Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik (jos jedan :D ) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Okt 27, 2017 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo par slikica zavrsenog posla.U funkciji je malo manje od mesec dana.Nista nesto specijalno ali mi se bas dopada i veoma sam uzivao u sklapanju a sada tek uzivam u gledanju.Naravno, posao nije gotov ali mi se dopada kako do sada ide. Smile
Hvala puno ljudima ovde na savetima i strpljenju, neke savete sam prihvatio, neke sam zeleo (mislim na rasvetu) ali nije bilo moguce u ovom trenutku Bravo

Od CO2 sam odustao jer zbog posla izbivam dosta iz kuce pa bih radije neku lov tek varijantu koju ukucani mogu da odrzavaju kad nisam tu.

Rasveta
Ovde ne mogu da vam dam puno informacija, dobio sam je na poklon, takvo je stanje kakvo je.Postavicu fotku dole.

Verovatno nije narocito dobra ali neka sljaka neko vreme, pa cu angazovati nekog iskusnijeg sa foruma (za novac naravno) da mi uradi neku DYI led varijantu.Planirao sam da dodam na ovo dve stedljive 6500k+ ali idiot stolar to jest ja nije dobro proracunao sirinu haube pa bi mi sada te stedljive kad bi ih postavio bile 4-5 cm iznad vode a to mi deluje rizicno pa sam odustao iako imam i sijalice i grla.


Biljke

Zadovoljan sam, obzirom da im nisam obezbedio dovoljno stvari.

Anubias barteri var nana
Nymphaea lotus Red (moj omiljeni, ima divnu boju uzivo, a dobro raste morao sam da ga seckam par puta jer je lisce stiglo do povrsine vode.
Rotala rotundifolia
Shinnersia rivularis
Cryptocoryne wendtii Mi Oya
Rotala sp. 'Green
Java moss
mahovina kojoj ne znam ime ali cini mi se da se zove nesto japan i nesto string Embarassed
Cladophora aegagrophila
Hydrocotyle tripartita (ovo mi je posle lotusa omiljena biljka) Embarassed
Ludwigia arcuata

Sta uspe od ovoga uspelo je, propalo cu zameniti mahovinama, kriptokornama i microsorumima. Embarassed

Podloga

Osmokot pa preko mesavina tropike i amazonije (sloj 1cm) pa sitni, crni pesak (sloj 5 cm)

Panjic je Horusov i odusevljen sam njegovim izborom. Bravo
Kamenje domace.


Grejac

Atman 100w

Rasveta (roze, plava i bela)
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 27, 2017 7:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Okt 27, 2017 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Velicina akvarijuma

70x40x40
Stanovnici
Tu su oko dvadesetak dana i divni su.Svi su veseli, ne plase se vise ni kad menjam vodu, ne beze.
(malo sam pretera sa moju litrazu, ali cu vrsiti izmene dva puta nedeljno, nadam se da ce biti u redu)

12 kraljevskih neonki
5 Corydoras paleatus (obicni muljaro mozda gresim ime)
6 crnih tetri (obozavam ih, kao male formulice, ne bih dao nizasta na svetu, ne staju i bas su zabavni)
colisa lalia (isto ima divan temperament, jurca po akvarijumu pa se smiri i sakrije a sve polako, zena ga zove Mala Very Happy )
3 zebrice
1 crna neonka (uhvacena greskom, zao mi je sto je sama ali mislim da nemam mesta za jos pet njih)
2 zebra nerite puza
5 amano srimpova
5 sakura kozica
12 dunavskih nerita(dobio sam prinove, verovatno ih ima i vise)
2 anticitrusa (koji su bas zabavni ne kriju se, cesto se rasire na dve grane kao u lezaljci)


Filtracija

Atman EF4

Prva korpa-sundjer, Sera biofibres, vata
Druga korpa- biokugle, siporeks
Treca korpa-siporeks


Fotoperiod 19-01, temperatura 25,5 -26,5

Prihrana ne jos, imam kupljenu tropku zelenu.

Hrana- crvene,crne granule, bloodworms suseni, tablete spiruline, Tetra pro colour, Tetra Pro Vegetable
Dajem svako vece prstohvat Kolora i drugi prstohvat razlicite hrane (svako vece drugacije)

Nadam se da je dovoljno raznovrsna, ako nije slobodno dajte predloge sta i kako.

Oprostite na losoj slici, kamerman nema pojma, a kamera takodje.


Image




Ako imate predloga sta moze da se poboljsa ili neki savet, ne ustrucavajte se i hvala jos jednom na direktnoj i indirektnoj pomoci. Bravo


Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Pet Nov 10, 2017 2:11 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro izgleta za sada,samo da se razrastu biljke i biće super.Možeš još neku biljku visoku desno ispred grejača da ga zakloni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oooo, dobro nam došao. Malo je mračna leva strana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sub Okt 28, 2017 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste prednji desni ugao mracan zato sto mi je aluminijumsko kuciste svetla duze pa samo morao da ga stavio dijagonalno, zato sam i posadio mahovinu i anubiu tu.

Oko grejaca imam par Shinnersia rivularis koje su nize pa ce se razrasti ako sve bude u redu i sakriti ga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Nov 10, 2017 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bih otvarao novu temu.

