Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morski aq Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Sre Nov 15, 2017 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dugo sam se neckao da li da predstavim svoj projekat jer bas kuburim sa slobodnim vremenom i nisam siguran da cu sve ispratiti onako kako bih voleo . Elem staklo i oprema vec vidjeni na forumu dok su bili u vlasnistvu kolege @Paja patak ( moram reci da bi bio presrecan kad bi i u mojim rukama ova kocka izgledala upola kao kod njega ).
Tehnicki detalji opreme :
Akvarijum : 40x45x40v od 45 uzeto 12cm i pregradjeno za opremu.
U delu za opremu pumpa tunze protok 1800l/h , skimmer SK 300 Resun (njega sam samo probao kako radi ) i naravno grejac 100W
Rasveta : DIY , koliko sam upozat pravio je kolega @ Popaj

Salanitet 1.025 temperatura 24 stepena , zivi kamen 4.5 kg ( planiram da uzmem jos zivog ili suvog ) . Zivi pesak 2.2 kg . Akvarijum napunjen pre 15 tak dana i to je valjda to sto se tice tehnickih detalja .
Moram da napomenem da bih da sam na Zivkovicevom mestu bio ja mene odavno stavio u BLOK LISTU smeh i da mu se zahvalim na savetima i sugestijama .

Evo i par slicica
Image
Image
Cini mi se da pored zvezdica i kojekakvih drugih korisnih stvorova imam i dva uljeza (aiptasija ako sam dobro dijagnostikovao)
Image

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 15, 2017 12:57 am Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sre Nov 15, 2017 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedno staro novo more.Igore sa srecom i sve najbolje u morskim vodama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Nov 15, 2017 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa srećno ti predstavljanje. Ništa ne brini, kad bude došlo vreme za "block listu" imaću te u vidu kao i gomilu drugih haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dado87
Akvarista



Registrovan: 10 Okt 2017
Poruke: 100
Lokacija: Novi sad

PorukaPoslao: Sre Nov 15, 2017 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

igore svaka cast sto si resio da pokrenes tvoje more.
pre 15 dana...malo mladji od moje kocke Very Happy
prva stvar koju sam ja naucio..mada je retko praktikujem da se naoruzas sa zivcima.
a sto se tice kolege zivkovica ne brini...ima nas previse koji ga "smaramo"..tako da bi mu blokiranje oduzelo basss mnogo vremena Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Nov 15, 2017 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nek je sa srecom.
imas li informacija zasto je kolega Rudolf rasformirao onako uspesan akvarijum;da li je presao na veci ili?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 15, 2017 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa srecom ti bilo, zelim ti da uzivas dugo u njemu! Imajuci u vidu kolege koje te savetuju i uvode u pricu, siguran sam da ces biti uspesan...

Laki, Paja Patak je odsutan vec neko vreme, pa je morao da rasformira akvarijum, nije bilo nikoga da ga odrzava...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Nov 15, 2017 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo napred. Sto rece Andjelija kakve mentore imas, ne moze da omane! Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na dobrim zeljama . Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pet Dec 15, 2017 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

par dana po ubacivanju korala .... ja ne umem bolje da slikam ili apludujem ... ako admin moze neka izokrece slike ja ne kapiram kako to da uradim
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 15, 2017 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srećnan poćetak!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Ned Dec 17, 2017 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala @ Serene Sky
Do sad sam pobio 6 - 7 aiptasia i danas sam video tri nove ... Ako sam dobro razumeo citajuci teme najbolje bi bilo da nabavim peppermint shrimp posto je ocigledno kamen kontaminiran ( sve su bile na istom kamenu ) ?

Dok sam cistio staklo shvatio sam da ne radim samo ja to . Moze pomoc oko identifikacije puza ?
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Dec 17, 2017 1:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ima ovakvu skoljku onda je stomatella puz, hrani se algama koristan pužić. Boja školjke se razlikuje od vrste do vrste.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 17, 2017 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Igore , kako si pobio Aiptasije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Ned Dec 17, 2017 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@seren sky .Na mojim puzevima Su bele kucice , nisu ovako fensi .
@ No 1 metoda je opisana na forumu . Spric Sa vrelom vodom , pa usisavanje istim . To mogu Jos dok je ovako prazno Ali vec Sam razmisljao hocu Li skuvati I zvezdu koja je bila u supljini kamena ispod aiptasije . Ima Li Ko iskistva Sa shripovima ? Video Sam na netu da i korale jedu .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 19, 2017 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sa malim zakašnjenjem, sretan početak. Po meni najlepši period..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Morski puz CristopherMoltisanti Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 14, 2020 12:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kompletan morski akvarijum milanpop Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Maj 29, 2020 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Morski korali No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Nov 20, 2019 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License