Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Čija je ovo ikra? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Plivac
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2013
Poruke: 15
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav kolege, prvi put mi se pojavljuje nesto ovog tipa u akvarijumu, pa nisam siguran da li je ikra. Ako jeste, čija je?

Image

Akvarijum sam formirao pre 40 dana, ima oko 120l, od riba imam 2 ženke trihogastera veličine oko 10 cm, 1 mužjak kolise oko 8 cm, 2 skalara veličine oko 10 cm (pol im ne znam), 2 koridorasa na oko 4 cm, 8 neonki, 6 žutih moli. Ženke trihogastera imaju velike stomake, mužjak kolise je ubačen pre 15 dana i neprestano se vrzma oko njih. Oni su mi najsumnjiviji, ali pošto nikad nisam imao posla sa ikrašicama, nisam siguran da li je njihova ikra. U petak ovoga nije bilo, a jutros kad sam pogledao video sam ovo da pluta na površini, ušuškano u plutajuće biljke. Na nekoliko mesta izgleda kao da je ikra pukla, na slici se vidi kao belo. Veličine je oko 7 cm i prečnika 2 cm.

Molim nekoga ko je iskusniji da odgovori šta je ovo, kao i da me posavetuje kako dalje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 11:05 am Snimi Poruku Nazad na vrh

plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druže imaš li velikih puževa u akvarijumu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 11:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao, nisam siguran i ja sam nov akvarista ali po onom što sam viđao po netu i ovom forumu mislim da je od puža,ima uputstava kako i šta da očuvaju i izlegu na istima.

ako nije neka me neko ispravi ili potvrdi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno puž jabučar,amazonac ako ih imaš
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Plivac
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2013
Poruke: 15
Lokacija: Beograd, Voždovac

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 11:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam dunavske nerite, ali oni su manji od 1 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo izgleda kao da ce gremlini sad da se izlegu :p
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Čija su ovo jaja? Lazzar Razmnožavanje 10 Ned Jan 27, 2019 2:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je ovo ikra? shpider Razmnožavanje 4 Pet Jan 27, 2017 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonkica.....ikra ili nesto drugo??? Ludimir Bolest 15 Ned Dec 13, 2015 9:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - ikra. Mirche01 Razmnožavanje 8 Pon Jul 13, 2015 4:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna jajasca po panju, ikra ili nesto... DevilFish Razmnožavanje 7 Čet Apr 23, 2015 11:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License