Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uredjenje akvarijuma za africke ciklide Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dule.lb
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Okt 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako,kupio sam akvarijum dimenzija 80-40-42.Planiram da držim Afričke ciklide.Treba mi pomoć oko samog uredjenja akvarijuma stanovnika itd....Jel moze neko da mi kaze gde u Beogradu mogu da nadjem kamenje za akvarijum.Koje biljke mogu sa afrikancima i gde mogu da se nadju.Jel moze neko da mi napise neke lepe ribe sarene tipa lifalili caerleus itd ali da bude jrftinije nesto.Hvala unapred Very Happy


Poslednji izmenio Bojan dana Sre Nov 01, 2017 7:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Bojan: Naslov teme mora biti precizniji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 4:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cvijo
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 338
Lokacija: Skopje

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum tih dimenzija je premali za Africke ciklide ... tako da menjaj akvarijum ili cuvaj druge ribe Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 2:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega Cvijo, ne slažem se s tvojom konstatacijom. Akvarijum tih dimenzija sasvim je dovoljan za par Pelvicachromis Pulcher-a ili malu koloniju Neolamprologus Multifasciatus-a, Similis-a ili Brevis-a. Možda ima još neka vrsta ali se trenutno ne mogu setiti. Sve 4 navedene vrste su "Afrički Ciklidi". Što je priznaćeš malo širi pojam od Mbuna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali ni jedna od 4 navedene vrste ne lici na lifalilija nikako Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je io. Ne liči. Ali nije ni navedeno da mora da liči. Kribovi su najbolje rešenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo je dule i napisao da zeli da ribe budu tipa lifaliliji i carleusi. Sto je verovatno i navelo cviju da ustanovi da je akv mali, a mene pak da primetim da su vrste koje si pomenuo ni nalik na lifalilije ( i carleuse)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pet Nov 03, 2017 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf. Svaka čast io. Pobedio si me...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dule.lb
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Okt 2017
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sub Nov 04, 2017 2:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala,sledece nedelje mi stize akvaarijum dimenzija 150-60-40.Da li je bolje da uzmem sve ribice koje su mlade ili je svejedno?Da li imate neki savet gde da kupim ribe i koje su jos raznobojne i lepe.Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Nov 04, 2017 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje je ako uzmes mlade ribe.
Sto se tice izbora mislim da je izbor na tebi. Sto vise istrazujes vise ces nauciti o biotopu i potrebama riba. Tezi put ali mnogo isplatljiviji u svakom pogledu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Nov 04, 2017 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dule.lb , napiši lokaciju u profilu. Ribe kupuješ kompatibilne po ishrani, temperaturi, uređenju akvarijuma a ne po boji i obliku.
Kada kupuješ ribe gledaj da od svake vrste uzmeš nekoliko komada slične veličine ali sa različitih mesta da bi u startu imao "osveženu" krv. Dimenzije akvarijuma su lepe tako da je na tebi koje i koliko vrsta ćeš da ubaciš.
Sreno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License