Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Obaranje PH Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 14, 2017 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam da ima već nekih par tema vezano za ovo pitanje, al nekako nisam došao do nekog dobrog zaključka šta je najbolje da se uradi, a i starije su teme, a možda neko ima novih metoda po ovom pitanju Wink

Naravno prvo sam za neke prirodne varijante, u pitanju su patuljasti ciklidi, znači Južna Amerika, ne treba mi ništa vezano za mrest, nego jednostavno hoću da im stvorim da imaju lepu vodu, da uživaju, ako se desi mrest, desi, al ne potenciram na mrestu... Ppm mi je trenutno na 130, planiram da idem do 100ppm (i oko ppm nisam siguran na koliko tačno da držim, šta je otprilike najbolje za njih), Ph mi je trenutačno na 7,5, a plan mi je da ga spustim npr na 6 do 6,5, tako nešto, uvek to varira pa ni ne može tačno da se odredi.

Znam da postoji par načina, al reko da vidim ko je šta kako radio, kakva su iskustva?

- opcija sa Ph minus da se obara Ph pri zameni vode

- onda catapa listovi (ako neko ima nekoga ili zna gde mogu da se kupe, može na PP)

- Sera super peat

- sphagnum beli treset

Znam da ovde ima par ljudi koji se ozbiljno bave mrestom Južne Amerike, pa bi bilo lepo ako bi podelila svoja iskustva sa nama, može i na PP ako ne žele da odaju tajne svog zanata Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 14, 2017 11:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2022 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Delim potpuno isto razmisljanje sa autorom teme i trazim odgovore na ista pitanja, pa cu temu oziveti u nadi da ce neko ko uspesno drzi juznoamericke patuljaste ciklide dati odgovor
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Mar 07, 2022 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To si baš dugo ovde. Neki novi sistem? 7.5 je baš visoko.
Da li imaš uređaj za pravljenje RO vode ili nekoga u blizini da ti daje demineralizovanu vodu? Bar da je koristiš za dolivanje.
Treset je po meni najzdravija i najbolja opcija na duže staze.
Drzim fige i nadam se novoj temi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mekses
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 37

PorukaPoslao: Pon Apr 11, 2022 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kome je upućeno tvoje pitanje ali ja ću dati odgovor za svoj slučaj Smile. Treset bih nekako preskočio, jer kako mogu pročitati svaka varijanta sa njim podrazumeva bojenje vode, tj dobijanje tamnije vode u ak. Nisam siguran kako bi sve to izgledalo, pa bih za svaki slučaj probao neku drugu varijantu. RO uredjaj nemam ali za početak bih mogao veoma povoljno doći do RO vode, a isto tako i do destilovane. Koja od ove dve opcije je bolja i sa manje štetnih posledica za živi svet. Jer ijedna i druga podrazumevaju vodu bez ikakvih mineralnih komponenti, kiseonika itd.. ili se varam?

Ono što sam zamislio je mešavina neke od te dve sa cesmovacom kod svakog menjanja vode, merenje parametara i praćenje istih kroz neki vremenski period. Koje su eventualne negativne posledice i da li se uopšte na taj način upustiti u eksperimentisanje? Trenutna pH mi je 8, a tvrdoća oko 13gH. Neki cilj bi mi bio i jedno i drugo spustiti na oko 7.

PH minus mi je isto opcija ali čitam da može doći do poremećaja ostalih parametara. Da li je i to istina?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License