Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa algama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 01, 2017 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samnji to svetlo i neće biti više končaste alge. Izbaci jednu led sijalicu, pa prati stanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 01, 2017 6:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Nov 01, 2017 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

2 komore 10x25x40 sundjer vata zeolit keramika to mi je raspored i tu mi je grejac 100w pumpa mi je 350l/h
voda je bistra nema neki specifican miris
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretpostavljam da ni ne može jača pumpa na tu dimenziju filtera, verovatno bi ga brzo praznila.
Ne znam ali imam utisak da je problem do ostataka hrane, imam isto povremeno problema gde je relativno slab filter u odnosu na broj i riba i hranu, a svetlo mi je baš slabo. Alge su tada neminovna pojava.
Ubacio si puževe, prati sada polako stanje i vidi da li je zbog toga. I razmnožavanje puževa ti je znak za previše, odnosno neodgovarajuću hranu koja se raspada (imaš dosta mesta gde bi mogla da se nagomilava, u 3D pozadini i krupniju granulaciju na dnu).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Višak hrane može da dovede do raznih problema (amonijak, itd ....) ali i do pojave nekih algi,
povećavanje populacije neželjenih puževa, imaš li dan bez hrane (jednom nedeljno ili 2x mesečno ili .... )?
Jer samo gladna riba - zdrava riba, kao u prirodi, riba je stalno u potrazi za hranom, samim tim je jako
aktivna i u kondiciji je, dok u akvaarijumu se hrani redovno i riba nikada ili je retko kada zaista gladna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa nedeljom i sredom im dajem samo povrce to mi je zamena gladnog dana. grane im dajem sve po malo kako bi sva bila pojedena ali mislim da se izmet nagomila izmedju usisavanja akvarijum, tacno izmedju kamenja se nakupi poprilicna kolicina.

pocecu da ih hranim samo ujutru i uvece i nedeljm ce biti gladne mozda sam preterao sa hranjenjem. prioritet mi je da budu zdrave a ne debele
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License