Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Barbus, bolest ili povreda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Nov 15, 2017 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam primetio jednog barbusa da se odvaja i pliva blize povrsini vode, jedno oko mu je uvecano, obzirom da se oni jure po ceo dan, mozda je i neka povreda u pitanju, ostali barbusi se normalno ponasaju, ne znam da li da ga izdvojim ili ne i lecim ga mozda???

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 15, 2017 9:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Nov 15, 2017 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opiši pobliže njegovo ponašanje ? Da li intezivno beži od drugih i ima neki svoj kutak gde se samo održava u vodi,
da li ima energične pokrete (karakteristične za njegovu vrstu) ili je skroz miran, da li je oko zamućeno ili samo uvećano ?
da li odbija hranu ? da li drugi pokušavaju da ga diraju ili ga čak neprimećuju....mislim da li ga kljuckaju, ima li skupljen rep , da li ubrzano diše ....... sve to može biti od koristi za konstataciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 15, 2017 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguće da je povreda izazvala infekciju, možda i nije. Vidi se da mu je naduveno oko.
Nisam pametan oko leka, bar nemam nekih dobrih iskustava. Ako su ostali u redu ne diram akvarijum.
Desilo mi se i da se oporavi, desilo mi se i da ugine.
Hajde stavi sliku celog akvarijuma, možda je i malo stresa u pitanju ako su porasli (akavrijum u čošku ako se ne varam). Tu nema leka ako im fali dužine za jurnjavu, to moraš da pratiš, pa ili veći akavrijum ili manje/mirnije ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oldwolf ::
Opiši pobliže njegovo ponašanje ? Da li intezivno beži od drugih i ima neki svoj kutak gde se samo održava u vodi,
da li ima energične pokrete (karakteristične za njegovu vrstu) ili je skroz miran, da li je oko zamućeno ili samo uvećano ?
da li odbija hranu ? da li drugi pokušavaju da ga diraju ili ga čak neprimećuju....mislim da li ga kljuckaju, ima li skupljen rep , da li ubrzano diše ....... sve to može biti od koristi za konstataciju.


Znas kako, kljuckaju ga, ali kljuckaju se i ostali izmedju sebe pa ne mogu reci da su se ustremili samo na njega, oko mu je normalno, jedino sto je uvecano, hranu ne odbija, jede normalno i izgleda normalno nije se ofucao, dise normalno, ima dana kad se jure po celom akvarijumu ima dana i kad miruju po 3 sata u jednom mestu, takvo im je ponasanje normalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Moguće da je povreda izazvala infekciju, možda i nije. Vidi se da mu je naduveno oko.
Nisam pametan oko leka, bar nemam nekih dobrih iskustava. Ako su ostali u redu ne diram akvarijum.
Desilo mi se i da se oporavi, desilo mi se i da ugine.
Hajde stavi sliku celog akvarijuma, možda je i malo stresa u pitanju ako su porasli (akavrijum u čošku ako se ne varam). Tu nema leka ako im fali dužine za jurnjavu, to moraš da pratiš, pa ili veći akavrijum ili manje/mirnije ribe.


Jeste, akvarijum je onaj u cosku, moguce da su prerasli, trenutno radim na tome da uzmem veci akvarijum, ali to nece biti bas skoro, pa cu verovatno morati da menjam stanovnike...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo polako, nisam siguran oko toga, izdržljive su to ribe.
Meni je trebalo godinu dana da pređem sa tegle na malo kulturniju litražu (kod mene su u otprilike duplo više dužinski gledano, a sigurno im treba još tri puta toliko). Prati, vreme će da pokaže a i nije da negde piše da u više litara nema problema (doduše, lakše se živi) Smile
Nisam nikada lično siguran u savet oko lečenja, eventualno bactopur, ali trebalo bi pre sam da se oporavi ako se ponaša kako si napisao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
ali trebalo bi pre sam da se oporavi ako se ponaša kako si napisao.


Mislim da će sve biti ok, verovatno je neka infekcija koja će proći sama od sebe.
Nemoj tretirati ceo aq zbog jedne ribe a i nema potrebe jer mislim da je to individualna stvar,
u fazonu došlo-ošlo, ili će se otok povući sam za par dana ili ostane za trajno, vreme će pokazati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Nov 24, 2017 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barbus ozdravio, sam od sebe kao sto ste i rekli... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Nov 24, 2017 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to je "posao" kad razmenjujemo misli,konsultujemo se ,strepimo, iščekujemo,
i na kraju bude sve ok. Odlično .Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili ne? Leđno peraje kod Mollya CvijetinAq Na poklon 1 Čet Nov 25, 2021 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License