Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum od 120 litara, saveti potrebni Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

opsta tuca u akvarijumu zbog tablete, welse izmedju sebe i muzijaci kolise, ovakav fajt nisam jos videla, sreca pa se ugasilo svetlo i otisli su na spavanje. nije mi jasno sto su tako halavi kad su vec jeli svoje. ovo je gore od decijeg vrtica i svadje oko igracke. nemam reci, a ni resenje. tableta ne ulazi u akvarijum vise sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 12:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="tina_ns"]inace ja znam na nemackom koja je vrsta ali pod tim latinskim imenom nisam nasla nista na srpskom, ipak mi je lakse na maternjem./quote]

Tu su lako dostupne, vecina vrsta riba, ovde se tesko sta nalazi tako da nema puno informacija, a i pojedinci koji su imali ribu u akvarijumu su verovali da je nesto drugo, mislim da vecina i ne zna ni za sta drugo od ancitrusa, jer se najlakse mreste a i vode se kao "algari" i pocetnici se ubedjuju da su oni odlicni za start kao i da ce resiti neke probleme sa algama, cak se veruje i da su najmanji, ali u stvari su prosek (u velicini), ujedno tu je i sama cena ribe itd to je neka druga prica u koju ne treba ulaziti..

Koliko dugo su ribe kod vas u akvarijumu?

Pitam, jer pojedini uzgajivaci drze ribe gladnim pa kad ih unesete u svoj akvarijum jedu i jedu i jedu.. sve dok ne nauce da ce uvek biti, a i u tim prodajnim (mresnim) akvarijumima moraju da se "biju" da bi dosli do hrane, pa su tako nauceni i navikli. Umesto jedne ubacite vise tableta na vise mesta.. I nemojte preterivati, tacnije svaki dan ubacivati tablete, da ne bi doslo do zaganjedja filter materija ili same podloge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u proslu sredu su stigli 2 welse, cetvrtak 4 garnele, dva puza i 6 otocinklusa, subota muzijak i zenka kolisa lalia, i ponedeljak kolisa chuna jedan par. mislim da ne budu gladni po radnjama ovde strogo vode racuna o ribama.

ja imam flokice za kolise i tablete za welse, onda cu da stavim tri taplete nadam se da nece biti previse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tina_ns ::
mislim da ne budu gladni po radnjama ovde strogo vode racuna o ribama.


To je samo misljenje, vecina se vodi logikom koja po meni nema veze sa vezom - gladna riba = srecna riba - ali opet ne moze se meriti odgajivacnica, pet shop i pojedinac koji drzi ribu kao kucnog ljubimca, sve te ribe ce drugacije biti hranjene. Iz licnog iskustva manje je stresa i jurnjave po akvarijumu kad su ribe site, ali opet ne treba ni preterivati vec svakodnevno posmatrati i pratiti desavanja po akvarijumu dok se ne udje u rutinu na koju i vlasnik i riba kao ljubimac navikniu i znaju koja kolicina zadovoljava dnevne potrebe riba.

Koliko dnevno hranite ribe 1 ili 2 puta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni gladna riba (kao i čovek) ne može biti srećna, ali će sigurno biti zdravija uz umereno hranjenje.
Zato Tina oprezno sa hranom dok ne uđeš u štos da nebi napravila disbalans vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Čet Nov 30, 2017 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hranim ih jednom dnevno, prvo sam davala flokice colisama pa u to vreme spustim tabletu welsama. colise pojedu a welsama treba vremena da se pokrenu i za to vreme ovi stignu da pojednu flokice i navaljiju na tabletu.

sad cu ubaciti dve tablete jednu kolisama da zrno flokice i drugu welsama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probajte 2 puta dnevno, tacnije prvo hranjenje posle 15-30 minuta od kako se svetlo upali, dok je drugo 1h do 30 minuta pred gasenje svetla s tim da tek drugi put spustate tabletu/e u akvarijum. Pre ce se navici i znati da ce uvek imati hrane. Tako ce i kolise biti manje halapljive kad ubacite tabletu za welse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 6:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I samo da se nadovežem u vezi svetla, gledaj da prvo uključiš svetlo u sobi ,recimo 5-15min. najpre a zatim u akvarijumu (da se ribe polako navikavaju, nešto sl. kao u prirodi), takođe uveče kad gasiš svetlo, najpre ugasiš
svetlo u akvarijumu a 5-15min. i u sobi (totalni mrak).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Pet Dec 01, 2017 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da sto se tice paljena i gasenja svetla tako i radim nikada im nije mrak odjednom,ujutro se budim ja prva sa decom na posao, uvece kad se gasi gasim se i ja polako. radi mi dvokratno svetlo od 9 -13 i od 16 do 22.

onda ih hranim iz dva puta, nego me znam sta cu sa muzijacima opasno se tuku i kostrese se kad su jedno pored drugog. da li ce se vremenom smiriti, ili treba jos zenke ili treba jednog pokloniti, imam ih dva para colisa lalia i chuna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License