Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 2 muzjaka i 6 zenki borca u 180l? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Pon Nov 20, 2017 2:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me sta mislite o ovome. Imam dva akvarijuma, jedan od 80l, drugi 180l. u tom od 80l su trenutno gupike, ima ih oko 70, ali nisu jos skroz porasle. U taj od 180l sam prvobitno planirao da ubacim gupike, ali sada se predomisljam. Gledao sam po youtube kako neki ameri rade. Cak su uspeli i da mreste borce spontano u takvim uslovima (navodno). Zanima me da li je neko ovo probao. Ukoliko je akvarijum ispunjen travom dosta, imam neke cokote vinove loze, ubacio bih i njih, a akvarijum ima i 3D pozadinu sa pecinicama, tako bi napravio dosta mesta za skrivanje. Osim toga, 2 muzjaka i 6 zenki bi imali dosta prostora u 180l. Naravno, morao bih da pogodim i sa muzjacima koji imaju mirniji temperament. Od ostalih riba mozda bih ubacio 3-4 corydorasa i nista vise (ili ne bih ni njih cak). Sad, zanima me vase misljenje. Izvinjavam se, ako ima vec otvorena slicna tema (ja nisam nasao). ako ima samo me prebacite tamo, a ovu izbrisite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 20, 2017 2:36 am Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Nov 20, 2017 7:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez obzira na veličinu prostora mužjaci će naći jedan drugog i eto problema,
sledeća stvar u toj priči je da treba naći mužjaka koji nije sterilisan ,još da kažem, u proizvodnji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Pon Nov 20, 2017 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sigurno da ce se neki muzjaci sukobiti. Ja sam ranije drzao borce, jednog muzjaka i tri zenke u 40l. Imao sam muzjaka koji ni minut nije mogao da boravi tu, odmah vrsi teror Very Happy
Ali imao sam i onih koji ne registruju zenke. Sad, dva muzjaka nisam nikad zajedno. Moja poenta je da mislim da zavisi od karaktera. Svi su razliciti, tako da mislim da je ovo ipak moguce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Nov 20, 2017 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su ti dimenziije akvarijuma jer nije isto imati 180L kao 56.5x56.5x56.5 i 200x30x30 ili 450x20x20 i da li je akvarijum klasican pravugaonik ili u L ili u cirilicno P - П, sve zavisi od dimenzija kao i oblika, te pecine ti ne znace mnogo jer ce skoro sve bette kad omatore da budu blizu povrsine (muzjaci), a i ako muzjaci jure zenke mogu da ih sateraju u te rupe odakle im pomoci nema, tako da jedina opcija sto se tice sakrivanja su bljke, ako ces da sadis bilje za skrivanje najefikasnia ti je hygrophila corymbosa na kojoj se i odmaraju tokom dana a i nju smatraju svojom teritorijom, makar je kod mene betta terala sve od corimbose jer mu je tu "mesto" u precniku oko 30ak cm i niko nije smeo da pridje pogotovu rubin ksifoforusi..

Sto se tice bilo kog tjuba ne veruj nicemu jer vecina to postavi samo za slikanje i pricaju "pa vidis da moze, ja to drzim tako veoma dugo i nista im nije" a u stvari vidis na snimku da su ribe trenutno ubacene i izbezumljene da ne znaju gde se nalaze i nemaju pojma gde se sta nalazi pa se ni ne diraju medjusobno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Običan Čovek
Akvarista



Registrovan: 07 Jul 2017
Poruke: 38
Lokacija: Topola

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Klasican pravougaonik je. 75x45x55.
To za pecine si upravu, ali mislio sam da ako uopste bude jurnjave ja ih ne bih zadrzavao. Povadio bi ih. Imam ja i gomilu nekih manjih akvarijuma od 20-40l tako da bi tu ubacio muzjaka u slucaju da je agrseivan. 3D pozadine lepo izgledaju, ali nisam njihov ljubitelj kada uzimaju dosta od litraze.
Ja govorim iz svog iskustva, zenke mi nikad nisu pravile problem ukoliko akvarijum nije prenatrpan. Zivele su mi godinama njih 3 i jedan muzjak u 40l. Tako da jedan muzjak i 6 zenki zajedno sa 5 coridorasa mogu sigurno u 180l. Moj muzjak nije jurio zenke, pa one nisu ni imale potrebu da se kriju. Ali kazem, morao bih da pogodim sa pravim. E, sad ovde je jedino ozbiljno pitanje da li dva muzjaka mogu zajedno bez obzira na sve.
A to za youtube naravno da ne shvatam kao sgurno tacno, nego o tome da li vredi pokusati, jer i ako ne ide imam gde da ih smestim. Ali ako vec probam da saveta prikupim sto vise, pa mozda i uspe Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista te ne kosta da probas, ali podeli akvarijum na dva dela sa biljkama pre nego sto ubacis bette, a po sredini akvarijuma postavi neko plutajuce bilje da ne bi mogli da se vide.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Nov 21, 2017 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci 6 7 lokahata i možeš 2 muzijaka slobodno da imas. Ima da se kriju po ćoškovima i medju biljkama. Šalu na stranu jedan muzijak će ti juriti sve sto liči na njega uključujući i živorotke u mnogo duzem akvarijumu. Moj je napadao sve što se miče pa i koridorase. Jedino je od botija bežao koa djavo od krsta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su ovo zenke borca? Maridza Ribe 4 Pet Jul 07, 2023 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čudno ponašanje borca mužjaka i ženke? Maridza Ribe 0 Uto Jun 13, 2023 6:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Blede krljušti borca. Zmaj Bolest 0 Sre Jun 23, 2021 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ich kod Borca BojanaP Bolest 4 Čet Mar 18, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License