramshorn puževa pa šta bude.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spojene iste teme istog autora Smile nadam se da nikom nije izbrisana poruka.

Trebalo bi da je ova alga u pitanju (pogubio sam redosled pitanja pri spajanju tema):
http://www.akvarijum.org/forum.....t7004.html

Otišle mi velike biljke iz akavrijuma kod sestrića u momentu (diglo se dno bukvalno) i normalno, opet se pojavila ta ista alga, pošto sam sve poremetio.
Samo polako i strpljivo, umeju meseci da budu u pitanju. Kad vidiš da se stabilizovalo, ne čačkaj više mnogo taj akvarijum.
Jedino nepisano pravilo je da stvarno treba vremena da prođe a brza rešenja ne postoje Smile
Imaš puno saveta u linkovanoj temi.
Ja sam pre par godina koristio Easy Carbo, preporučena dnevna doza u špric i prskaš po napadnutim mestima. To je rešenje kojim ti pomažeš, isto kao sa hidrogenom se manifestuje, ali dugoročno gledano bolje nađi šta ne štima (npr. svetlo mi je 10-22h, samo tri vrste hrane već godinama...).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 5 odrslih puzeva u drugom akvarijumu i brdo malih prebacicu ih pa cemo pratiti desavanja. tvrdocu stvarno ne znam ali mogu reci da ima dosta kamenca, da li dodavanje soli u vodu nesto moze da pomogne i da li tretiranje EasyCarbo-nom zahteva prebacivanje ribica u drugi akvarijum? da li im stedljive sijalice mozda prija ili slaba cirkulacija vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj da dodajes so, smanji foto period, postepeno doziraj ECarbo i prati da crna menja boju, ne moras prebaciti ribice, moze biti da i slaba cirkulacija vode ima malo uticaja, daj sliku celog akvarijuma a ne ovako parcijalno ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo par slika ali kvalitet je ocajan dok ih svedem na manje od 250kb
Image
Image
Image

evo i video

Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Sre Nov 01, 2017 2:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 01, 2017 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da zanimljivo je da sam pelcere iz ovog akvarijuma posadio u drugi manji sa gupikama i biljke neverovatno napreduju a algi nema nikako. mozda su razlog puzevi jer je sve ostalo isto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 01, 2017 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda je verovatno problem do slabije filtracije i lošeg uklanjanja ostataka hrane, što puževi uspešno regulišu.
Nisam našao kod tebe u temama kako izgleda filter, koliko komora, dimenzije (video sam da si složio ali bez sunđera npr.). Ako te ne mrzi hajde napiši malo detaljnije, možda je i to uzrok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License