Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..dakle,akvarijum je star nekoliko godina,svo vrijeme vrhinski funkcionise do nije prije par veceri poceo naglo da se muti tj. da se inace kristalno bistra voda pretvara u vodu boje LIMUNADE doslovce i ako u njemu nista nije mijenjano niti dodavano,promijenio sam sinoc 70% vode i opet je bila totalno mutna za nekoliko sati! Danas vec za ribicama visi izmet bijele bolje! Sta da radim jer u mom gradu ima jedan pet sop u kojem prakticno da nema hemije!? O cemus se radi?


Poslednji izmenio nemanjask dana Uto Jun 13, 2017 10:11 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nemanjask: Pravilnik
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 5:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakupilo se detrusa u podlozi i sad se polako oslobadja pa bujaju alge i voda dobija boju. Tiličan problem sa starim akvarijumima.

Možeš da probaš da usisavaš podlogu svaki 3 4 dan i pojačas aeraciju. Ako imas treset ili zemlju onda je džaba sve povadi properi stavi novu hranljivu podlogu vrati sve naza i to je to. Filter namestis da vrti vodu u krug pa i da 3 dana traje rastavljanje i sastavljane posledice mini cikliranja nećeš uočiti.

Ribama skuvaj koje zrno graska iseckaj pa baci da pojedu. Ako posle 2 3 dana i dalje budu imale belu stolicu razmišljaj o hemiji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..zaboravi da navedem da se na povrsini nakuplja pjena! Obicno redovno sifoniram podlogu mada 1/3 akvarijuma ne mogu da isifoniram kako treba al i tamo su korijeni pa bi trebali oni da odrade svoje! Probat cu sa cestim sifoniranjem i mijenjanjem vode!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

operi akvarijum!! previse stara postavka poceli da se ispustaju stetni gasovi i materije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da aktivni ugalj izvlaci boju i mirise iz vode. Ima neki kineski zelena kutija piše Activate Carbon Xinyou Aquarium Product, 300g, eksta je čist, samo ga aktiviras i u akvarijum. Nema razloga da bacaš pare na neke skupe jer otklanjaš samo boju a ne hemiju. 100g ti je dovoljno za 10 15 dana. Za 3 dana ima akvarijum da bude kristalno čist.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Pon Jun 12, 2017 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..super,hvala svima na odgovorima.evo upravo sam isifonirao akvarijum i promijenio 80% vode,jos da stavim ugalj i to je to..ako bude bolje dobro jes a ako ne ide na komplet pranje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..sve odradio,citav akvarijum ispraznio,pocupao biljke,oprao podlogu i sve vratio nazad i nisam rijesio problem! Kad promijenim vodu akvarijum bude bistar mozda 6-7 dana a onda opet pocnu da se pojavljuju kao najsitnije čestice kroz vodu i kako dani odmicu sve ih je vise,kao najsitniji mikroskopski baloncici kiseonika ne znam kako da objasnim... Imam akvarijum 10 godina i ovo mi se nikad desilo nije,cak mislim da su mi nekoliko uginuca riba povezana sa ovim,pojavi im se kao neka bijela fleka na boku,kao neka sluz,i posle nekoliko dana uginu i to se sve desava kad se ovo bijelo u vodi namnozi! Cak sam skoro na jednoj Chery ribici primijetio to na boku a onda je to nestalo i bilo joj je bolje cim sam promijenio 2/3 vode..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..jel moguce da je infuzoria?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 6:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maskulin ::
..sve odradio,citav akvarijum ispraznio,pocupao biljke,oprao podlogu i sve vratio nazad i nisam rijesio problem! Kad promijenim vodu akvarijum bude bistar mozda 6-7 dana a onda opet pocnu da se pojavljuju kao najsitnije čestice kroz vodu i kako dani odmicu sve ih je vise,kao najsitniji mikroskopski baloncici kiseonika ne znam kako da objasnim...


