Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvenac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Nov 06, 2017 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljao sam da li je vreme da otvaram temu i ipak sam se odlucio da je otvorim i napravim neku retrospektivu, jer za dva i po meseca od kada sam nabavio akvarijum, prosao sam kroz sve i svasta, razna iskusenja, ali evo ipak za relativno kratko vreme sam dosao do, cini mi se, necega sa cime mogu da budem zadovoljan.

Pa da krenem sa predstavljanjem...

Akvarijum je rodjen u Srbobranu, kao sasvim mali, dimenzija 50x33x35 i posle je odlucio da se preseli u veci grad kod mene u Novi Sad.
Samo ja znam koliko sam se puta preznojao dok sam ga dovezao iz Srbobrana za Novi Sad na suvozacevom sedistu.

Image

Nasao je svoje mesto i popio svoju prvu cesmovacu...

Image

Potom su ubaceni i stanovnici koje sam nasledio uz akvarijum...

Image

A nedugo zatim i prve biljke i novi stanovnici...
Image

Pa prvi panj i jos bilja...

Image

Na red je dosla i DIY led rasveta umesto obicne t5 sijalice...

Image

Akvarijum je progledao, i usput dobio jos bilja i jos jedan panj...

Image

Na red je dosla i funkcionalnost, pa je modifikovana rasveta radi lakseg rada u akvarijumu, postavljena je na staklo koje moze da klizi i da se pomeri u zadnji deo, kako ne bih morao svaki put da gasim rasvetu kada treba da nesto cackam... Takodje je i postavljen led kontroler kako bi ribice mogle da uzivaju u svitanju i zalasku sunca Smile

Image

Image

I tako dolazimo do toga kako danas izgleda...

Image

S obzirom da sam krenuo kao apsolutni pocetnik, zahvaljujuci ovom forumu, provodeci sate citajuci redom sve teme, dosao sam do toga da lezem u krevet sa ovom slikom...

Image

Bilo je tu i puno nerviranja i raznih problema, ali kako vreme odmice, sve vise uzivam, a sve manje se nerviram i sto je najbitnije, vec sada mogu da sa sigurnoscu kazem da se na leto vidimo u nekoj novoj temi, gde cu predstaviti, nadam se Juwelov Rio 180... Opasna je navlaka ova akvaristika! Smile

Evo i nekih karakteristika:

Dimenzije: 50x33x35cm
Raveta: 1,8m bele led trake 14,4w/m (6500K) vezane na tc420 led kontroler
Trokomorni filter duz cele sirine (bio kugle, keramika, aktivni ugalj i perlon vata)
Pumpa Atman 304
Zivi svet: 9 neonki, 6 razbora, 5 Ocelifera, 2 Corydorasa paleatus i 15-ak crvenih kozica
Biljke: Ludwigia repens, Anubias nana, Alternanthera sp mini, Rotala rotundifolia, Pogostemon erectus, eleocharis , Echinodorus , Cryptocorina (ne znam koja), Valisneria i jos neke dve koje ne znam koje su (u prvom planu sa leve strane isped panja)...
Hranjiva podloga je tropica.
Nemam CO2 i za sada ne dodajem prihranu (kupljena zelena Tropica, ali cekace sigurno jos koji mesec da se otvori).


Za sada toliko, potrudicu se da postavim i neki video u skorije vreme...

Svi saveti i kritike su dobrodosli!

P.S. Hvala puno svim clanovima koji su me svojim savetima usmeravali na pravi put!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 06, 2017 12:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Nov 06, 2017 7:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo je reći da je ovo za svaku pohvalu, s obzirom da ti je ovo prvi akvarijum i prva postavka u životu.
Skoro neverovatno, ali ... eto dokaza da je forum odličan prijatelj (kao ono "knjiga je najbolji prijatelj").
Svaka čast, sve pohvale .......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jedan kratak video...


Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Jan 11, 2018 3:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 10, 2018 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A evo i jedna slika...


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast! Samo napred. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Svaka čast! Samo napred. Smile


Hvala, stvarno se trudim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odlično !!

brzo kupuj veći akvarijum,ovo si prerastao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 11, 2018 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dare021 ::
odlično !!

brzo kupuj veći akvarijum,ovo si prerastao


Dare na leto... Obecavam! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel moze prevoz do mahovine? Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Pet Jan 19, 2018 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo napreduje! A i dobar rezultat sa led trakama.. ako sam lepo video..
Oprosticu sto si mi ukrao izum sa tacnom kao haubom hahah...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 01, 2018 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas je palo jedno sisanje, pa evo slike pre i posle:


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
axterix
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2011
Poruke: 252
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 02, 2018 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepo izgleda 👍👍
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigli novi drugari! Smile
Sa ovih 7 drugara zatvaram naseljavanje akvarijuma, jer ako dodam jos nekoga, bice ih ko kineza! Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj zatvarati naseljavanje, ima još kozica i ancitrusa pa svrati ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plovak ::
nemoj zatvarati naseljavanje, ima još kozica i ancitrusa pa svrati ....


Koliko su se namnozile te tvoje kozice, mogu da ti cak i pozajmim ako ti zafali!!! Smile

Salu na stranu, stvarno mislim da je za ovu litrazu ovo sasvim dosta.

Trenutno stanje:

7 Rodostomusa
6 Neonki
5 Razbora
4 Ocelifera
3 ovo je prazno polje, ocigledno ipak treba da nabavim jos 3 necega Smile
2 Muljara Paleatusa
1 Clea Helena
i Gomila crvenih i zelenih kozica
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zekin prvenac,samo ne znam koja je vrsta Ana zeka Guppy fun club 25 Uto Jun 03, 2014 7:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka youtube prvenac patus Akvarijumi 4 Ned Avg 12, 2012 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj prvenac! Kristina Akvarijumi 22 Uto Apr 03, 2012 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvenac vukota Akvarijumi 8 Čet Mar 22, 2012 2:19 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvenac - diskusi ideadiskus Akvarijumi 25 Sub Jul 09, 2011 11:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License