Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 RB Nano Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Nov 13, 2017 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inspirisan temom dokon lisac akvarijume ... riješih da i ja probam .

Akvarijum je 35x22x24 . Dno je 6mm, stranice 4 mm. Silikon tkk. Kupljeno isječeno staklo, a ja sam sređivao ivice. Lijepio sam ga sam.

Image
Ovako je počelo.

Image
Panj - vrba, friško izvađen. Očišćen i onda 7 dana u kanti da izađe boja.

Image
Skoro pa sređen.

Image
Svjetlo led, 4 diode od 3W. 2 bijele 6500K i 2 full spektar, optika 60 stepeni, na bakarnom hladnjaku . Slabo svjetlo, usko, vrelo i teško.

Image
Druga verzija svjetla 3 bijele i 2 full spektar na malo širem alu profilu. Puno bolje. Atman je izbačen, napravljen spužva filter.

Image
Konačan izgled, ubačeno nekoliko kozica. Mislim da neće ostati jedini stanovnici, još nisam odlučio.

Podloga je kombinacija rf i obične zemlje. Preko toga pijesak pa šljunak.

Biljke :
Eleocharis parvula,
Anubias,
Althernantera reinecki,
Lobelia cardinalis dwarf,
Hemianthus Micranthemoides,
Pogostemon Helferi,
Hydrocotyle Tripartita,
Staurogyne Repens,
mahovina.
Nadam se da nisam nešto zaboravio.

Većina biljaka je moja, a nešto je od člana Mirche01

To je to otprilike. Sugestije ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 13, 2017 11:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemo' nista da slusas/citas autora te teme laze cim zine! Wink

Bice to odlicno samo sada ti je potrebno strpljenje da se razraste. Sugestije - baci pogled na pp nadam se da ces da se snadjes sa bojama. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas dovoljno svetla nemoj da brineš. Samo pazi da ti se ti ledovi ne pregreju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Nov 27, 2017 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update. Savjeti mentora su primjenjeni upravo.
Prvi stanovnici su bile red rili kozice.
Prije par dana sam ubacio 3 crne i 3 gracilis neonke, kao jednu jedinu razboru, koju sam nasao u pet shopu.
Zbog nekih pojava na panju ubačen je jedan ancitrus, privremeno.
Bučni spužva filter je zamijenjen sa Atman HF-0100 hang on filterom.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 2:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi bilo loše da uzmeš jos koju neonku i gracilis. Gledaj uvek da kupujes bar 5 do 10 riba iste vrste.
Ako je razbora Trigonostigma heteromorpha onda nije za tvoj akvarijum i nije riba koju preba drzati ispod 10tak jedinki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 4:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kazi mentoru da nema pojma.. Laughing

Inace dospi jos vode, slobodno na 0.5cm ispod ivice akvarijuma, tako da HF gura vodu horizontalno bice lepse mesanje i samim tim bolja rasprostranjenost hranjivih elemenata kroz vodenu kolonu, ovako kako je sada pada pod dijagonalom i udara direktno u mahovinu, ispravi me ako gresim. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Dec 06, 2017 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Mali update. Zamijenjene diode. Umjesto 2x4000K i 1 6500K sada je 3X6500K sa 2 full spektar.
Meni vizuelno djeluje mnogo ljepše.
Možda ću ovu srednju da zamijenim za 4000K.

Na lobelii mi se pojavila zelena končasta pa sam to prije 2 sata tretirao sa hidrogenom.
Vidjećemo rezultat.
Da li da ubacim nešto od komunalaca ? Imao sam jednog ancitrusa, koji je neki dan iskočio napolje.
Nešto sam razmišljao o corydoras pandi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Dec 06, 2017 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

.... a što nebi nabacio dvodelni stakleni poklopac ili ga zovu isparivač ?
ribe nebi iskakale,prašina nebi padala na površinu vode, isparavanje manje,
usput još neke prednosti ..... ne moraš, ali .... i ujedno ne brineš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Dec 06, 2017 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isparavanje vode mi odgovara. Možda sam mogao da zalijepim neke lajsne okolo zbog tog iskakanja riba i kozica. Vidjećemo da li će se ponoviti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brankorad ::
Na lobelii mi se pojavila zelena končasta pa sam to prije 2 sata tretirao sa hidrogenom.


Previse jako svetlo i predug fotoperiod. Smanji fotoperiod dok se ne popuni jos malo sa biljem, a i jos je mlad sistem tako da ce ona jos da se pojavljuje.. Inace najbolje je ukloniti mehanicki, pa kad se ponovo pojavi mehanicki pa tek onda prskati hidrogenom..

Inace se ne razumem u led (makar ne jos), ali ako si u mogucnosti probaj da pomeris ugao snopa svetla da ne bije direktno u lobelu vec ka alternanteri vise ce da joj prija nego lobeli.. ili ga uperi u HM dok se sve ne razvije.

brankorad ::
Da li da ubacim nešto od komunalaca ?


Slobodno vrati kozice nista im nece biti, ako nisi siguran zbog vrsta riba koje su trenutno u akvarijumu probaj sa 3-4 komada pa ako nestanu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Dec 09, 2017 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretjerao sa hidrogenom. Embarassed Sve kozice i razbora su ujutru bile mrtve,a primjećujem i da je hemiantus počeo da se topi. Spičio sam 30ml na 20 litara vode. Nisam primjećivao ništa neobično u ponašanju riba i kozica ni nakon par sati. Ugasim svjetlo i ujutru imam šta da vidim.
Na panju se ponovo pojavila plesanj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Dec 09, 2017 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brankorad ::
Isparavanje vode mi odgovara.


Razumem da je u sobi potrebna vlažnost vazduha (meni takođe),
ali znaj da voda iz akvarijuma "u obliku pare" nemože biti od koristi nizašta,
može samo zalivanje cveća u određenoj koncentraciji. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 09, 2017 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brankorad ::
Spičio sam 30ml na 20 litara vode.


Odakle ti ove mere? Shocked Shocked Shocked

Sasvim dovoljna doza za pocetak je 5ml razmucena u 1dl i sa spricem ili crevom isprskas zeljeno mesto, pricam o hidrogenu od 3%..

brankorad ::
Na panju se ponovo pojavila plesanj.


Da li si osusio panj u potpunosti pre nego sto si ga ubacio u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 2:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Svi rado pomognu kad zajebes tj. kažu ti kako si zajebao.

Ostavi malo sistem da miruje da se ustali. Dobre stvari se ne dešavaju preko noći. Sačekaj jedno 15tak dana pa ubaci ponovo kozice, za 30tak stavi ribe.

Ako nisi povadio sve mrtve kozice povadi ih što pre, opasno se usmrde u kratkom roku pa sve okolo akvarijuma vonja. Isto iskustvo sa hidrogdnom u malom akvarijumu. tras
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 5:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Ako nisi povadio sve mrtve kozice povadi ih što pre, opasno se usmrde u kratkom roku pa sve okolo akvarijuma vonja.


Na jako losem glasu, a previse znace - Planorbis planorbis ili Planorbis corneus - resenje za svaku uginulu jedinku u akvarijumu, a i za mnogo sto sta jos..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef - početak sage Mixerlo Morski Akvarijumi 48 Sre Jan 15, 2020 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef LazarZ1 Morski Akvarijumi 10 Ned Dec 29, 2019 2:00 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta za nano(diy ili fabricka) LazarZ1 Oprema u morskoj akvaristici 4 Sub Dec 14, 2019 1:37 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License