Posle svega toga, da sam na tvom mestu bacio bih sve osim riba i samog akvarijuma i počeo ispočetka.
.... i još razmišljam da nije u pitanju neka tečnost za sudove , ako ima male dece u kući, mada ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sasvim moguće ako si sve od nule.
Hajde slikaj akvarijum (postoje one gde je akvarijum od 60 litara i hang on, ne znam da li je isti).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto si oprao sve i opet ti se pojavljuje isti problem i ukoliko je sve staro kao sto kazes opcija ti je da ko sto kaze oldwolf izvadis sve, ali ne da bacis, vec da ostavis par dana sljunak, kamenje, panjeve uopsteno dekoraciju da se "izluftira" (dok se ne osusi u potpunosti, jeste da sad nema sunca toliko da ti pomogne u susenju, brzi postupak je da sve stavis u rernu na 220-250C na pola sata-sat) pa opet da pripremis kao prvog puta prokuvas kroz par minuta u kljucaloj vodi sa kasikom dve soli i redjas po akvarijumu kao sto je bilo, bilje i ribe ostavi u akvarijumu, hranjivu podlogu ukoliko koristis zamenis novom.

Filter materijal koji se ne spominje u temi obavezno u potpunosti zameni, jer je i on istrosen i ko zna cega ima sve u njemu ili osusi, pripremi i vrati.

Infuzorija je plasticno receno bela voda i kad se pojavljuje nema veze sa baloncicima iz podloge, a ni ne lepi se na ribe (zastitni omotac - sluz) sem kod pojedinih vrsta japanki tipa oranda ili lavlja glava kod kojih zna da se zavuce u "pore" na glavi, ali nema stetnog efekta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
lexinho021
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2017
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako je kod mene, pisao sam i u mojoj temi, na pocetnici -> nov akvarijum, gde su mi rekli da je infuzorija ili mozda previse menjanja vode, al i dalje je sve isto nakon zamracivanja akvarijuma. Mislim da se bolje vidi na snimku nego na slici, pa saljem link, ne znam da li je ovako isto kao i kod Maskulina, a ne znam ni kako da se resim ovoga.

https://drive.google.com/file/d/1wF48MQmOdYK0c9cCBSw4kmzk1tyMUrdM/view?usp=drivesdk
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maskulin
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2014
Poruke: 60
Lokacija: Berane CG

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..nesto slicno kao na ovom videu,ne vidim dobro,al otprilike to je to! slikao bi i ja moj akvarijum al sam skoro mijenjao vodu tako da je koncetracija te da kazem prasine mala,tako da se ne bi vidjelo!

#Lenji Lisac nisam ja ni pominjao da ima baloncica iz podloge,ona je sad savrseno cista,a nije ih ni bilo prije pranja!

#Nesa 69 jeste to je taj akvarijum sa hang on filterom i zapremine 60-ak litara! Slikat cu kad se ovo bijelo namnozi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Maskulin ::
Kad promijenim vodu akvarijum bude bistar mozda 6-7 dana a onda opet pocnu da se pojavljuju kao najsitnije čestice kroz vodu i kako dani odmicu sve ih je vise,kao najsitniji mikroskopski baloncici kiseonika ne znam kako da objasnim...


S oprostenjem, gresi covek.. Wink Sad vidim da nema veze sa podlogom, ali dok sam pisao podloga mi je bila u glavi.. to je definitivno infuzoria.

Zamraci sve na dva dana, ukoliko se problem ne resi zamraci na jos dva. Bez brige za bilje i ribe nece njima nista biti cak ce se i odmoriti. Hranu preskoci dok je u periodu zamracenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 29, 2017 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno je mutna voda, drugo je kovtlanje, prašina...

Meni su akvarijumi malo u raspadu od proletos, nisam bio tu, nisam imao vremena... što ciklidi ne trpe. Uglavnom, na proleće remont i neko novo slaganje postavke (klinci punili ternutno po principu malo crne, malo žute, malo šarene...) Smile
Ovako izgleda sa sveže opranom pumpom (mehurići na max):
https://www.youtube.com/watch?v=AS3BwNxMfdA&feature=youtu.be

Vidi, ovde menjam oko 80-100 litara vode na 7-10 dana, pravo sa česme. Bude možda blago beličasto sat-dva nakon zamene. Bude i prašine. Ali kako idu dani ka izmeni voda je sve bolja da ti bude jednostavno žao da promeniš.
@Lisac ti dobro rekao, proveri da ti se ne truni nešto, čak i sam filter materijal pa nemaš dobru mehaničku filtarciju.
Ako je baš mutno onda pokrivaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License