Ako neko ima Atman AT-F102 , koja je njegova duzina u praksi (treba da stane u akvarijum visine 30cm, kad odbijes visinu podloge ostaje 25 cm vode), nisam siguran da li ce stati jer ga nikada nisam video uzivo.Ako ne moze koji drugi iz te serije(Atman AT-F101...) bi mogao.Hvala unapred na odgovoru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milosark




Registrovan: 09 Sep 2017
Poruke: 0
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Nov 10, 2017 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

F101 staje, ima oko 15cm i protok 350l/h
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 10, 2017 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazovi neku od prodavnica i pitaj za dimenzije, imaš banere gore na stranici.
Ne znam koliko je hitno, jedino kada stignem da prođem pored radnje i pogledam (treba i meni da vidim neku pumpu), ako niko ne javi do tada.

Ako je namena za manji akvarijum, može da se desi da imaš prejak protok i sa 101. Bolje je možda da probaš sa hang-on filterom u tom slučaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Nov 10, 2017 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nema potrebe da se cimas oko toga, nije hitno. Akvarijum je 45 x 30 x 30.
Dobro si pomenuo protok, potpuno sam zaboravio.Akvarijum je za borca pa ne bi trebalo da bude jak.

Hank on filter nisam video nigde uzivo, pa ne znam da li moze da se prepravi i da se u njega ubaci peat kao jedan od filter materijala zato sam i hteo AT-F102 jer koliko razumem njega moze da se doda nesto.


Ako neko ima ideju kako i sa cim da izvedem solidnu filtraciju(sa tresetom kao medijom i da nije spoljasnji komorni) slobodno neka napise i hvala vam puno na odgovorima. Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 10, 2017 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam koristio hang-on (odmah prešao na trokomorne), ali sam imao problema i sa tim najmanjim F101 u malom akvarijumu. Sprej-bar na sunđer... užas kako je izgledalo Smile
Možda grešim ali mi je hang-on nekako najbolja varijanta za manje akvarijume a da ne pravi rusvaj. Ako imaš gde da ga okačiš naravno (može da smeta hauba npr.).
Možda je lakše staviti treset u korpu, ali modifikovali su hang-on filtere, ima iskustava po forumu, npr.:
http://www.akvarijum.org/forum.....tml#152257
http://www.akvarijum.org/forum.....16366.html
...

Zašto peat? Nekako mi je bolje staviti kvalitetnu keramiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Nov 10, 2017 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sigurno je bolja filtracija.Ali posto zbog zene ne smem da diram glavni akvarijum Very Happy a oduvek sam zeleo malo mutnjikav akvarijum u nedostatku bolje reci.Stabio bih u njega stavio borca i par kulija, mopan drvo zbog tanina i treset da bih postigao zeljeni izgled i da mi borac bude zadovoljan. Onako za svoju dusu jer kulija zelim a ne smem da ga pomolim u glavni jer je citiram zmija a borac mi je pored guramija, tetrazona i furkata najlepsa vrsta.

Akvarijum stari sam prelepio, sada se testira vec desetak dana hoce li curiti, ne verujem sebi da mogu da napravim komorni filter kako treba, a stakalri su ovde previse skupi.Manji filter koji mislim moze da se napravi za 1000 dinara ovde bi me kostao 3-4 i staklari koje ja znam nisu iskusni(trazio sam isparaivac, covek je stavio ogledala kao poklopac ne znam kako je zamislio da svetlo prodire kroz njih Very Happy) .
ZAto trazim alternativna jeftinija resenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SasaB.
Akvarista



Registrovan: 03 Okt 2016
Poruke: 27
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pet Nov 10, 2017 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atman EF4

Prva korpa-sundjer, Sera biofibres, vata
Druga korpa- biokugle, siporeks
Treca korpa-siporeks



Kad kazes prva korpa mislis gledajuci odozgo ili je prva korpa koja je stavljena unutar filter na dnu pa ostale korpe preko njih?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Nov 10, 2017 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U prvoj recenici se slazem sa tobom za keramiku, nakaradno sam napisao da ne ispadne da mislimda je peat bolja filtracija. Embarassed


Sundjer je na dnu filtera, a keramika na vrhu.Mozda sam pogresno postavio ali voda je cista, mislim da tako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 10, 2017 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaš u oglasima HF-400 (gledao sam ali mi zabranjeno proširivanje pa sam odustao od gledanja Smile...), od @nzivkovica.
Sad ne znam da li je preveliko, da li je prodao, da li ti odgovara.... najbolje vidi sa njim ako te zanima.

Koristio sam od JBL treset, tromec ili tako nešto... Super je, daje po meni neki lep šmek i boju vode, nisam posle opet nabavljo. Mada sam mišljenja da ništa ne boji vodu bolje od nekog panja.
Što da ne, za kulije i borca i sunđer je možda dovoljan a sve ostalo plus. Imam jednog preostalog kulija sa barbusima, neviđeno lepa riba, vidim ga jednom u par meseci... Možda budu slobodniji kod tebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pet Nov 10, 2017 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma super je efekat sa tresetom, to i mopan (mesam ga sa mangrom, koji god da je tezak i boji) ako nadjem negde malen komad i bice super. Very Happy

Uzecu novi HF-400 i prepraviti(snaci cu se samo da ga vidim kako uzivo, , jer sam novi i nisam vidjao takve).

Razumes onda zabrane Very Happy , tako je kod meni data crvena karta za pola ribica koje sam hteo, jedino sam stavio od onih sto ja volim kolisu i citruse.
Samo pomenuo kulije i pokazao slike, odmah je pala zabrana i kupljene neonke (najdosadnija stvorenja na svetu) Very Happy Kad sam doneo kulturu grindala da malo obradujem kolisu ako uspem da ne ubijem kulturu bilo je mali udari se sam, Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License