Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 hitno Bele tackice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno, super Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 18, 2017 5:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne verujem sta se desava, ponovo se vratio ich. sve sam uradio kao sto je trebalo potpuno zamracio akvarijum 7 dana radio tretman podigao temperaturu usisavao pre svakog doziranja leka izvadio ugalj i ono opet iskocio ich po skalaru i ksifo

da li ima neka druga bolest slicna ichu na skalaru mi se cini da mu malo vece tackice nego do sad a na ksifo zenki manje jedva primetne. moram da se resim ovoga do 15 novembra jer tad odlazim od kuce i dolazim tek za mesec dana a bojim se da keva ne zapusti i kad se vratim zateknem havariju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam dodava so u vodu i podigao temperaturu. Sve ribe su se izlecile. Dozu za so mozes da nadjes na netu negde. Drzao sam povisenu temperaturu neke 4 nedelje. Ako nemas dovoljno aeracije to trebas da pojacas.

Nisam davao nikakve lekove jer je akvarijum velik pa nema smisla. Uglavnom to je sredilo sve.

Nece biti ribama nista na 30
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolest je ponovo napaal 2 iste ribice sto znaci da im izgleda ne pasu uslovi u mom akvarijumu tj cini mi se da su genetski predodredjene za mesku i kiseliju vodu sto kod mn nije slucaj i samim tim im imunitet nije dovoljno jak da se suprostavi a jos su pre 10ak dana bile bolesne. najveci problem mi je zamracivanje akvarijuma jer biljke nedostatak svetla i ne podnose bas najbolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel mislis kafena kasicica na 10 l cini mi se da sam procitao, problem je sto na 100 forume ima 100 prepisa i 100 ljudi da kazu da ne treba tako nego ovako i kao neko ko nije uspeo da izleci akvarijum stvarno ne znam koliko treba sipati i zato i postavljam pitanja ljudima koji se ovim divnim hobijem bave profesionalno dugi niz godina prolazeci kroz "sito i resetke" (dule pacov iz serije vratice se rode)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne treba nista zamracivat tj ja nisam. Sve je funkcionisalo kako treba cak ni biljkama so nije smetala (amazonke, kripte...).

1 supena kasika na 20litara. I koliko izmenis vode toliko i dodas.
Stavio sam pola doze pa sam posle nedelju dana dodao kad sam video da su ribe ok.
Mislim da je to mali salinitet nista specijalno. Temperatura je bila oko 30 tj do 30 (stepen mozda manja ili visa).
Drzao sam tako mesec dana pa polako spustao temp.

To je moje iskustvo tako da eto ti kako zelis odradi Smile

Srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posto vec imam lek ne bih pribegavap alternativnim metodama lecenja
nastavicu tretman jer sam ga vec zapoceo a so cu koristiti nakon tretmana kao prevenciju jer ona podstice lucenje sluzi kod riba a samim tim i otezava da se parazit nastani na ribi.
nisam ni ocekivao da ce me ich baciti u rebus ali jeste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Nov 03, 2017 2:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj mučiti zivotinje i ne budi alhemičar. So ti ne treba u akvarijumu nizašta pogotovu ne kuhinjska. Ako ćeš već da dodaješ dodaji onu što se koristi za morsku akvaristiku. Biljke loše trpe NaCl.

Karantin je preventiva ostalo je sve sviranje... Imaj normalan inteligentan pristup hobiju za sve što hoćeš da uradiš zapitaj se zašto, šta dobijam, šta gubim pa onda kako.

Te ribe što imaš jednom kad izlečiš od Icha moraćeš dobro da namučiš ili zapostaviš da bi ga ponovo dobile. Na 2 3 tačke po ribi ne treba da obraćaš pažnju. Same će se izboriti ako se akvarijum redov održava. Tek kad na svakoj ima 10-15 onda je vreme za lečenje jer znači da se parazit namnožio i treba ga ubiti.

I da od Icha se ribe ne leče već se sistem tretira hemijom koji ubija ich!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Skoroman
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jan 2013
Poruke: 8
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Поштовање,
да не отварам нову тему, пошто ме занима нешто у вези ових паразита...
Наиме, пре извесног времена и мој акваријум је био нападнут овим паразитом, претпостављам убацивањем нове рибице која је била заражена. Помор неких рибица је био неминован, доста њих је (срећом) преживело. "Метод лечења" је било подизање температуре воде на 29 степени и убацивање соли. Е, сад, мене занима следеће... За неко време (можда месец дана) планирам комплетно сређивање акваријума, значи вађење свега и прављење нове поставке. Вратио би рибице које имам и сада и додао још неке нове. Да ли, превентивно, сада да третирам акваријум неким средством против паразита због бојазни да, ако су остали у некој од рибица, трави или опреми, не заразе касније нову поставку, јер сам прочитао да, иако су постале имуне на паразит, рибице и даље могу да га носе у себи. Акваријум је 200 литара и температуру воде још увек држим на 29 степени.
Хвала унапред на одговору.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2018 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi, zeleo bih vam samo reci da u ovom periodu nisam imao problema sa ribicama sve su zive i zdrave, problem sa ichom mi vise ne predstavlja problem, sada imam drugi problem. gupike sam razmnozio tako da sada ne znam sta da radim sa njima imam sigurno 50ak viska u akvarijumu pa me zanima da li mogu i kada da ih prebacim u bure i tamo ih drzim preko leta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
voja kozice 96
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2017
Poruke: 63
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Apr 10, 2018 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo link koga zanima moze pogledati https://www.youtube.com/watch?v=UfHGFKBR260&feature=youtu.be
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka jede rep od drugih japanki (m... Boki2000 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 17, 2020 11:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 59 Ned Avg 09, 2020 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa crnim cupkastim algama na ... djilepfc1970 Alge 8 Ned Avg 09, 2020 9:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License