Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li mi je Gupi trudna? pomoc pocetniku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari,snimio sam moju gupi,zanima me da li je trudna ?totalni sam pocetnik ,koliko sam skontao po ovoj crnoj tacki se poznaje da je trudna? molim vas bez prozivanja,kupicu prirodno bilje i napraviti par pecinica,evo video pa vidite da li jeste ili ne ?

https://www.youtube.com/watch?v=xyxhlLC_J-o

Hvala puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 2:03 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Saša88 ::
Pozdrav drugari,snimio sam moju gupi,zanima me da li je trudna ?totalni sam pocetnik ,koliko sam skontao po ovoj crnoj tacki se poznaje da je trudna? molim vas bez prozivanja,kupicu prirodno bilje i napraviti par pecinica,evo video pa vidite da li jeste ili ne ?

https://www.youtube.com/watch?v=xyxhlLC_J-o

Hvala puno


jos jedan snimak https://www.youtube.com/watch?v=E46-FNxsNA8
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 3:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cist primer kroz mesec dana pa uporedi u kom danu je tvoja.. moja slobodna procena sa snimka je da je oko 7-9 dana, ali ti bolje vidis uzivo tako da..

Inace pocece da izbacuje male tek kad joj zadnji deo postane "kockast". Imas vremena do tada da razmislis da li ces da zadrzis mlade ili ces da ostavis u akvarijumu pa sta prezivi, porasce.

Nije moj primerak, slika je preuzeta sa interneta.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 4:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Cist primer kroz mesec dana pa uporedi u kom danu je tvoja.. moja slobodna procena sa snimka je da je oko 7-9 dana, ali ti bolje vidis uzivo tako da..

Inace pocece da izbacuje male tek kad joj zadnji deo postane "kockast". Imas vremena do tada da razmislis da li ces da zadrzis mlade ili ces da ostavis u akvarijumu pa sta prezivi, porasce.

Nije moj primerak, slika je preuzeta sa interneta.

Image



Hvala na info,znaci definitivno jeste Very Happy prvi mrest,jako sam uzbudjen Laughing

kontao sam da je ubacim pred kraj u mrestilicu ,kupio sam ovakvu
Image

i kad se zavrsi mrest da malce ubacim u ovu mrezicu
Image

jel mi dobra ideja ili ? i koliko gupi prvi put omresti ? i koliko vremenski traje mrest ?
i jel ok gupi trava koja pluta za skrivanje malaca ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 28, 2017 4:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Saša88 ::
kontao sam da je ubacim pred kraj u mrestilicu ,kupio sam ovakvu
Image


Bice ti dobra ako si je vec pazario, ali bolje je da si dodao jos toliko i kupio jedan manji akvarijum od oko 10L i sundjer filter, al doro sad sta je tu je.

Saša88 ::
i kad se zavrsi mrest da malce ubacim u ovu mrezicu
Image


Mozes da ostavis i u prvoj s tim da povremeno podignes i spustis da bi imalo neku da kazemo cirkulacju vode. Ukoliko ih prebacis u ovu drugu sto je u potpunosti mrezica nema potrebe za dizanjem i spustanjem, jer kroz nju ima dovoljno cirkulacije.

Saša88 ::
jel mi dobra ideja ili ? i koliko gupi prvi put omresti ? i koliko vremenski traje mrest ?
i jel ok gupi trava koja pluta za skrivanje malaca ?


Dobra je jer razmisljas kao neko ko je tek poceo akvaristikom da se bavi, sto je opravdano. Koliko moze da omresti iz prvog puta zavisi kolika je zenka (od vrste do vrste kao i kolika je velicinski) inace u proseku kod prvog mresta od 10-30 (zavisi od vrste do vrste, naravno opet i od velicine). Vremenski traje izmedju 30ak minuta do 3 sata, zavisi da li ima de da se sakrije ili ce je juriti po akvarijumu i od stresa nece hteti da izbacuje vec ce da ih zadrzava, ukoliko je ugaseno svetlo tj riba bez stresa oko 30ak minuta zavrsi posao (opet moram da kazem sve zavisi od vrste do vrste). Ok je gupi trava u obzir ti dolaze i drezga, ricia, sve plutajuce sa guscim korenom tipa pistia, mahovine koje plutaju itd. Inace ukoliko joj je kockast stomak i nece da se mresti u stanju je da zadrzava mlade dok ne dobije povoljne uslove za izbacivanje istih, u prevodu ugasi svetlo na ceo dan da ne bi imala stres i problem resen. Makar sam ja tako radio sa endler zenkama. Pozdrav i srecno u prvom mrestu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image[/quote]

