Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Voda boje mlijeka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tinno1986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2017
Poruke: 34
Lokacija: Stockholm

PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo doslo je do.pocetnicke greske. Instalirao sam automatsku hranilicu koja je ocito prezasitila akvarij i doslo je do mucenja vode.

Pojacao sam cirkulaciju sa jacom pumpom,prestao sam s hramjenjem za sad,pojacao dotok kisika,napravio izmjenu pola vode, smanjio tep u akvariju iako s time imam mali problemcic jer mi i bez upaljenog grijaca temp stoji na cca 27 ne moze dolje jer griju stan nenormalno. Voda je po testovima dobra i ribice se ponasaju sasvim normalno.
Stanje ide pomalo na bolje sad nakon par dana e sada dali ubaciti kakvu kemiju ili cekati jos?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 9:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tinno1986 ::
jer mi i bez upaljenog grijaca temp stoji na cca 27 ne moze dolje jer griju stan nenormalno.
Stanje ide pomalo na bolje sad nakon par dana e sada dali ubaciti kakvu kemiju ili cekati jos?


Ako već tako greju ,izvadi grejač, ja imam nekoliko grejača ali nijedan nije u akvarijumu, jer isto greju ludački
(jedva spašavam cveće da ne ugine zbog suvog vazduha),(stavljam posude na radijatore, orošavam cveće itd.)

Što se tiče hemije - ne žuri, bolje izbaci tu automatsku hranilicu da ti neponovi situaciju.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tinno1986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2017
Poruke: 34
Lokacija: Stockholm

PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da tako i mi imamo ovlazivac zraka stalno upaljen..
U filteru imam keramiku plave spuzve i onu zelenu juwelevu nitrax i na.vrhu vata.. Dali je to sve ok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tinno1986 ::

U filteru imam keramiku plave spuzve i onu zelenu juwelevu nitrax i na.vrhu vata.. Dali je to sve ok?


Hrana koja je dovela do ovakvog zamućenja vode je zapravo ,prosto rečeno hemija, jer i mi što jedemo (meso,
mleko,sir ,jaja ..... - je hemija u prevodu ). Možda u tvom filteru nebi bilo loše dodati aktivnog uglja jer on
otklanja neke stvari i možda pomogne, njega staviti ali u tom slučaju bez lekova,jer će ih neutralisati.
Pretraži malo po forumu o aktivnom uglju.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Infinity
Akvarista



Registrovan: 06 Okt 2017
Poruke: 53
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tinno to je infuzorija, mozes je resiti tako sto zamracis akvarijum par dana, znaci nije nista opasno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tinno1986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2017
Poruke: 34
Lokacija: Stockholm

PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti puno na savjetima.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tinno1986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2017
Poruke: 34
Lokacija: Stockholm

PorukaPoslao: Čet Nov 16, 2017 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Infinity
Planirao sam zamraciti ali me strah da mi biljke ne stradaju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Nov 17, 2017 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imaš pumpu viška napravi neki privremeni unutrašnji filter od nje i u njega naguraj običnu vatu da ispolira vodu. Nemoj je držati duže od nekoliko sati da ne krene da se raspada. Ponoviš to nekolimo puta i trebalo bi da vidiš znatno poboljšanje. Parlon vata izmedju pumpe i obične vate je preporučena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Nov 17, 2017 3:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kasno sam došao sa posla pa da ne tražim sada temu o infuzoriji. Običan bakterijski bum kada se poremeti balans iz nekog razloga.
Čebe, frotir, peškir ili nešto slično preko akavrijuma i ne diraj ga dva dana, ne hrani, ne gledaj ... neće biljkama ni ribama ništa da fali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tinno1986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2017
Poruke: 34
Lokacija: Stockholm

PorukaPoslao: Pet Nov 17, 2017 7:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo zamracio jutros prije odlaska na.posao..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tinno1986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2017
Poruke: 34
Lokacija: Stockholm

PorukaPoslao: Ned Nov 19, 2017 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo nakon 2 dana mraka stanje se znatno popravilo hvala svima... 😉😉
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Nov 19, 2017 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e sada nehrani ribice jedno 2-3 dana ! ili ima davaj po vrlo malo hrane 1 dnevno !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License