jel bih mogao da izbusim par malih rupa sa strane dole gde bi otisli malci da ima koliko toliko vazduha?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 9:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, ako izbusis rupe na tom spoljnom delu izaci ce ti iz mrestilice i nista nisi dobio, tacnije upasce u glavni akvarijum i kao da mrestilice nema, pojesce ih ostatak zivog sveta iz akvarijuma.. Jedino ukoliko ces da busis sa 1mm ili manjom burgijom ili nekom iglom pa na topljenje, sve preko toga je kao da je nema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Ne, ako izbusis rupe na tom spoljnom delu izaci ce ti iz mrestilice i nista nisi dobio, tacnije upasce u glavni akvarijum i kao da mrestilice nema, pojesce ih ostatak zivog sveta iz akvarijuma.. Jedino ukoliko ces da busis sa 1mm ili manjom burgijom ili nekom iglom pa na topljenje, sve preko toga je kao da je nema.


A da stavim tu plastičnu mrestilicu u ovo mrežastu? Kontao sam da onda mogu izbušiti rupe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko imas i jednu i drugu sto bi ista menjao kod prvog modela kad iz ove prve kad se izmresti sacekas dan - dva i prebaci ih u ovu drugu koja je protocnija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Čet Dec 07, 2017 3:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Ukoliko imas i jednu i drugu sto bi ista menjao kod prvog modela kad iz ove prve kad se izmresti sacekas dan - dva i prebaci ih u ovu drugu koja je protocnija?


poslusam sam te ,na kraju sam kupio mali akv od 20 L i sundjer filter i tu cu prebaciti samo mrestilicu i posle ostaviti malce u tom malom akv . jel mogu sa malcima ancitrusi stari 3 meseca i algari takodje mali ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Dec 09, 2017 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu. Nego koju vrstu podrazumevas pod "algari takodje mali"?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 1:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Mogu. Nego koju vrstu podrazumevas pod "algari takodje mali"?


algari pande ,imaju 4cm... jel se preporucuju sundjer filteri za akv 45 l ? recimo da stavim 2 manja ako je jedan malo ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 1:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Saša88 ::
Lenji Lisac ::
Mogu. Nego koju vrstu podrazumevas pod "algari takodje mali"?


algari pande ,imaju 4cm... jel se preporucuju sundjer filteri za akv 45 l ? recimo da stavim 2 manja ako je jedan malo ?



nece mi napadati malce ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 2:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece, cak ni dok spavaju. Slobodno sve ubaci u jedan akvarijum.

Sto se tice sundjer filtera mozes dva manja (skroz levo), a mozes i jedan veci (skroz desno). Povezivanje preko T racve, a mozes i posebno da stavis i regulatore za protok vazduha na svakom kraju po jedan.

Image

Ukoliko nemas podlogu nemoj je ni stavljati, bice ti lakse za odrzavanje samog akvarijuma.

Ukoliko planiras da ubacujes neko bilje ubaci sve zajedno sa saksijom (moze i improvizacija sa plasticnim casama).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Saša88
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2017
Poruke: 19
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 2:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Nece, cak ni dok spavaju. Slobodno sve ubaci u jedan akvarijum.

Sto se tice sundjer filtera mozes dva manja (skroz levo), a mozes i jedan veci (skroz desno). Povezivanje preko T racve, a mozes i posebno da stavis i regulatore za protok vazduha na svakom kraju po jedan.

Image

Ukoliko nemas podlogu nemoj je ni stavljati, bice ti lakse za odrzavanje samog akvarijuma.

Ukoliko planiras da ubacujes neko bilje ubaci sve zajedno sa saksijom (moze i improvizacija sa plasticnim casama).


imam onaj filter 3 u 1 a nisam zadovoljan sa njegovim radom,pa sam mislio da je bolje dva manja ta sundjer i da ih stavim iza nekog kamena da se ne vide ,a opet mi treba pomoc strucnjaka.imam bilje u podlogi a nesto slabo napreduje a jos sam stavio i jbl kuglice u nju,moracu izvaditi svo bilje koje nije ok...a kako ce se bilje siriti ako ga postavim sa casom/saksijom ?

hvala ti puno,jedini se trudis od starih clanova da pomnognes nama pocetnicima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License